Cyklistika

Cyklistický klub CK AB Sereď

 
Založenie: 23. apríla 1996
Adresa: ul. D.Štúra č. 759/35, 926 01 Sereď
Email: obchodne@centrum.sk
URL: www.ck.absered.sk
Počet aktívnych členov: 30
 
Cyklistický klub AB Sereď bol založený v apríli r.1996 a je členom Slovenského zväzu cyklistiky. Vznikol z iniciatívy cyklistických nadšencov zo Serede a okolia. Činnosť klubu riadi 5 členný výbor a členovia klubu sa stretávajú pri športových akciách.
 
Zameraním CK AB Sereď je amatérska aj pretekárska cyklistika – horská i cestná. V klube sú priaznivci cyklistiky všetkých vekových kategórií od školopovinných detí po tých skôr narodených.
 
Cyklistický klub AB Sereď pravidelne pripravuje pre obyvateľov mesta Sereď športovo-spoločenské akcie pre deti a mládež ako i pre športu holdujúcich rodičov.

- Duatlon ( beh a MTB cyklistika ) v Hornom Čepeni ( Máj ) 
- Detské cyklistické preteky – v rámci podujatia Sereď v pohybe ( September ) 
- 4-krát ročne Seredský Bercajgel – rekreačné bicyklovanie pre rodiny s deťmi 
- 20-krát ročne Nedeľné ťapušky – pretekárske jazdenie na cestných bicykloch 
- Happeningový beh Vianočný Týteš (24.12. Horný Čepeň – Dolná Streda ) 
- Večerné behy s čelovkami po hrádzi ( po 18.00 hod ) 
- Turistické akcie : výstup na Bradlo, na Veľkú Javorinu, na Kľak, ... 

Členovia klubu sa každoročne zúčastňujú na pretekoch v blízkom i vzdialenom okolí : 

- Sereďský cyklomaratón
- Nitriansky cyklomaratón 
- Trnavská cyklistická liga – dlhodobé 20. kolové preteky 
- Trnavská časovka 6666m 
- Majstrovstvá TSSK - Karpatský vrchár 
- Slovenský pohár XC MTB 
- Slovenský pohár v zjazde ( Down Hill ) 
- celodňová rekreačná cyklistika : Trnava – Rysy, Bratislava – Jasná 
- Okolo Slovensko : energia na kolesách 
- Svrbická biela stopa ( bežky ) 
- Cyklokemp Petra Sagana v Terchovej 
- Cykloturistika na Južnej Morave ( Uherské Hradiště , Strážnice, ... ) 
- podpora dobročinnej akcie (zbierka na detskú onkológiu ) – Cyklisti deťom
- cyklojazda Okolo Tatier 
- tréningové kempy : Mallorca, Šibenik, Baška Voda, 

Klub sa stará o bikrosovú dráhu na ulici Dionýza Štúra a o vyznačené cyklotrasy v okrese. ( kontrola prejazdnosti, oprava a obnova poškodeného značenia,...) 

Činnosť cyklistického klubu AB Sereď smeruje k napĺňaniu nasledovných cieľov : 

• propagácia cyklistiky v meste Sereď a okolí organizovaním cyklistických akcií pre širokú verejnosť 

• snaha pritiahnuť do nášho mesta osobnosti spoločenského života, vzory pre naše deti = Cyklisti Deťom ( známi herci, olympijskí víťazi ) 

• Úspešná reprezentácia mesta Sereď účasťou na pretekoch

• Podpora hendikepovaných športovcov ( členmi sú nevidiaci cyklista i bývalý volejbalista držiteľ bronzovej medaily z paralympiády v Barcelone ) 

• Podpora pohybových aktivít detí, mládeže a dospelých : plávanie, beh, cyklistika, turistika, bežky, ... 

• Prebudenie záujmu občanov mesta o rekreačnú cyklistiku 

• Pritiahnutie detí k akejkoľvek forme pohybu a športovej aktivity , ktorá nám pomôže vychovať z nich zdravú, šťastnú a úspešnú generáciu
Veľká vďaka za dlhoročné úspešné fungovanie cyklistického klubu AB Sereď patrí mestu Sereď, primátorovi, poslancom mestského zastupiteľstva mesta Sereď, zamestnancom MsÚ Sereď z oddelenia školstva, rodiny, kultúry a športu za ich pochopenie a finančnú podporu.
 
Najkrajšie na našej činnosti je, že 'nezabíjame' voľný čas nás dospelých a našich detí pri televízore alebo v nákupných centrách, ale ho trávime spoločne v prírode pri súťažnom zápolení.
ŠPORTU ZDAR A CYKLISTIKE ZVLÁŠŤ !!!
 
AB Sereď
 

Športový klub Cyklo-Tour Sereď

 
IČO: 37838784
Adresa sídla: Dom kultúry, Školská 1, 92601 Sereď
Predseda klubu: Ing. Lukáš Riha
e-mail: marketing@cyklosered.sk
Info: http://www.cyklosered.sk/
Telefón: tel.: 0903 532893
 
Cyklistický klub ŠK Cyklo Tour Sereď bol založený v roku 2002. Počas celého 16 ročného fungovania sa formoval a neustále zlepšoval. Vlastnou prácou a spoluprácou s klubmi z okolitých miest a okresov, ako aj s inštitúciami na rôznych úrovniach, sa klub ŠK Cyklo-Tour Sereď radí medzi plnohodnotné, aktívne slovenské cyklistické kluby. Pripravil niekoľko úspešných podujatí pre deti a mládež z okolitých základných škôl, rekreačných, ale aj profesionálnych cyklistov.
 
Medzi najznámejšie zorganizované podujatia patrí:
• Majstrovstvá Slovenska hendikepovaných športovcov s medzinárodnou účasťou
• Majstrovstvá Slovenska železničiarov
• Sereďmaratón
• Vianočná cyklojazda pre všetkých priaznivcov cyklistiky 
• Cyklistika za gulášom - cyklistika spojená s varením guláša, športové hry a zábava
• Cyklománia pre všetkých - súťaž pre deti a cyklojazda pre všetkých v spolupráci s mestom Sereď – projekt Sereď v pohybe
• Časovka družstiev - verejný pretek v spolupráci s mestom Sereď – projekt Sereď v pohybe
• Seriál Cyklosúťaží detí a mládeže pre ZŠ Sereď a okolie
• Nedeľné cyklojazdy pre deti z Detského domova v Sereď
• Značenie cyklotrás medzi Sereďou, Hlohovcom a Šaľou
 
Klub už vo svojich začiatkoch organizoval cyklistické súťaže pre deti a mládež z okolitých ZŠ a hľadaním talentov. Úspešne zvládol v rokoch 2004 a 2005 MSR zdravotne postihnutých cyklistov, podujatie v spolupráci so Slovenským paralympijským výborom. Na tieto úspechy nadviazal organizáciou ďalších cyklistických podujatí, ktoré pretrvávajú dodnes.
 
Vlastnou prácou a spoluprácou s klubmi z okolitých miest a okresov, ako aj s inštitúciami na rôznych úrovniach, sa ŠK Cyklo-Tour Sereď radí medzi plnohodnotné, aktívne Slovenské cyklistické kluby. Klub má v kompetencii značenie cyklotrás v širšom okolí mesta. Sú pripravené ďalšie nové projekty, ktoré chceme v blízkej budúcnosti predstaviť mestu Sereď a širokej cyklistickej verejnosti.
 
Hlavným cieľom cyklistického klubu je obhajovať 1. miesta na pretekoch, reprezentovať klub a mesto Sereď na rôznych športových podujatiach. Pozitívne prispievať v regióne k rozvoju športu a propagácii cyklistiky, ako modernej formy ekologickej dopravy pre širokú verejnosť. Každoročne organizovať a vylepšovať cyklistické pretek Sereďmaratón.
 
Úspechy jazdcov klubu boli v roku 2017 takmer na každom preteku. Z celkových 24 štartov počas celej sezóny v cestných pretekoch a v cyklokrose po celom Slovensku priniesli do klubu jazdci 18 medailí , čo je výborný výsledok. Konkrétne to bolo 6 zlatých, 7 strieborných a 5 bronzových umiestnení.Najväčší podiel na medailách má Igor Daniš, ktorý zároveň získal ocenenie Športovec roka mesta Sereď.
 

Projekty

 

Sereďmaratón 
Jeden z najväčších medzinárodných cyklistických pretekov na Slovensku. V roku 2017 sa na štart 12.ročníka postavilo rekordných 264 pretekárov zo 7 krajín. Pretek sa stáva čoraz viac obľúbeným nielen medzi cyklistami, ale aj obyvateľmi 25 miest a obcí cez ktoré prechádza. Trať dlhú 116km lemuje každý rok čoraz viac povzbudzujúcich fanúšikov tohto športu. Najväčšiu radosť nám však urobili naši jazdci, ktorí v tomto ročníku obsadili opäť pódiové umiestnenie, 1. a 3. miesto.

Sereďmaratónik
V rámci preteku Sereďmaratónu myslíme aj na tých najmenších. Podporovať v deťoch športového ducha a učiť ich fair play chceme už v rannom veku. V roku 2017 sa uskutočnil v poradí už 3.ročník. Na štarte sa každoročne objaví okolo 60 detí, ktoré medzi sebou môžu súťažiť v 4 kategóriách. Zároveň je to príjemne strávený nedeľný deň, ako pre rodičov tak aj obyvateľov mesta Sereď.

Training camp (novinka)
Nový projekt, ktorý vznikol v roku 2017. Vďaka novému sponzorovi sa v okolí Piešťan uskutočnilo 3-dňové sústredenie pre jazdcov klubu ŠK Cyklo-Tour Sereď. Sústredenie bolo naplánované týždeň pred pretekom Sereďmaratón, takže ideálne pasovalo po časovej aj profilovej stránke. Jazdci si mohli vymeniť skúsenosti, zlepšiť kondíciu na ďalšie preteky a detailne natrénovať trasu Sereďmaratónu.

Po trase Sereďmaratónu (novinka)
Pred oficiálnym štartom cyklistického podujatia Sereďmaratón pripravil klub ŠK Cyklo-Tour Sereď pre všetkých cyklistov tréningové jazdy, ktoré dostali názov PO TRASE SEREĎMARATÓNU. Zorganizované boli 3 tréningové testovacie jazdy v mesiacoch marec – máj. Testovacie jazdy boli zabezpečené policajným doprovodom, alebo sprievodným vozidlom. Najlepší jazdci boli odmenení diplomom a medailou. Vzhľadom k záujmu cyklistov a pozitívnej odozve sa bude uvažovať nad týmito testovacími jazdami aj naďalej.
 
V ročníku 2018 sa základňa klubu rozrastá o ďalších jazdcov a členov. Teší nás záujem ľudí a jazdcov o náš klub.
Ďakujeme všetkým partnerom, špeciálne odd. ŠRKŠ mesta Sereď za ústretovosť, finančnú dotáciu a spoluprácu mesta.
 
 
Tlač stránky | Posledná aktualizácia: 2019-03-26
Rozšírenie MŠ D. Štúra v Seredi
Európsky fond regionálneho rozvoja
Európsky sociálny fond