Futbal

ŠKF Sereď


ŠKF Sereď logoKontakt: skfsered@centrum.sk
Web: http://www.skfsered.sk
 
 
 
 
 
 
Presne 51 rokov trvala cesta futbalovej hry z anglickej kolísky do Serede. Futbal bol novinkou a senzáciou hlavne pre mládež. Hrával sa neorganizovane na rôznych voľných plochách. Skupinu zanietencov uchvátila myšlienka založiť mestské mužstvo a 28. 06. 1914 bol založený klub s názvom Sereďský športový klub. Klub bol po niekoľkých rokoch premenovaný na TJ Slavoj Sereď. Pokiaľ chcelo byť naše mesto úspešné nielen vo futbale, ale aj v iných športoch, nutne potrebovalo nový komplexnejší štadión. Ten bol vybudovaný a otvorený v roku 1962. 
 
Dnešné futbalové mužstvá pôsobia pod názvom „Športový klub futbalu Sereď“. Viacerí hráči, odchovanci športového klubu reprezentovali alebo reprezentujú mesto Sereď vo vrcholových súťažiach. Športový klub futbalu Sereď má v súčasnosti cca. 160 členov. 

Futbalový klub má 8 družstiev (2018/2019) :
ŠKF Sereď, a.s.
Družstvo „A“ muži – ŠKF ICLINIC Sereď hrajú Fortuna ligu (od 2018/2019)
ŠKF Sereď
Starší dorast U 19 hrá súťaž III. ligu
Mladší dorast U 17 hrá súťaž III. ligu
Starší žiaci U 15 hrajú  súťaž II. ligu
Mladší žiaci U 13 hrajú súťaž II. ligu
Prípravka U 7
Prípravka U9, U10
Prípravka U11 skupina B hrajú oblastnú súťaž Galanta
Žiaci U15 hrajú oblastnú súťaž Galanta

Rok založenia: 1914
Klubové farby: červená - biela

Prezident klubu: Róbert Stareček
 
Realizačný tím ŠKF ICLINIC SEREĎ: 
Tréner mužstva: Slavche Vojneski
 

Štadión : 
Adresa : Športová ul. 
Kapacita : 5800 miest (800 na sedenie, 5000 na státie)
Rok výstavby : 1962
Vlastník : Mesto Sereď
 

ORF COSMOS CAMPING SEREĎ


Názov: ORF COSMOS CAMPING SEREĎ
Adresa: Mlynárska 89/22

Predseda klubu: JUDr. Ľubomír Bundzel
 
Oddiel ORF COSMOS CAMPING SEREĎ bol založený vo februári 1980, a teda v roku 2015 budeme oslavovať 35 rokov existencie klubu. Založili ho nadšenci a priaznivci futbalu, ktorí sa stretávali v campingu na veľkej lúke pri Váhu. V marci 2010 sme sa pretransformovali na občianske združenie. Naše hlavné zameranie je futbal starých pánov bez obmedzenia. Hrávame pravidelne každú nedeľu doobeda či je +30 alebo -30 stupňov, cez týždeň každý štvrtok. V Seredi organizujeme pravidelne futbalové zápasy starých pánov ORF COSMOS CAMPING proti OLD BOYS Liptovský Ján, proti VETERANI IZOLA zo Slovinska. Organizujeme na pamiatku našich bývalých kolegov memoriál v septembri. Pravidelne sa zúčastňujeme turnajov starších pánov. Každý rok v júni sa zúčastňuje turnaja starých pánov v Liptovskom Jáne a v auguste medzinárodného turnaja v meste Izola v Slovinsku. Pravidelne organizujeme turistické akcie a výstupy po celom Slovensku, ktorých sa zúčastňujú nielen členovia klubu ale i široká verejnosť.
 

 

AFK PUMA Sereď


Názov klubu : AFK Puma Sereď 
Adresa : Dlhá 2333/12, 926 01 Sereď
Prezident klubu : Miroslav Polák
IČO: 42297290 

Motto: Futbal bude žiť dovtedy, kým sa bude ľudstvo navzájom spoznávať a kým sa bude chcieť stretávať v čestnom, športovom zápolení medzi dvoma bránami na zelenom trávniku.
 
V druhej polovicu 80.rokov minulého storočia sa dala dokopy partia nadšencov pod vedením Romana Kudláča, ktorí sa stretávali na ihrisku STRELNICA, v časti Dolného Čepeňa.
Pri zložení klubu boli: Roman Kudláč, Tomáš Slovák, Ľubo Števučka, Zdeno Antal, Rudo Guláš, Jozef Miškej, Štefan Tagaj, Paľo Mäsiar, Paľo Maslaňák, František Drobný, Karol Buch, Ľubo Sabo, Jozef Psota, Michal Jobbágy, Miro Polák, Imrich Pavlík, Zdeno Plecháč. Našimi prvými súpermi boli Nový Majer, Vinohrady – Borody a Dvorníky, s ktorými sme pravidelne organizovali turnaje s posedením pri pive, opekanom prasiatku a guláši.
 
V roku 1987 v dôsledku likvidácie ihriska STRELNICA sme boli nútení hľadať si nové športové pôsobisko, ktorým sa nakoniec stala Fándlyho škola. Po tomto prechode sme začali už organizovane pôsobiť pod názvom "PUMA", vtedy sme si zvolili na prvej členskej schôdzi realizačný výbor, ktorý fungoval v tomto zložení: vedúci mužstva- Pavol Maslaňák, tréner – Ľubomír Štefučka, pokladník – Miroslav Polák, hospodár- Pavol Mäsiar a kronikár – Vladimír Dančík. Na tomto ihrisku sa dodnes stretávame v letnom i v zimnom období dvakrát do týždňa (v stredu a v nedeľu). Zúčastňujeme sa rôznych turnajov medzi amatérskymi klubmi a odohrali sme aj zápasy mužstvami, ktoré hrali okresnú súťaž – Šalgočka, Dolná Streda. Od roku 2014 fungujeme ako občianske združenie. O chod klubu sa v súčasnosti stará každým rokom zvolený výbor, ktorý pozostáva z prezidenta klubu, trénera, hospodára a pokladníka. V septembri v roku 2014 sa uskutočnil futbalový turnaj, ktorý sa usporiadal na počesť Vladimíra Dančíka.Tento turnaj finančne podporilo mesto Sereď. Na záver treba dodať, že AFK PUMA je klub, ktorý je otvorený pre každého kto si chce zahrať futbal a zmysluplne tráviť voľný čas.
 
AFK PUMA Sereď
 

AFK Vodra Sereď


 
AFK Vodra Sereď LogoNázov:
AFK Vodra Sereď
Kontaktná adresa:
Bc. Anton Dúbravec
Jesenského 3000/58
926 01 Sereď
 
Prezident klubu a štatutárny zástupca
Bc. Anton Dúbravec
 
 
Amatérsky futbalový klub AFK Vodra Sereď vznikol na jar roku 2000, aj keď jeho úplné začiatky siahajú do začiatku 80tich rokov, kedy sme sa ako partia mladých športových nadšencov začali každú sobotu o 14tej schádzať na lúke v autocampingu, aby sme si zahrali futbal. Je dosť ťažké nájsť v Seredi medzi futbalovými nadšencami niekoho, kto by si s nami aspoň občas neprišiel v sobotu zahrať.
Toto sú niektorí z tých bývalých – Miro „Truhlík“ Benkovský, Miro „Brčo“ Brček, Rasťo „Čavo“ Čavojský, Boris Čmarada, Miro „Čingo“ Čmarada, Maroš Hošták, Robo Hovorka, Kajo Gálik, Vlado „Pipa“ Ivančík, Radko Janega, Peter Kubica, Braňo „Šedo“ Mareš, Marian „Maco“ Mareš, Palo „Peso“ Mesiar, Dušan „Ďufo“ Slahučka, Jaro „Sláňo“ Slahučka, Rišo „Láfo“ Snop, Vilo Stoklas, Jaro „Švaco“ Švec, Kajo Urbánek, Rasťo „Komisár“ Války, Slávo Weiss, Robo Zambo.
 
Neskôr sme si dali meno Dráčik nakoľko nás sponzorsky kúpou dresov podporil majiteľ baru „Dráčik“ pán Alexander „Šaňo“ Kaduc. Pod týmto menom sme fungovali až do roku 2000 kedy sme sa premenovali na AFK Vodra na počesť nášho kamaráta Igora Vodrážku, ktorý tragicky zahynul 2. júla 1998 a bol akousi hybnou silou týchto našich sobotňajších futbalových popoludní. Ihrisko v campingu bolo našou domácou pôdou až do jesene 2013, kedy sme v priebehu týždňa pri požiari prišli o obe unimobunky aj so značnou časťou športového vybavenia a športové zázemie. 
 
Takže po takmer 30tich rokoch sa našim novým pôsobiskom stal športový areál ŠKF Sereď.
Od vzniku AFK Vodra takmer pravidelne poriadame futbalový turnaj „Memoriál Igora Vodrážku“, na ktorý pozývame mužstvá zo Serede a okolia (Cosmos, Puma, Čataj, Pata...).
Okrem pravidelných sobotňajších zápasov absolvujeme v priebehu roka aj priateľské zápasy a turnaje. V roku 2014 to boli:
1. Futbalovy turnaj v Čataji - 1.miesto
2. Memorial Štefana Ivana o pohár Veliteľa Pozemných síl OSSR - 1.miesto
3. Memoriál Vladimíra Dančíka /Turnaj Puma/ - 1.miesto
4. Memoriál Igora Vodrážku 2014 /Turnaj AFK Vodra/ - 1.miesto

A tradičným je aj každoročný „Sisvestrovský zápas“, ktorý hráme vždy na Silvestra o 1200 a neodmysliteľne k nemu patrí aj tradičné občerstvenie – chleba s masťou a cibuľou. Tento zápas je tak obľúbený, že sa ho zúčastňujú aj hráči, ktorí počas roku hrajú v iných mužstvách, alebo nehrávajú vôbec.
 
 
Dolný rad z ľava: Andrej „Noga“ Švehla, Noro „Šiling“ Scherhaufer, Martin „Kuro“ Kuriš, Jaro Širuch, Tóno „L@mbo“ Dúbravec, Tibor Krajčovič, Martin Kubica, Martin Gál, Palo Bilka. Horný rad z ľava: Matúš „Božo“ Boženík, Lubo Turóci, Peter „Peso“ Majerník, Matúš „Kovo“ Kováč, Roman Vavro, Vlado Filo, Bohdan „Boďo“ Terneny, Peter „Ščaso“ Ščasný, Dušan „Tótik“ Tóth, Vlado „Fako“ Farkas, Robo „Očo“ Očenáš, Ivan „Sečo“ Sečen, Dodo Cicák, Monika Tóthová.

Od leta 2012 sme sa stali občianskym združením „AFK Vodra Sereď “, ktorého cieľom je propagácia športu a hlavne amatérskeho futbalu a samozrejme podpora športových aktivít v regióne.
Tlač stránky | Posledná aktualizácia: 2019-07-14
Rozšírenie MŠ D. Štúra v Seredi
Európsky fond regionálneho rozvoja
Európsky sociálny fond