KULTÚRNY PROGRAM

Klamstvo

Klamstvo
Deň konania: 2020-04-15(Streda)
Začiatok: 19:00 hod.
Miesto: Dom kultúry Sereď
Trvanie: 115
Vstupné: 19.00 Eur
15.4.2020 o 19:00. Divadelná sála DK Sereď Vstupné 19 EUR. Predpredaj pokladňa kina NOVA. Kde končí pravda a začína klamstvo budú hľadať dva manželské páry, ktoré sa stretnú pri spoločnej večeri. Je lepšie povedať svojej najlepšej priateľke, že jej muž sa bozkával s inou, alebo ostať radšej ticho. A čo to napovie o samotnej pravde, priateľstve a vlastnom manželstve? Dva mantinely nemilosrdnej pravdy a milosrdnej lži, medzi ktorými sa odohráva život každého človeka. Na morálnu dilemu však treba hľadieť s humorom, ktorý poodhalí viac, ako hlavní hrdinovia čakajú. V manželskej komédii sa predstavia Emília Vášáryová, Milan Kňažko, Gabriela Škrabáková a Peter Šimun. Hru skvelého francúzskeho autora Floriana Zellera režíroval Eduard Kudláč a scénu a kostýmy pripravila Eva Kudláčová Rácová. Réžia: Eduard Kudlá Scéna a kostýmy: Eva Kudláčová Rácová Účinkujú: Emília Vášáryová, Milan Kňažko, Gabriela Škrabáková, Peter Šimun/Juraj Ďurdiak Dĺžka predstavenia: 115 minút Emília Vášáryová zaslúžilou umelkyňou a stálou členkou činohry SND, hosťuje v Štúdiu L+S, divadle Aréna či pražských divadlách. Je držiteľkou mnohých slovenských a medzinárodných ocenení. V posledných rokoch účinkovala vo filmoch Václav, Eva Nová a Čiara. Milan Kňažko hosťuje nielen na bratislavskej divadelnej scéne v Štúdiu L&S či GUnaGU, ale aj u našich západných susedov. Je držiteľom mnohých slovenských a zahraničných ocenení. V posledných rokoch účinkoval v seriáloch Kriminálka Staré Mesto, Stopy života či Za sklom. Gabriela Škrabáková účinkovala v niekoľkých slovenských divadlách - v SND, na Novej Scéne, v divadle Astorka Korzo ´90, Divadle Andreja Bagara, GUnaGU, či v divadle West. Hrala v niekoľkých slovenských filmoch, na televíznych obrazovkách sa objavila v seriáli Panelák. Peter Šimun je stálym členom divadla Astorka Korzo ´90. V roku 2005 získal ocenenie Dosky. Účinkoval vo filmoch Na krásnom modrom Dunaji, Rivers of Babylon, Nejasná správa o konci sveta a mnohých ďalších.

Míša Růžičková: Rozprávkové lesné kráľovstvo / ČR

Míša Růžičková: Rozprávkové lesné kráľovstvo / ČR
Deň konania: 2020-04-23(Štvrtok)
Začiatok: 17:00 hod.
Miesto: Dom kultúry Sereď
Trvanie: 60
Vstupné: 9.00 Eur
23.04.2020 o 17.00 - Divadelná sála DK Sereď Predaj vstupeniek v pokladni kina NOVA - 9€ Česká pesničkárka a textárka Míša Růžičková sa svojou pesničkovú šou prináša zábavu pre najmenších divákov. V hodinovom programe sa deti zaspievajú jej najznámejšie detské hity a zatancuje si na najobľúbenejšie pesničky ako sú napríklad Tanec princezien, Sanitka, Hasičská, Popeláři, Sloník Tonko a veľa ďalších. Tentoraz sa prenesieme do rozprávkového lesného kráľovstva. Zacvičíme si u Lesné rozcvičky v rozprávkových kulisách lesa, zaspievame si pesničky o zvieratkách, pôjdeme vláčikom a cestou narazíme na hrad, v ktorom kedysi žili princeznej. V programe zaznejú pesničky v českom i slovenskom jazyku. Predstavenie je vhodné pre deti od 2 rokov. Každá osoba aj dieťa musí mať platnú vstupenku bez ohľadu na vek. Počas predstavenia sa deti zapoja do pesničiek a môžu aj za Míšou na pódium, ale nie vždy sa dostanú úplne všetky. Dĺžka predstavenia je približne 60 minút, potom majú deti možnosť sa s Míšou stretnúť na autogramiáde, vyfotiť sa, alebo si nechať podpísať plagát, CD, DVD či tričko na vopred označenom mieste. Pri zakúpení 4 vstupeniek dostanete CD + DVD Spievame s Míšom ZADARMO. Pri zakúpení 2 vstupeniek 50% zľava z ceny CD + DVD.

Rande s Heligonicou

Rande s Heligonicou
Deň konania: 2020-04-26(Nedeľa)
Začiatok: 17:00 hod.
Miesto: Dom kultúry Sereď
Trvanie: 100
Vstupné: 8.00 Eur
Hudobno- zábavny program Rande s Heligonicou - vyše 100 minút skvelej hudby, zábavy, scénok, vtipov, o ktoré sa postará nielen trojica z Heligonici, ale aj ich hosť, známy takisto z TV obzazovky - Igor Moško. Divadelná sála DK Sereď 26.4.2020 o 17:00 h Vstupné : 8 €

Staré dámy

Staré dámy
Deň konania: 2020-05-04(Pondelok)
Začiatok: 19:00 hod.
Miesto: Dom kultúry Sereď
Trvanie: 90
Vstupné: 19.00 Eur
Divadelné predstavenie L+S STARÉ DÁMY 18.1.2020 o 18.00 h, Divadelná sála DK Sereď Predpredaj v pokladni kina NOVA19,00 eur bez nároku na zľavy. Komédia so slzami na krajíčku je hrou štvorice nórskych autorov, ktorú dramaturgicky spracovala Mirka Čibenková, a vzniká v réžii Juraja Nvotu. Jedna žila v prepychu a v dobrej štvrti, druhá v chudobe a v kolónii na predmestí. Jedna je elegantná dáma, píše odvážnu milostnú poéziu a vyjadruje sa ako celebrita z lepšej spoločnosti, druhá celý život tvrdo manuálne pracovala, fajčí jednu od druhej a rozpráva, ako jej zobák narástol. Obom ťahá na osemdesiat a hry osudu ich priviedli do domova pre seniorov. Jedna izba, dve postele a dva doteraz absolútne rozdielne životy. Toto je východisková situácia pre dve herečky, aby diváka voviedli do sveta, kde sa najprv nič neodpúšťa. Ale tak sa predsa nedá žiť, zvlášť, keď sú odkázané jedna na druhú a čas sa kráti. Hádky striedajú udobrenia, spomienky prekrývajú súčasnosť, po slzách nasleduje smiech, lebo humor je tá ozajstná univerzita tretieho veku. Účinkujú: Kamila Magálová, Zdena Studenková "Na začiatku bol uvoľnený termín režiséra Juraja Nvotu a signál Kamily Magálovej a Zdeny Studenkovej, že by si u nás rady niečo zahrali. A to je niečo, čo sa len tak nepritrafí. Chvíľu sme hľadali ten správny text a dolaďovali termíny. Odvtedy ide všetko ako má, na svoje si prišiel aj umelecký maskér Juraj Steiner. Tešíme sa na premiéru,“ hovorí výkonný riaditeľ Štúdia L+S Pavol Danišovič.

Lakomec?

Lakomec?
Deň konania: 2020-05-29(Piatok)
Začiatok: 19:00 hod.
Miesto: Dom kultúry Sereď
Trvanie: 120
Vstupné: 17.00 Eur
Jedno z ďaľších režijných diel od vynikajúceho režiséra Ivana Blahúta so skvelým hereckým obsadením a veľmi inteligentným humorom jemu tak vlastným, čo diváci oceňujú aj v muzikáli Kubo po celom Slovensku a aj v Pražskej Hybernii. Neutichajúci potlesk, standing ovation! Lakomec? Pripraviť svojich potomkov na život v džungli lakomstva, arogancie, egoizmu, klamstiev nie je sranda. Vymyslieť dokonalú strategickú hru - lebo škola hrou je to najlepšie, čo môže učiteľ pre svojich žiakov urobiť, to chve značnú dávku inteligencie a osobnej skúsenosti. Mladý arogantný dedič sa nenarodil s vlastnosťou „arogantného dediča”, ale ako čistý list, na ktorý jeho rodičia načmárali obludný kruh neduhov. Alebo je to celé inak? Snívame o živote, po ktorom túžime? réžia, dramaturgia, výber hudby: Ivan Blahút kostýmy a scéna: Jan Kocman hudobná spolupráca (Con una rosa): Marián Fero choreografia: Lukáš Bobalík bulletin/plagát: Michal Herman, František Lintner účinkujú: Ján Jackuliak Judita Hansman Miloš Chrappa Rebecca Smudová

KISS forever band & Gary Moore Tribute band feat Jack Moore, Gary’s son Jack Moore

KISS forever band  &  Gary Moore Tribute band feat Jack Moore, Gary’s son Jack Moore
Deň konania: 2020-06-26(Piatok)
Začiatok: 20:00 hod.
Miesto: Mestský amfiteáter Sereď
Trvanie: 120
Vstupné: 9.90 Eur
26. jún 2020 – Mestský amfiteáter Sereď Vstupné : predpredaj v pokladni kina NOVA 9,90 €, na mieste 12 € Začiatok koncertu o 20.00 hod. vstup do areálu o 18.00 hod. Gary Moore Tribute band feat Jack Moore, Gary’s son Jack Moore - syn slávneho Gary Moora po prvýkrát prichádza na Slovensko. Koncert je venovaný Garymu Moorovi jednému z najvšestrannejších gitaristov všetkých čias, s ktorým jeho syn Jack Moore spoločne vystupoval mnoho rokov na koncertoch a festivaloch po celom svete. KISS forever band Od roku 2012 je kapela držiteľom oficiálneho titulu „No 1 European Kiss tribute band“ ako jediná tribute skupina KISS z Európy sa dostala do finále štyroch kapiel v Las Vegas / USA, ktorú organizoval „KISS Monster Mini Golf“. Viac ako 200 kapiel po celom svete sa chcelo dostať do finále, ale iba 4 dostali šancu odletieť do Las Vegas, takže KISS Forever Band bola medzi 2 americkými a 1 austrálskou tribute KISS. Kapela v rámci svojho aktuálneho turné po Kanade, Japonsku a Európe zavíta aj na Slovensko

SARAGOSSA BAND

SARAGOSSA BAND
Deň konania: 2020-06-27(Sobota)
Začiatok: 21:00 hod.
Miesto: Mestský amfiteáter Sereď
Trvanie: 90
Vstupné: 13.00 a 16.00 Eur
27. jún 2020 - Mestský amfiteáter Sereď Vstupné : predpredaj v pokladni kina NOVA 13 €, na mieste 16 € SARAGOSSA BAND – vo svojom žánri jedna z najúspešnejších popových skupín 70. a 80. rokov prerazila na svetovej hudobnej scéne v roku 1977, pričom počas svojej kariéry predala 20 miliónov hudobných nosičov. Má na konte viac ako dvadsať megahitov, bez ktorých sa nezaobíde žiadna oldies show. Atribútom kvalitnej zábavy je fakt, že kapela na svojich koncertoch vystupuje zásadne naživo.

Rozprávkové prázdniny

Rozprávkové prázdniny
Deň konania: 2020-08-09(Nedeľa)
Začiatok: 10:00 hod.
Miesto: Mestský amfiteáter Sereď
Trvanie: 480
Vstupné: 12.00 a 15.00 Eur
9. august 2020 - Mestský amfiteáter Sereď Vstupné - predpredaj v pokladni kina NOVA 12 €, na mieste 15 € Začiatok festivalu o 10.00 hod., vstup do areálu o 9.00 hod. Detský festival "Rozprávkové prázdniny" je vhodný pre všetky rodinné typy. O zaujímavý program sa postarajú najväčšie hviezdy so svojimi hitmi ako Miro Jaroš, Paci Pac a mnoho ďalších. Máme pre Vás prichystané zaujímavé podujatia, atrakcie a súťaže. Každá osoba aj dieťa musí mať platnú vstupenku bez ohľadu na vek.
Rozšírenie MŠ D. Štúra v Seredi
Európsky fond regionálneho rozvoja
Európsky sociálny fond