Futbal

ŠKF Sereď


ŠKF Sereď logoKontakt: skfsered@centrum.sk
Web: http://www.skficlinicsered.sk/
 
 
 
 
 
 
Presne 51 rokov trvala cesta futbalovej hry z anglickej kolísky do Serede. Futbal bol novinkou a senzáciou hlavne pre mládež. Hrával sa neorganizovane na rôznych voľných plochách. Skupinu zanietencov uchvátila myšlienka založiť mestské mužstvo a 28. 06. 1914 bol založený klub s názvom Sereďský športový klub. Klub bol po niekoľkých rokoch premenovaný na TJ Slavoj Sereď. Pokiaľ chcelo byť naše mesto úspešné nielen vo futbale, ale aj v iných športoch, nutne potrebovalo nový komplexnejší štadión. Ten bol vybudovaný a otvorený v roku 1962. 
 
Dnešné futbalové mužstvá pôsobia pod názvom „Športový klub futbalu Sereď“. Viacerí hráči, odchovanci športového klubu reprezentovali alebo reprezentujú mesto Sereď vo vrcholových súťažiach. Športový klub futbalu Sereď má v súčasnosti cca. 160 členov. 

Futbalový klub má 9 družstiev (2019/2020) :
ŠKF Sereď, a.s.
Družstvo „A“ muži – ŠKF ICLINIC Sereď hrajú Fortuna ligu (od 2018/2019)
 
ŠKF Sereď
Starší dorast U 19 hrá súťaž III. ligu
Mladší dorast U 17 hrá súťaž III. ligu
Starší žiaci U 15 hrajú  súťaž II. ligu
Mladší žiaci U 13 hrajú súťaž II. Ligu
Prípravka U11  hrá oblastnú súťaž „Žiaci U13“ ObFZ Galanta
Prípravka U10 hrá oblastnú súťaž „Prípravka U11“ ObFZ Galanta
Prípravka U9
Prípravka U8


Rok založenia: 1914
Klubové farby: červená - biela

Prezident klubu: Róbert Stareček
 
Realizačný tím ŠKF ICLINIC SEREĎ: 
 

Štadión : 
Adresa : Športová ul. 
Kapacita : 5800 miest (800 na sedenie, 5000 na státie)
Rok výstavby : 1962
Vlastník : Mesto Sereď
 

ORF COSMOS CAMPING SEREĎ


Názov: ORF COSMOS CAMPING SEREĎ
Adresa: Mlynárska 89/22

Predseda klubu: JUDr. Ľubomír Bundzel
 
Oddiel ORF COSMOS CAMPING SEREĎ bol založený vo februári 1980. Založili ho nadšenci a priaznivci futbalu, ktorí sa stretávali v campingu na veľkej lúke pri Váhu. V marci 2010 sme sa pretransformovali na občianske združenie. Naše hlavné zameranie je futbal starých pánov bez obmedzenia. Hrávame pravidelne každú nedeľu doobeda či je +30 alebo -30 stupňov, cez týždeň každý štvrtok. V Seredi organizujeme pravidelne futbalové zápasy starých pánov ORF COSMOS CAMPING proti OLD BOYS Liptovský Ján, proti VETERANI IZOLA zo Slovinska. Organizujeme na pamiatku našich bývalých kolegov memoriál v septembri. Pravidelne sa zúčastňujeme turnajov starších pánov. Každý rok v júni sa zúčastňuje turnaja starých pánov v Liptovskom Jáne a v auguste medzinárodného turnaja v meste Izola v Slovinsku. Pravidelne organizujeme turistické akcie a výstupy po celom Slovensku, ktorých sa zúčastňujú nielen členovia klubu ale i široká verejnosť.
 
Ďakujeme Mestu Sereď za podporu našej činnosti.
 

 

AFK PUMA Sereď


Názov klubu : AFK Puma Sereď 
Adresa :  Námestie slobody 31/13, Sereď
Prezident klubu : Miroslav Polák
IČO: 42297290 
 
 
V druhej polovici 80.rokov minulého storočia sa dala dokopy partia nadšencov pod vedením Romana Kudláča, ktorí sa stretávali na ihrisku STRELNICA, v časti Dolného Čepeňa.
Pri zložení klubu boli: Roman Kudláč, Tomáš Slovák, Ľubo Števučka, Zdeno Antal, Rudo Guláš, Jozef Miškej, Štefan Tagaj, Paľo Mäsiar, Paľo Maslaňák, František Drobný, Karol Buch, Ľubo Sabo, Jozef Psota, Michal Jobbágy, Miro Polák, Imrich Pavlík, Zdeno Plecháč. Našimi prvými súpermi boli Nový Majer, Vinohrady – Borody a Dvorníky.
 
V roku 1987 v dôsledku likvidácie ihriska STRELNICA sme boli nútení hľadať si nové pôsobisko, ktorým sa nakoniec stalo ihrisko na ZŠ J.Fándlyho, kde sme už začali hrávať pod názvom "PUMA“. Na prvej členskej schôdzi sme si zvolili výbor, ktorý fungoval v tomto zložení: vedúci mužstva- Pavol Maslaňák, tréner – Ľubomír Štefučka, pokladník – Miroslav Polák, hospodár- Pavol Mäsiar a kronikár – Vladimír Dančík. 
 
Od roku 2014 fungujeme ako občianske združenie. O chod klubu sa v súčasnosti stará každým rokom zvolený výbor, ktorý pozostáva z prezidenta klubu, dvoch členov výboru, hospodára a pokladníka.
Na ihrisku v ZŠ sa dodnes stretávame v letnom i v zimnom období dvakrát do týždňa (v stredu a v nedeľu). V zimnom období hrávame „týždňové“ zápasy na umelej tráve ZŠ alebo vo vopred dohodnutej telocvični. Nedeľné zápasy však hrávame so „železnou“ pravidelnosťou a za každého počasia v nedeľu na ihrisku ZŠ J.Fándlyho, so začiatkom o 9,30 hod.
 
Počas roka sa zúčastňujeme rôznych amatérskych futbalových turnajov, dvakrát do roka si zmeráme sily s OLD BOYS Cabaj-Čápor. Zápas doma hrávame na hlavnom ihrisku ŠKF Sereď, za čo chceme poďakovať mestu Sereď. Odveta na jeseň býva na ihrisku súpera z Cabaja.
Snažíme sa zúčastniť aj aktivít organizovaných mestom Sereď, ako napr. Sereď v pohybe, každoročne organizujeme turistický výlet do Mutěníc a čo sa týka iných mimofutbalových aktivít, tak radi prezentujeme svoje kuchárske umenie na turnaji vo varení gulášu a kapustnice.
Naša činnosť je financovaná z vlastných aktivít, z 2% z daní ako aj z dotácie mesta Sereď, čo si veľmi vážime.
 
Na záver treba dodať, že AFK PUMA je klub otvorený pre každého, kto si chce zahrať futbal a zmysluplne tráviť voľný čas.
 
 
 
AFK PUMA Sereď
 

AFK Vodra Sereď


 
AFK Vodra Sereď LogoNázov:
AFK Vodra Sereď
Kontaktná adresa:
Bc. Anton Dúbravec
Jesenského 3000/58
926 01 Sereď
 
 
 
Prezident klubu a štatutárny zástupca
Bc. Anton Dúbravec
 
 
Amatérsky futbalový klub AFK Vodra Sereď vznikol na jar roku 2000, aj keď jeho úplné začiatky siahajú do začiatku 80tich rokov, kedy sme sa ako partia mladých športových nadšencov začali každú sobotu o 14tej schádzať na lúke v autocampingu, aby sme si zahrali futbal. Je dosť ťažké nájsť v Seredi medzi futbalovými nadšencami niekoho, kto by si s nami aspoň občas neprišiel v sobotu zahrať.
Toto sú niektorí z tých bývalých – Miro „Truhlík“ Benkovský, Miro „Brčo“ Brček, Rasťo „Čavo“ Čavojský, Boris Čmarada, Miro „Čingo“ Čmarada, Maroš Hošták, Robo Hovorka, Kajo Gálik, Vlado „Pipa“ Ivančík, Radko Janega, Peter Kubica, Braňo „Šedo“ Mareš, Marian „Maco“ Mareš, Palo „Peso“ Mesiar, Dušan „Ďufo“ Slahučka, Jaro „Sláňo“ Slahučka, Rišo „Láfo“ Snop, Vilo Stoklas, Jaro „Švaco“ Švec, Kajo Urbánek, Rasťo „Komisár“ Války, Slávo Weiss, Robo Zambo.
 
Neskôr sme si dali meno Dráčik, nakoľko nás sponzorsky kúpou dresov podporil majiteľ baru „Dráčik“ pán Alexander „Šaňo“ Kaduc. Pod týmto menom sme fungovali až do roku 2000 kedy sme sa premenovali na AFK Vodra na počesť nášho kamaráta Igora Vodrážku, ktorý tragicky zahynul 2. júla 1998 a bol akousi hybnou silou týchto našich sobotňajších futbalových popoludní. Ihrisko v campingu bolo našou domácou pôdou až do jesene 2013, kedy sme v priebehu týždňa pri požiari prišli o obe unimobunky aj so značnou časťou športového vybavenia a športové zázemie. 
 
Takže po takmer 30tich rokoch začala nová etapa nášho klubu v areáli štadiónu ŠKF Sereď, kam sa presunula aj organizácia Memoriálu Igora Vodrážku, ktorého sa zúčastňujú aj sereďské tímy Cosmos, Puma či kluby z Čataja alebo Paty. Okrem vlastného turnaju sa však tím s oranžovými dresmi úspešne umiestňuje aj na iných podujatiach, ako napríklad turnaja v Čataji, Memoriálu Štefana Ivana o pohár Veliteľa Pozemných síl OSSR, či Memoriálu Vladimíra Dančíka, ktorý organizuje práve spomínaný AFK Puma Sereď. Tradíciou, ktorú Vodra udržiava už naozaj dlhé roky, je koncoročný „Silvestrovský zápas“, ktorý hráme vždy na Silvestra o 12:00 a neodmysliteľne k nemu patrí aj tradičné občerstvenie – chleba s masťou a cibuľou. Tento zápas je tak obľúbený, že sa ho zúčastňujú aj hráči, ktorí počas roku hrajú v iných mužstvách, alebo nehrávajú vôbec.
Za úspech považujeme aj omladenie kolektívu, prijatím nových, mladých členov, čím sa nám podarilo znížiť vekový priemer a zároveň napĺňať to čo je cieľom nášho Združenia – spopularizovať športové aktivity a hlavne amatérsky futbal medzi verejnosťou a zapojiť aj mládež, ktorá ako vieme, sa v súčasnej dobe získava ťažko, čo určite potvrdia aj iné nám podobné kluby.
Okrem futbalových podujatí sa zúčastňujeme aj každoročne organizovanej súťaže vo varení ako je „Guláš Cup“ a „Kapustnica Cup“. Veľmi obľúbeným je aj „Valentínsky Vodra ples“.
Minimálne raz ročne sa snažíme v jarných mesiacoch zorganizovať brigádu a poupratovať priestory a okolie športového areálu. Túto akciu zakončíme prvou opekačkou.
Tieto nefutbalové aktivity sú pre nás priestorom urobiť niečo aj pre našich rodinných príslušníkov a priaznivcov nášho futbalového klubu. Práve tu majú možnosť sa bližšie navzájom zoznámiť a oboznámiť sa aj s činnosťou nášho futbalového klubu a Združenia, nakoľko od leta 2012 sme sa stali občianskym združením „AFK Vodra Sereď“, ktorého cieľom je propagácia športu a hlavne amatérskeho futbalu a samozrejme podpora športových aktivít v regióne.
 
Ďakujeme za finančnú podporu našej činnosti Mestu Sereď.

Od leta 2012 sme sa stali občianskym združením „AFK Vodra Sereď “, ktorého cieľom je propagácia športu a hlavne amatérskeho futbalu a samozrejme podpora športových aktivít v regióne.
 
Prehľad našich aktivít v roku 2018-19:
1. 16. Valentínsky ples AFK Vodra (17.II.2018)
2. 3. miesto - Memoriál Igora Vodrážku /Turnaj AFK Vodra/ (8.IX.2018)
3. 3. miesto - Memoriál Štefana Ivana o pohár Veliteľa Pozemných síl OSSR (22.IX.2018)
4. 13. miesto - Guláš Cup (22.IX.2018)
5. 9. miesto - Kapustnica Cup (17.XI.2018)
6. 17. Valentínsky ples AFK Vodra (2I.2019)
7. 3. miesto - Memoriál Štefana Ivana o pohár Veliteľa Pozemných síl OSSR (14.IX.2019)
8. 9. miesto - Guláš Cup (12.X.2019)
 
 
Tlač stránky | Posledná aktualizácia: 2020-12-11
Rozšírenie MŠ D. Štúra v Seredi
Európsky fond regionálneho rozvoja
Európsky sociálny fond