Občianske združenie GOEL

OBČIANSKE ZDRUŽENIE GOEL

 
Názov:  O.Z. Goel
Adresa: Niklová ul. 2190 (poštová)
      A. Hlinku 3058/19 (oficálna zo stanov OZ)
Meno predsedu: Martin Neslušan
Email : kontakt@igoel.sk
web (momentálne v prerábke) : www.igoel.sk
facebook : www.facebook.com/projektgoel
instagram : @goelsered

Víziou nášho združenia je prinášať kultúru postavenú na hodnotách evanjelia.
Chceme vidieť ako v našej spoločnosti opäť rezonujú hodnoty ako úcta, vďačnosť, spravodlivosť, nezištnosť, vernosť a veľa ďaľších.
Chceme vidieť zdravé rodiny postavené na týchto hodnotách, ako vychovávajú generácie mladých ľudí, ktorí jasne poznajú svoju hodnotu, poslanie a vedia byť tak prínosom pre tento svet. Záleží nám na budúcnosti nášho mesta a krajiny.
Goel nie je miesto kde každý člen toto všetko vie, nezdružujeme “dokonalých” ľudí ani sa nesnažíme byť lepší ako iní. Goel je miesto, kde sa chceme učiť žiť práve tieto hodnoty. Viac o našich hodnotách sa dozviete na stránke www.igoel.sk
 

Čomu sa venujeme?


Stredy
Pravidelne máme spoločné modlitby, ktoré sú nedenominačné. To znamená, že ktokoľvek z akejkoľvek denominácie, prípadne ľuďia z rôznych prostredí, ľudia bez vierovyznania, môžu prísť a byť s nami. Modlitby prebiehajú v miestnosti “UPPER ROOM” v DK Sereď každú stredu o 19:00 (Vchod od tržnice - hnedé nakladacie brány). Začíname modlitbou chvál pod vedením našej kapely a potom nasleduje asi 45 min. slovo na rôzne témy.

Práca s mládežou

Pravidelne organizujeme stretnutia pre mládež. Každú nedeľu o 17:00 v miestnosti “UPPER ROOM” v DK Sereď.
Prácu s mládežou zastrešujú skúsení a certifikovaní pracovníci s mládežou. Taktiež sú tu modlitby s našou domácou kapelou potom nasledujú rôzne aktivity a slovo.
Ďalej organizujeme pravidelne niekoľko krát v roku víkendové semináre a kurzy, rôzne voľnočasové/športové aktivity, výlety do prírody, letný tábor pre desiatky mladých z nášho mesta.
Ponúkame taktiež osobné stretnutia pre mladých v prípade rôznych kríz a pod.
 

Práca s deťmi.

V roku 2018 sme začali robiť pravidelné detské programy pre našich najmenších. Či už “nepečené pečenie” alebo “spolu hravo s angličtinou”, deti sa na tento čas veľmi tešia! Program je každý mesiac iný. Ak chcete vedieť viac info sledujte náš facebook /projektgoel
 

SOZO a koučing

Nevenujeme sa ale len mladým. Mesačne nás navštívia stovky ľudí, často aj z ďalekého okolia. Prichádzajú s rôznymi situáciami a problémamy. Často prichádzajú s vetou: “Toto je moja posledná šanca.” Dnes už máme svedectvá o uzdravených manželstvách v rozvodovom konaní, ukončených depresiách trvajúcich dekády, čelili sme rôznym typom závislostí, ale aj pokusom o samovraždy. Preto máme v tíme certifikovaných členov na SOZO modlitby a taktiež na koučing. Ovocie tejto služby je mimoriadne.
 

Goel Sound

Zabezpečujeme ozvučenie, osvetlenie a projekciu pre rôzne podujatia, akcie…
Viac info na www.goelsound.sk
 

Goel Podcast

Zdarma dávame online aj naše prednášky na Goel Podcast. Má už viac ako 15 000 vypočutí a ľudia nám posielajú veľmi pozitívnu spätnú väzbu.

Veľa ďalšieho…
Je tu množstvo vecí, ktoré by sa dali ešte rozpísať. Spolupráca s miestnou farnosťou, mestom Sereď. Spolupráca s rôznymi ďalšími organizáciami a projektmi po celom Slovensku. Máme množstvo dobrovoľníkov, ktorí venujú svoj čas a energiu na mnohé víkendovky a kurzy pre mládež... S kapelou chodíme pravidelne slúžiť po celom Slovensku, nie za peniaze, ale za cenu toho, že môžeme svedčiť ľuďom o tom, čo Boh začal robiť v Seredi. Momentálne sa v Goeli stretáva asi šesť rôznych denominácií a ľudia stále prichádzajú. Nie kvoli Goelu, ale sú hladní po odpovediach. Svet ponúka rôzne potešenia a dobrá, dokonca aj zdanlivé “istoty”. Človek sa ale potrebuje oprieť o niečo väčšie. Istota nie je skvelé zamestnanie, ani účet plný peňazí dokonca ani zdravie alebo sláva. Všetko to môže zmiznúť behom sekúnd. A práve vtedy nás ľuďia vyhľadávajú najviac. Nie pre naše schopnosti a slová, ale pre to, že našou istotou je Ježiš Kristus. Obrovské množstvo zázrakov a zásahov do neriešitelných situácií, je pre nás svedectvom toho, že Ježiš nie je len rozprávková postava z minulosti, ale že je reálny aj dnes a my môžeme vidieť ako koná.
 
Ďakujeme za finančnú podporu našej činnosti Mestu Sereď.

OZ GOEL

OZ GOELOZ GOELOZ GOELOZ GOELOZ GOELOZ GOELOZ GOELOZ GOELOZ GOELOZ GOELOZ GOELOZ GOELOZ GOELOZ GOELOZ GOEL
 
Tlač stránky | Posledná aktualizácia: 2023-10-13
Rozšírenie MŠ D. Štúra v Seredi
Európsky fond regionálneho rozvoja
Európsky sociálny fond
Nadačný fond detí v bezpečí
Vybavenie odborných učební
Duálne vzdelávanie
Fond na podporu športu
Fond na podporu športu
Sereď v pohybe
Sereď v pohybe