Diskusia

Vážení prispievatelia do diskusného fóra, poskytujeme Vám možnosť zaradenia Vášho názoru k problematike, ktorá býva predmetom rokovania poradných komisií v meste Sereď.
Reagujte prosím stručne.
Príspevky, ktoré šíria rasovú nenávisť, náboženskú neznášanlivosť, alebo inak porušujú zákony Slovenskej republiky či dobré mravy, budú zmazané.

Vážení prispievatelia, ak máte úprimný záujem o riešenie problémov v meste , získať viac informácií , nadviazať kontakt s poslancami alebo vedením mesta navrhujem Vám spoločné stretnutie v termíne a mieste po vzájomnej dohode. Vedenie mesta má záujem o každý konštruktívny návrh a je otvorené aj kritike. Pre správne riešenia je potreba správnych argumentov a tie sa dajú predložiť len na stretnutí ktoré Vám ponúkame.
Kontakt na stretnutie: Bc. Ľubomír Veselický,
e-mail: viceprimator@sered.sk , tel.: 0905 592 707

Do diskusného fóra je povinná jednoduchá registrácia pre zabránenie zneužitia mena prispievateľa.

Posledný príspevok 11-06-2010 10:27
Sociálno-zdravotné problémy ARCHÍV
08.06.2010 14:45 - oprava zoznamu lekárov [holmesko]
neviem kam strčiť môj podnet a tak som ho dal sem. bolo by načase, keby niekto kompetentný opravil zoznam lekárov pôsobiaci v poliklinike. pokiaľ viem dr. Štrba-diabetológ a ani dr. Plézel-chirurg už tam nie su. bolo by fajn aspoň raz za mesiac skontrolovať informácie uverejňované na tejto stránke. určite niekto berie za to nejaké euráčiky !!
+ zobraziť odpovede (1)
11.06.2010 10:27 - RE: oprava zoznamu lekárov [zástupca]
Ďakujeme za podnet, riaditeľ polikliniky zabezpečil aktualizáciu zoznamu lekárov pôsobiacich na poliklinike. Na našej webovej stránke je už aktualizovaný telefónny zoznam.
03.12.2009 19:27 - Poliklinika a novépoplatky? [jana1972]
Chcela by som sa spýtať na "nové" poplatky v našej poliklinike, ktoré sa zavádzajú od 1.1.2010! Akosi s mi to nepozdáva. Máme zaplatiť každý 29 eur na rok len preto, aby sme už viac "nemuseli" platiť? Však doteraz sa platilo len za objednanie sa na určitú hodinu!!!
+ zobraziť odpovede (1)
04.12.2009 08:24 - RE: Poliklinika a nové poplatky? [zástupca]
Od 1. 1. 2010 zavádza poliklinika do života sériu nových produktov, z ktorých si klienti polikliniky môžu vybrať podľa vlastných preferencií a to: Bezplatné objednávanie k lekárom špecialistom • na presný čas – platí pre pacientov, ktorí majú uzatvorenú dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s všeobecnými lekármi alebo gynekológmi mestskej polikliniky a takisto pre deti a mladistvých do veku 18 rokov, Jednorazové objednávanie • k lekárom špecialistom na presný čas v cene 5 EUR - poplatok platia pacienti, ktorí nemajú uzatvorenú dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s všeobecnými lekármi alebo gynekológmi mestskej polikliniky, Program MiniCare – program • celoročného manažmentu obsluhy pacienta s objednávaním lekárskych vyšetrení na presný čas k všeobecným lekárom aj k lekárom špecialistom v cene 49 EUR (29 EUR v prípade pacientov, ktorí majú uzatvorenú dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s všeobecnými lekármi alebo gynekológmi mestskej polikliniky a deti a mladiství do veku 18 rokov). Vďaka elektronickej karte objednávok bude mať recepcia prehľad o návštevách klientov u jednotlivých lekárov, čo zlepší koordináciu jednotlivých vyšetrení. Jednotlivé produkty, ich obsah, výhody a spôsob objednávania na vyšetrenia Vám radi vysvetlia zamestnanci recepcie už v decembri – nájdete ich na recepcii priamo oproti hlavnému vchodu do polikliniky, prípadne Vám poskytnú informácie na telefónnych číslach: 031 / 7838 800, 7838 811, 7838 812
30.07.2009 17:46 - Rozpis pohotovostných služieb lekárov [Kalinayová Antónia]
Už veľa rokov chodím pravidelne na kontrolu k svojej lekárke.No veľa krát sa mi stalo, že pani doktorka bola po nočnej a mala voľno. Chcela by som sa spýtať kompetentných, či by nebolo možné uverejňovať rozpis pohotovostných služieb na internete (tak ako lekárne) alebo zriadiť nejakú informačnú tabuľu v meste. Veď k lekárom chodí veľa ľudí aj zdravotne postihnutých no sú veľmi rozhorčení a sklamaní, že zasa idú zbytočne. Veľmi by to pomohlo hlavne ľuďom zo ZŤP, ktorí by nemuseli tak ďaleko šľapať!(lebo nie každý má auto). Ďakujem za skoré vybavenie.
16.04.2009 13:21 - Postreh [Ludmila Gáliková]
O zdravotníctve na Slovensku sa toho popísalo už veľa,všetci chcú len to najlepšie pre obyvateľov ale skutočnosť je úplne iná.Ja osobne nechodím zatiaľ často k lekárovi,ale teraz Vám píšem,lebo som bola zaskočená a veľmi veľmi prekvapená ako to funguje na poliklinike.Môj zdravotný problém si vyžadoval návštevu ortopéda poviete si v poriadku ,ale to som netušila čo ma tam čaká.Je to oddelenie s veľkou návštevnosťou,ľudia ,aby boli vybavení chodia už ráno o piatej pred polikliniku a tam čakajú,aby keď sa otvorí boli medzi prvými.Nieje tam žiadny systém,krik,hádky,nevraživosť /chorí ľudia sú háklivý keď čakajú a iní sa predbiehajú/Nedá sa to tam ustrážiť kto kedy prišiel,nie sú tam časenky ani poradové čísla.Návšteva u ortopéda ,ktorý neordinuje každý deň a kludne by mohol bol by využitý na 100%.Tiež pacienti ,ktorí prídu zo sanitkou majú prednosť,tí čo sú ochotní si zaplatiť prednostné vyšetrenie tiež majú prednosť ale takýmto systémom každý druhý si radšej zaplatí.Nieje nič nové keď sa povie,že človek tam ide ráno na 7 hod.a príde domov o 14 či 15 hodine.Veď to je na hlavu postavené nemyslíte?Tí kompetentní ktorí toto všetko riadia mali by si prísť sadnúť do čakárne medzi ľudí a boli by v obraze.Ja osobne som tam dnes čakala OD 9 HOD.skoro vôbec sa to tam nehýbalo v čakárni bolo okolo 30 ľudí a keď sa konečne zjavila vo dverách sestrička a chcela som jej dať moju kartu vtedy mi povedala,že dnes už pacientov neberú,to nemohla povedať skôr a viackrát ? Tí čo sa nás to týkalo bolo nás tam viac viete si predstaviť s akým komentárom odchádzali.To nieje len,že nič nevybavili,ale aj zbytočné cestovné tých čo nie sú zo Serede a tiež zbytočná strata času.Obraciam sa na Vás so žiadosťou dovolím si tvrdiť ,že v mene všetkých pacientov a nielen na oddelení ortopédie aby sa zaviedol nejaký poriadny seriozny systém a tým sa vyhneme zbytočným hádkam a nepokojom.Veď ľudia si to zaslúžia,hlavne tí starší,ktorí si celý život platili nemocenskú a na starosť nemajú primerané a dôstojné zdravotné ošetrenie.Každý nemá známeho ktorý mu je schopný vybaviť prednostný vstup bez ohľadu na druhých čo si čestne čakajú do radu. Ďakujem
09.10.2008 19:27 - poliklinika [legino]
Chcem upozorniť, že všetky informácie o zmenách na poliklinike Sereď mám iba z včerajšieho spravodajského príspevku v TV a tak si dovolím iba laicky akože pre seba ako občana vyhodnotiť predostrené fakty. Poliklinika stála doteraz mesto 30 melónov a tak sa po dlhom hľadaní našiel kúzelný deduško, ktorý mal v pravom vrecku schované univerzálne riešenie (ako Fico s jeho Smerom pred voľbami 2006) a za tento stratový biznis navyše zaplatí 16 miliónov (to ako vlastnícke právo) a ďalších skoro 16 miliónov do tohoto "titaniku" ešte naleje. No nie som ekonóm ale ani blbec. Že práve v dobe keď rezonuje všade celosvetová finančná a ekonomická kríza, keď praskajú bubliny s cenami nehnuteľností, s imaginárnymi ziskami firiem a poisťovní a keď štáty nalievajú prachy občanov neschopným súkromníkom a manažérom takmer priamo do vrecák, mi dianie okolo polikliniky pripadá nenormálne. Stal sa snáď zázrak že niekto (Penta) má vyše 30 miliónov na niečo čo bolo stratové? Veď podľa vlády(rozumej Fica) je predsa biznis založený na zdraví občana neetický (viď. dianie okolo zdrav. poisťovní). Alebo to v prípade tejto spoločnosti zasa neplatí? Čo sú to za skutočné dôvody že odrazu lekári sú tí poslední kto majú šancu rozhodovať. Základným pravidlom v trhovom hospodárstve je zisk. Skutočnosť že víťaznou spoločnosťou je Penta (to pre zjednodušenie) je mi jasné že to nebude spolok filantropov a tak sa rád nechám prekvapiť kedy a hlavne akým kúzelným a čestným spôsobom sa tá 30 miliónová investícia (rozumej sekera) pretaví do zisku. Dúfam že to nebude napríklad vyberaním poplatku za rómsky folklór pri čakaní na vyšetrenie v ordináciách detských lekárov.
+ zobraziť odpovede (1)
10.10.2008 15:34 - RE: poliklinika [towneye]
Suhlasim, ze poliklinika si uz zasluzi poriadne vedenie ... ale za cenu zisku na ukor obcanov. Najviac ma na celej veci zaraza, ze primator hovori o "MsU bez korupcie" - to je vysmech obcanom do tvare. Ta korupcia tam je, nevykorenila sa a este je pomaly aj podporovana, coho dokazom je aktualna kauza poliklinika. Pani na radnici - uz sa prestante tak usmievat a poklonkovat pred obcanmi. Kazdy predsa via odkial vietor fuka a ze mate "maslo na hlave" ... Aspon budte uprimni sami pred sebou, ked uz volic vam za to nestoji ...
09.10.2008 10:36 - poliklinika v médiách [towneye]
[odkaz]
+ zobraziť odpovede (4)
09.10.2008 12:53 - RE: poliklinika v médiách [Ľubomír Veselický]
Titulok nepravdivý - hlavne že je čítanosť. Z názvu a obsahu článku každý dedukuje, že polikliniku bude vlastniť nový majiteľ. Opak je pravdou. Budova a pozemok neboli predmetom predaja. Ostávajú v majetku mesta. Výkon lekárskej starostlivosti bude robiť vybraná firma. Podľa obsahu obdržaných informácií prevádzkuje už 15 polikliník na území SR. Teda nevznikla včera a s prevádzkovaním zdravotníckeho zariadenia má skúsenosti.
09.10.2008 13:40 - RE: RE: poliklinika v médiách [zástupca]
Upozornil som agentúru SITA po vyjdení tohto titulku na chybu. Správna informácia mala znieť ,že poslanci schválili predaj 100 % podielu obchodnej spoločnosti Mestská poliklinika s.r.o. Sereď za 16 miliónov Sk . Ďaľšie investície do zdravotnej starostlivosti na poliklinike nasledujúce 2 roky budú na základe ponuky kupca minimálne vo výške 15,8 milióna Sk. A ako správne pripomenul p. Veselický budova a pozemky ostanú vo vlastníctve mesta.
09.10.2008 19:40 - RE: RE: poliklinika v médiách [legino]
Pán Veselický len pre poriadok, mám dojem že všetkým kritikom situácie unikli súvislosti medzi "skúsenosťami s prevádzkovaním zdravotníckeho zariadenia" a "poskytovaním zdravotnej starostlivosti". Máme to chápať tak že ak súčasní lekári dostanú také krkolomné podmienky (aby sa investícia vrátila) že sa na..erú a odídu tak táto spoločnosť tam bude mať iných špičkových odborníkov napríklad z rumunska alebo Ukrajiny, ktorí zatiaľ iba vyčkávajú a poberajú "údržbový príjem" a potom ich nasadia do prázdnych ambulancií alebo nebodaj oslovia Peromi s.r.o a to im okamžite nájde kvalitný personál? No poznám aj lepšie vtipy ako je tento. Nemajte ľuďom za zlé že tejto situácii nedôverujú a nepomôžete tomu žiadnymi odbornými výkladmi ani rozbormi.
10.10.2008 07:16 - RE: RE: RE: poliklinika v médiách [Ľubomír Veselický]
Legino! Pod skúsenosťami s prevádzkovaním zdravotníckeho zariadenia rozumiem súčasne aj skúsenosti s poskytovaním zdravotníckej starostlivosti v nich. Podmienky prevádzkovania ambulancií boli a budú predmetom dohody. Nepoznám prípad, že by lekár vyšiel na mizinu preto, lebo ho zničil vysoký prenájom ambulancie. Ale poznám prípady, kedy zainvestovali stotisíce a vybudovali si vlastné ambulancie. Budúcnosť seredskej polikliniky nevidím čierne. To, čo sme na MsZ urobili bol iba logický dôsledok uplatňovania pre mňa zvláštnej doktríny štátu, podľa ktorej je poskytovanie zdravotníckej starostlivosti vecou obce. Prevzatie polikliniky bezodplatne od štátu bolo rozhodnutie politické, keď klub HZKDS mal z 29 poslaneckých miest 16. Každoročne stála poliklinika mesto cca 2 mil. Sk. Riadenie subjektu, ktorý poskytuje zdravotnícku starostlivosť 37 tis. obyvateľom musí byť profesionálne. A o profesionalitu nám pri rozhodovaní o zverení tejto funkcie v utorok 7.10.2008 išlo. Do akej miery bude nový manažment robiť výmeny a aké budú dôvody týchto výmen na pozíciách ošetrujúcich lekárov, to ukáže budúcnosť. Ak zmeny prinesú zlepšenie, každý z nás obyvateľov-pacientov to iba uvíta.
20.09.2008 17:01 - Prehra nas vsetkych - uplny zakaz fajcenia NEBUDE! [Milos Majko]
viacej na [odkaz]
03.03.2008 13:33 - problém bezdomovcov [trojanhorse]
Pán JUDr. Skubeň, lepšie by som to nedokázal povedať. A o toto isté som sa snažil aj ja, ale asi som to zle napísal. Plne súhlasím, že ak im máme pomáhať, nech ich mesto zapája do aktivačných prác. Veď ak ozaj potrebujú našu pomoc, tak budú radi, že si ju môžu odpracovať. Ja keď chcem chlieb, musím si ho kúpiť. A keď si ho chcem kúpiť, musím si na neho zarobiť v PRÁCI!!! Nie som žiadny boháč, som človek prežívajúci ako sa hovorí "od výplaty do výplaty" a kto dá čo mne zdarma?! Ľutujme bezdomovcov, pomáhajme im ale nie zadarmo. To, že niekde v meste za to pozbierajú odpadky, nie je práca, ktorá by im zanechala trvalé následky alebo psychické problémy.
03.03.2008 13:18 - Čo je bezdomovec ? [JUDr. Ladislav Skubeň]
Vážení dopisovatelia, jedni sú za socialne výhody a starostlivosť pre bezdomovcov a druhý sú v tomto smere zdržanlivý. Nastolujem otázku " KTO JE BEZDOMOVEC ". Bezdomovci sa spravidla vyskytovali po drujej sv. vojne, sú to občania, ktorí následkom zranení stratili pamäť a nevedeli odkiaľ sú a pričinením vojnového stavu sa dostali do iného štátiu, alebo deti, ktoré armáda prichýlila a išli spolu s touto armádou. Súčastný ludia ktorých označujete ako bezdomovec, je to právna anomália. Vo väčšine prípadov takýto ľudia ešte pred nedávnom mali svoj rodinný dom, činžový byt a pod. v súčastnej dobe títo ľudia nemajú nič a to následkom alkoholového opojenia prišli o svoje bývanie, alebo špatným podnikaním, alebo nepremyslenými výškami pôžičiek. Dávam do pozornosti :, zo zmenou spol.zriadenia t.j. s nežnou revolúciou postupne vznikali aj bezdomovci. Do tejto doby každý vlastnil nejaké bývanie. Títo ludia majú spravidla svoje deti alebo rodinných príbuzných. Ak ich odvrhli rodinný príbuzní,určite vedia prečo, tak potom prečo sa má mesto o týchto ľudí tak dôsledne starať, veď náklady na nich idú aj z naších daní a poctivým občanom ktorý pracujú , nepijú , strajú sa o svoje rodiny a pod. mesto nijak neprispieva . Ďalej je tu zákon o rodine, ktorý taxatívne v jednotlivých zákonných ustanoveniach deleguje povinosť deťom , starať sa o svojích rodičov, tak potom prečo sa nestarajú ? Samozrejme súcitím s takýmito ľudmi, ale treba dôsledne skúmať prečo sa dostali do tejto situácie. Ak sa jedná o ľudí ktorí nenesú na ich stave žiadnu vinu, tak takýmto treba pomôcť, keď namajú nikoho. Prečo ich mesto nezamestná, čím by sa zlepšila ich situácia, veď v meste je špiny dosť. V neposlednom rade je tu otázka či samotní takýto ludia chcú zmeniť svoj stav a život ?
22.02.2008 13:02 - homeless a trojanhorse [zástupca]
Pán Trójsky kôň , mám len jeden dôvod prečo pomáhať - LEBO AJ TO SÚ ĽUDIA - z rôznych dôvodov na ulici a niektorí aj doma. Včera som videl jedneho mladého mŕtveho doma , ktorý žil v hrozných životných podmienkach. Poviete možno sám si je vinný, áno bol taký aký bol . Ale my ostatní ak sa chceme starať o zvieratá mali v prvom rade postarať o ľudí ktorí rezignovali lebo žiaľ aj takí sú. A výsledky z nocľahárne potvrdzujú že to bola dobrá cesta pomoci. Po úprimných rozhovoroch sa podarilo urobiť u niektorých zmenu v ich živote .
22.02.2008 13:02 - homeless a trojanhorse [zástupca]
Pán Trójsky kô? , mám len jeden dôvod pre?o pomáha? - LEBO AJ TO SÚ ?UDIA - z rôznych dôvodov na ulici a niektorí aj doma. V?era som videl jedneho mladého m?tveho doma , ktorý žil v hrozných životných podmienkach. Poviete možno sám si je vinný, áno bol taký aký bol . Ale my ostatní ak sa chceme stara? o zvieratá mali v prvom rade postara? o ?udí ktorí rezignovali lebo žia? aj takí sú. A výsledky z noc?ahárne potvrdzujú že to bola dobrá cesta pomoci. Po úprimných rozhovoroch sa podarilo urobi? u niektorých zmenu v ich živote .
22.02.2008 13:02 - homeless a trojanhorse [zástupca]
Pán Trójsky kô? , mám len jeden dôvod pre?o pomáha? - LEBO AJ TO SÚ ?UDIA - z rôznych dôvodov na ulici a niektorí aj doma. V?era som videl jedneho mladého m?tveho doma , ktorý žil v hrozných životných podmienkach. Poviete možno sám si je vinný, áno bol taký aký bol . Ale my ostatní ak sa chceme stara? o zvieratá mali v prvom rade postara? o ?udí ktorí rezignovali lebo žia? aj takí sú. A výsledky z noc?ahárne potvrdzujú že to bola dobrá cesta pomoci. Po úprimných rozhovoroch sa podarilo urobi? u niektorých zmenu v ich živote .
22.02.2008 13:02 - homeless a trojanhorse [zástupca]
Pán Trójsky kô? , mám len jeden dôvod pre?o pomáha? - LEBO AJ TO SÚ ?UDIA - z rôznych dôvodov na ulici a niektorí aj doma. V?era som videl jedneho mladého m?tveho doma , ktorý žil v hrozných životných podmienkach. Poviete možno sám si je vinný, áno bol taký aký bol . Ale my ostatní ak sa chceme stara? o zvieratá mali v prvom rade postara? o ?udí ktorí rezignovali lebo žia? aj takí sú. A výsledky z noc?ahárne potvrdzujú že to bola dobrá cesta pomoci. Po úprimných rozhovoroch sa podarilo urobi? u niektorých zmenu v ich živote .
22.02.2008 13:02 - homeless a trojanhorse [zástupca]
Pán Trójsky kô? , mám len jeden dôvod pre?o pomáha? - LEBO AJ TO SÚ ?UDIA - z rôznych dôvodov na ulici a niektorí aj doma. V?era som videl jedneho mladého m?tveho doma , ktorý žil v hrozných životných podmienkach. Poviete možno sám si je vinný, áno bol taký aký bol . Ale my ostatní ak sa chceme stara? o zvieratá mali v prvom rade postara? o ?udí ktorí rezignovali lebo žia? aj takí sú. A výsledky z noc?ahárne potvrdzujú že to bola dobrá cesta pomoci. Po úprimných rozhovoroch sa podarilo urobi? u niektorých zmenu v ich živote .
22.02.2008 13:02 - homeless a trojanhorse [zástupca]
Pán Trójsky kô? , mám len jeden dôvod pre?o pomáha? - LEBO AJ TO SÚ ?UDIA - z rôznych dôvodov na ulici a niektorí aj doma. V?era som videl jedneho mladého m?tveho doma , ktorý žil v hrozných životných podmienkach. Poviete možno sám si je vinný, áno bol taký aký bol . Ale my ostatní ak sa chceme stara? o zvieratá mali v prvom rade postara? o ?udí ktorí rezignovali lebo žia? aj takí sú. A výsledky z noc?ahárne potvrdzujú že to bola dobrá cesta pomoci. Po úprimných rozhovoroch sa podarilo urobi? u niektorých zmenu v ich živote .
22.02.2008 13:02 - homeless a trojanhorse [zástupca]
Pán Trójsky kô? , mám len jeden dôvod pre?o pomáha? - LEBO AJ TO SÚ ?UDIA - z rôznych dôvodov na ulici a niektorí aj doma. V?era som videl jedneho mladého m?tveho doma , ktorý žil v hrozných životných podmienkach. Poviete možno sám si je vinný, áno bol taký aký bol . Ale my ostatní ak sa chceme stara? o zvieratá mali v prvom rade postara? o ?udí ktorí rezignovali lebo žia? aj takí sú. A výsledky z noc?ahárne potvrdzujú že to bola dobrá cesta pomoci. Po úprimných rozhovoroch sa podarilo urobi? u niektorých zmenu v ich živote .
22.02.2008 13:02 - homeless a trojanhorse [zástupca]
Pán Trójsky kô? , mám len jeden dôvod pre?o pomáha? - LEBO AJ TO SÚ ?UDIA - z rôznych dôvodov na ulici a niektorí aj doma. V?era som videl jedneho mladého m?tveho doma , ktorý žil v hrozných životných podmienkach. Poviete možno sám si je vinný, áno bol taký aký bol . Ale my ostatní ak sa chceme stara? o zvieratá mali v prvom rade postara? o ?udí ktorí rezignovali lebo žia? aj takí sú. A výsledky z noc?ahárne potvrdzujú že to bola dobrá cesta pomoci. Po úprimných rozhovoroch sa podarilo urobi? u niektorých zmenu v ich živote .
22.02.2008 13:02 - homeless a trojanhorse [zástupca]
Pán Trójsky kô? , mám len jeden dôvod pre?o pomáha? - LEBO AJ TO SÚ ?UDIA - z rôznych dôvodov na ulici a niektorí aj doma. V?era som videl jedneho mladého m?tveho doma , ktorý žil v hrozných životných podmienkach. Poviete možno sám si je vinný, áno bol taký aký bol . Ale my ostatní ak sa chceme stara? o zvieratá mali v prvom rade postara? o ?udí ktorí rezignovali lebo žia? aj takí sú. A výsledky z noc?ahárne potvrdzujú že to bola dobrá cesta pomoci. Po úprimných rozhovoroch sa podarilo urobi? u niektorých zmenu v ich živote .
22.02.2008 13:02 - homeless a trojanhorse [zástupca]
Pán Trójsky kô? , mám len jeden dôvod pre?o pomáha? - LEBO AJ TO SÚ ?UDIA - z rôznych dôvodov na ulici a niektorí aj doma. V?era som videl jedneho mladého m?tveho doma , ktorý žil v hrozných životných podmienkach. Poviete možno sám si je vinný, áno bol taký aký bol . Ale my ostatní ak sa chceme stara? o zvieratá mali v prvom rade postara? o ?udí ktorí rezignovali lebo žia? aj takí sú. A výsledky z noc?ahárne potvrdzujú že to bola dobrá cesta pomoci. Po úprimných rozhovoroch sa podarilo urobi? u niektorých zmenu v ich živote .
22.02.2008 10:59 - súhlas [trojanhorse]
Úplne súhlasím s pánom Majkom. Čo sa týka bezdomovcov a ich spôsobu života. Nebojím sa povedať, že 99% zo všetkých si za svoju terajšiu situáciu môže sám. Im takýto spôsob života plne vyhovuje. Prečo by sme im mali dávať nocľah, oblečenie a stravu zadarmo?Kto dá mne alebo hociktorému občanovi niečo zadarmo? Keď niečo chcem, musím si to kúpiť a keď si to chcem kúpiť, musím si na to zarobiť. V našom meste je nespočetne veľa príležitostí na odpracovanie si nocľahu, či jedla alebo oblečenia. Ako sa spomína na inom mieste tohoto DF, napríklad okolie popri Váhu, rôzne odpadky po meste atď. Apropo, čoraz častejšie vidím medzi bezdomovcami mladých ľudí do 30 rokov. Je pre mňa nepochopiteľné, prečo máme pomáhať mladým ľuďom, ktorý nemajú záujem pracovať a žiť ako normálny človek? Majú takisto dve zdravé ruky a nohy!!! Koľko je tu rodín, ktoré ledva prežijú od výplaty do výplaty, musia si dennodenne odtŕhať od úst a žijú ako ľudia! Pomôžme starším ľuďom bez strechy nad hlavou, to hej. Ale mladý človek nemá čo robiť v útulku!!!
22.02.2008 10:59 - súhlas [trojanhorse]
Úplne súhlasím s pánom Majkom. ?o sa týka bezdomovcov a ich spôsobu života. Nebojím sa poveda?, že 99% zo všetkých si za svoju terajšiu situáciu môže sám. Im takýto spôsob života plne vyhovuje. Pre?o by sme im mali dáva? noc?ah, oble?enie a stravu zadarmo?Kto dá mne alebo hociktorému ob?anovi nie?o zadarmo? Ke? nie?o chcem, musím si to kúpi? a ke? si to chcem kúpi?, musím si na to zarobi?. V našom meste je nespo?etne ve?a príležitostí na odpracovanie si noc?ahu, ?i jedla alebo oble?enia. Ako sa spomína na inom mieste tohoto DF, napríklad okolie popri Váhu, rôzne odpadky po meste at?. Apropo, ?oraz ?astejšie vidím medzi bezdomovcami mladých ?udí do 30 rokov. Je pre m?a nepochopite?né, pre?o máme pomáha? mladým ?u?om, ktorý nemajú záujem pracova? a ži? ako normálny ?lovek? Majú takisto dve zdravé ruky a nohy!!! Ko?ko je tu rodín, ktoré ledva prežijú od výplaty do výplaty, musia si dennodenne odt?ha? od úst a žijú ako ?udia! Pomôžme starším ?u?om bez strechy nad hlavou, to hej. Ale mladý ?lovek nemá ?o robi? v útulku!!!
22.02.2008 10:59 - súhlas [trojanhorse]
Úplne súhlasím s pánom Majkom. ?o sa týka bezdomovcov a ich spôsobu života. Nebojím sa poveda?, že 99% zo všetkých si za svoju terajšiu situáciu môže sám. Im takýto spôsob života plne vyhovuje. Pre?o by sme im mali dáva? noc?ah, oble?enie a stravu zadarmo?Kto dá mne alebo hociktorému ob?anovi nie?o zadarmo? Ke? nie?o chcem, musím si to kúpi? a ke? si to chcem kúpi?, musím si na to zarobi?. V našom meste je nespo?etne ve?a príležitostí na odpracovanie si noc?ahu, ?i jedla alebo oble?enia. Ako sa spomína na inom mieste tohoto DF, napríklad okolie popri Váhu, rôzne odpadky po meste at?. Apropo, ?oraz ?astejšie vidím medzi bezdomovcami mladých ?udí do 30 rokov. Je pre m?a nepochopite?né, pre?o máme pomáha? mladým ?u?om, ktorý nemajú záujem pracova? a ži? ako normálny ?lovek? Majú takisto dve zdravé ruky a nohy!!! Ko?ko je tu rodín, ktoré ledva prežijú od výplaty do výplaty, musia si dennodenne odt?ha? od úst a žijú ako ?udia! Pomôžme starším ?u?om bez strechy nad hlavou, to hej. Ale mladý ?lovek nemá ?o robi? v útulku!!!
22.02.2008 10:59 - súhlas [trojanhorse]
Úplne súhlasím s pánom Majkom. ?o sa týka bezdomovcov a ich spôsobu života. Nebojím sa poveda?, že 99% zo všetkých si za svoju terajšiu situáciu môže sám. Im takýto spôsob života plne vyhovuje. Pre?o by sme im mali dáva? noc?ah, oble?enie a stravu zadarmo?Kto dá mne alebo hociktorému ob?anovi nie?o zadarmo? Ke? nie?o chcem, musím si to kúpi? a ke? si to chcem kúpi?, musím si na to zarobi?. V našom meste je nespo?etne ve?a príležitostí na odpracovanie si noc?ahu, ?i jedla alebo oble?enia. Ako sa spomína na inom mieste tohoto DF, napríklad okolie popri Váhu, rôzne odpadky po meste at?. Apropo, ?oraz ?astejšie vidím medzi bezdomovcami mladých ?udí do 30 rokov. Je pre m?a nepochopite?né, pre?o máme pomáha? mladým ?u?om, ktorý nemajú záujem pracova? a ži? ako normálny ?lovek? Majú takisto dve zdravé ruky a nohy!!! Ko?ko je tu rodín, ktoré ledva prežijú od výplaty do výplaty, musia si dennodenne odt?ha? od úst a žijú ako ?udia! Pomôžme starším ?u?om bez strechy nad hlavou, to hej. Ale mladý ?lovek nemá ?o robi? v útulku!!!
22.02.2008 10:59 - súhlas [trojanhorse]
Úplne súhlasím s pánom Majkom. ?o sa týka bezdomovcov a ich spôsobu života. Nebojím sa poveda?, že 99% zo všetkých si za svoju terajšiu situáciu môže sám. Im takýto spôsob života plne vyhovuje. Pre?o by sme im mali dáva? noc?ah, oble?enie a stravu zadarmo?Kto dá mne alebo hociktorému ob?anovi nie?o zadarmo? Ke? nie?o chcem, musím si to kúpi? a ke? si to chcem kúpi?, musím si na to zarobi?. V našom meste je nespo?etne ve?a príležitostí na odpracovanie si noc?ahu, ?i jedla alebo oble?enia. Ako sa spomína na inom mieste tohoto DF, napríklad okolie popri Váhu, rôzne odpadky po meste at?. Apropo, ?oraz ?astejšie vidím medzi bezdomovcami mladých ?udí do 30 rokov. Je pre m?a nepochopite?né, pre?o máme pomáha? mladým ?u?om, ktorý nemajú záujem pracova? a ži? ako normálny ?lovek? Majú takisto dve zdravé ruky a nohy!!! Ko?ko je tu rodín, ktoré ledva prežijú od výplaty do výplaty, musia si dennodenne odt?ha? od úst a žijú ako ?udia! Pomôžme starším ?u?om bez strechy nad hlavou, to hej. Ale mladý ?lovek nemá ?o robi? v útulku!!!
22.02.2008 10:59 - súhlas [trojanhorse]
Úplne súhlasím s pánom Majkom. ?o sa týka bezdomovcov a ich spôsobu života. Nebojím sa poveda?, že 99% zo všetkých si za svoju terajšiu situáciu môže sám. Im takýto spôsob života plne vyhovuje. Pre?o by sme im mali dáva? noc?ah, oble?enie a stravu zadarmo?Kto dá mne alebo hociktorému ob?anovi nie?o zadarmo? Ke? nie?o chcem, musím si to kúpi? a ke? si to chcem kúpi?, musím si na to zarobi?. V našom meste je nespo?etne ve?a príležitostí na odpracovanie si noc?ahu, ?i jedla alebo oble?enia. Ako sa spomína na inom mieste tohoto DF, napríklad okolie popri Váhu, rôzne odpadky po meste at?. Apropo, ?oraz ?astejšie vidím medzi bezdomovcami mladých ?udí do 30 rokov. Je pre m?a nepochopite?né, pre?o máme pomáha? mladým ?u?om, ktorý nemajú záujem pracova? a ži? ako normálny ?lovek? Majú takisto dve zdravé ruky a nohy!!! Ko?ko je tu rodín, ktoré ledva prežijú od výplaty do výplaty, musia si dennodenne odt?ha? od úst a žijú ako ?udia! Pomôžme starším ?u?om bez strechy nad hlavou, to hej. Ale mladý ?lovek nemá ?o robi? v útulku!!!
22.02.2008 10:59 - súhlas [trojanhorse]
Úplne súhlasím s pánom Majkom. ?o sa týka bezdomovcov a ich spôsobu života. Nebojím sa poveda?, že 99% zo všetkých si za svoju terajšiu situáciu môže sám. Im takýto spôsob života plne vyhovuje. Pre?o by sme im mali dáva? noc?ah, oble?enie a stravu zadarmo?Kto dá mne alebo hociktorému ob?anovi nie?o zadarmo? Ke? nie?o chcem, musím si to kúpi? a ke? si to chcem kúpi?, musím si na to zarobi?. V našom meste je nespo?etne ve?a príležitostí na odpracovanie si noc?ahu, ?i jedla alebo oble?enia. Ako sa spomína na inom mieste tohoto DF, napríklad okolie popri Váhu, rôzne odpadky po meste at?. Apropo, ?oraz ?astejšie vidím medzi bezdomovcami mladých ?udí do 30 rokov. Je pre m?a nepochopite?né, pre?o máme pomáha? mladým ?u?om, ktorý nemajú záujem pracova? a ži? ako normálny ?lovek? Majú takisto dve zdravé ruky a nohy!!! Ko?ko je tu rodín, ktoré ledva prežijú od výplaty do výplaty, musia si dennodenne odt?ha? od úst a žijú ako ?udia! Pomôžme starším ?u?om bez strechy nad hlavou, to hej. Ale mladý ?lovek nemá ?o robi? v útulku!!!
22.02.2008 10:59 - súhlas [trojanhorse]
Úplne súhlasím s pánom Majkom. ?o sa týka bezdomovcov a ich spôsobu života. Nebojím sa poveda?, že 99% zo všetkých si za svoju terajšiu situáciu môže sám. Im takýto spôsob života plne vyhovuje. Pre?o by sme im mali dáva? noc?ah, oble?enie a stravu zadarmo?Kto dá mne alebo hociktorému ob?anovi nie?o zadarmo? Ke? nie?o chcem, musím si to kúpi? a ke? si to chcem kúpi?, musím si na to zarobi?. V našom meste je nespo?etne ve?a príležitostí na odpracovanie si noc?ahu, ?i jedla alebo oble?enia. Ako sa spomína na inom mieste tohoto DF, napríklad okolie popri Váhu, rôzne odpadky po meste at?. Apropo, ?oraz ?astejšie vidím medzi bezdomovcami mladých ?udí do 30 rokov. Je pre m?a nepochopite?né, pre?o máme pomáha? mladým ?u?om, ktorý nemajú záujem pracova? a ži? ako normálny ?lovek? Majú takisto dve zdravé ruky a nohy!!! Ko?ko je tu rodín, ktoré ledva prežijú od výplaty do výplaty, musia si dennodenne odt?ha? od úst a žijú ako ?udia! Pomôžme starším ?u?om bez strechy nad hlavou, to hej. Ale mladý ?lovek nemá ?o robi? v útulku!!!
22.02.2008 10:59 - súhlas [trojanhorse]
Úplne súhlasím s pánom Majkom. ?o sa týka bezdomovcov a ich spôsobu života. Nebojím sa poveda?, že 99% zo všetkých si za svoju terajšiu situáciu môže sám. Im takýto spôsob života plne vyhovuje. Pre?o by sme im mali dáva? noc?ah, oble?enie a stravu zadarmo?Kto dá mne alebo hociktorému ob?anovi nie?o zadarmo? Ke? nie?o chcem, musím si to kúpi? a ke? si to chcem kúpi?, musím si na to zarobi?. V našom meste je nespo?etne ve?a príležitostí na odpracovanie si noc?ahu, ?i jedla alebo oble?enia. Ako sa spomína na inom mieste tohoto DF, napríklad okolie popri Váhu, rôzne odpadky po meste at?. Apropo, ?oraz ?astejšie vidím medzi bezdomovcami mladých ?udí do 30 rokov. Je pre m?a nepochopite?né, pre?o máme pomáha? mladým ?u?om, ktorý nemajú záujem pracova? a ži? ako normálny ?lovek? Majú takisto dve zdravé ruky a nohy!!! Ko?ko je tu rodín, ktoré ledva prežijú od výplaty do výplaty, musia si dennodenne odt?ha? od úst a žijú ako ?udia! Pomôžme starším ?u?om bez strechy nad hlavou, to hej. Ale mladý ?lovek nemá ?o robi? v útulku!!!
22.02.2008 10:59 - súhlas [trojanhorse]
Úplne súhlasím s pánom Majkom. ?o sa týka bezdomovcov a ich spôsobu života. Nebojím sa poveda?, že 99% zo všetkých si za svoju terajšiu situáciu môže sám. Im takýto spôsob života plne vyhovuje. Pre?o by sme im mali dáva? noc?ah, oble?enie a stravu zadarmo?Kto dá mne alebo hociktorému ob?anovi nie?o zadarmo? Ke? nie?o chcem, musím si to kúpi? a ke? si to chcem kúpi?, musím si na to zarobi?. V našom meste je nespo?etne ve?a príležitostí na odpracovanie si noc?ahu, ?i jedla alebo oble?enia. Ako sa spomína na inom mieste tohoto DF, napríklad okolie popri Váhu, rôzne odpadky po meste at?. Apropo, ?oraz ?astejšie vidím medzi bezdomovcami mladých ?udí do 30 rokov. Je pre m?a nepochopite?né, pre?o máme pomáha? mladým ?u?om, ktorý nemajú záujem pracova? a ži? ako normálny ?lovek? Majú takisto dve zdravé ruky a nohy!!! Ko?ko je tu rodín, ktoré ledva prežijú od výplaty do výplaty, musia si dennodenne odt?ha? od úst a žijú ako ?udia! Pomôžme starším ?u?om bez strechy nad hlavou, to hej. Ale mladý ?lovek nemá ?o robi? v útulku!!!
21.12.2007 03:19 - Aj obcania by sa mali dozvediet pravdu ... [Milos Majko]
Vzhladom na to, ze na vcerajsom zasadani Komisie verejneho poriadku som sa dozvedel v akom zneni poslanci MsZ schvalili zriadenie a fungovanie Utulku pre ludi bez domova, poziadal som o zaprotokolovanie nasledovneho stanoviska k danej problematike: "Vyslovene nesuhlasím s poskytovaním zdarma ubytovania, stravovania, ošatenia a akýchkolvek iných služieb mestom Sereď v pripravovanom útulku ktorejkolvek skupine obyvateľstva či jednotlivcovi. Zastávam názor, že mesto Sereď je povinné verejné zdroje rozdeľovať hospodárne, účelne a nerozdávať ich. Konkrétne v útulku považujem za nutné akéhokľvek jeho vyuýitie symbolicky spoplatnit a to i za predpokladu že je zrejmé, že spoplatnením služieb útulku nebudú náklady na zriadenie útulku a jeho chod vykryté. Spoplatnenie považujem za nutné z dôvodu váženia si služby poskytovanej mestom samotným občanom, ktorý bude túto službu využívať. Aspoň symbolické spolupodielanie sa takéhoto občana na nákladoch útulku nemôže byť posudzované ako asociálne zmýšľanie, ale ako jeden zo sposobov prevýchovy takýchto občanov. Zároveň ostatní normálne žijúci občania nebudú mať možnosť konanie mesta posudzovať ako rodávanie spoločných financí, ale ako pomoc tým, ktorí ju jednoznačne potrebujú. Zároveň navrhujem pre noclažníka v núdzi možnosť odpracovania požadovanej finančnej čiastky (verejný poriadok a pod.) v prospech mesta. " Zastavam nazor ze podobne zariadenie je nevyhnutne - ba mozno este so sirsimi sluzbami pre ludi bez domova. No nie uplne zadarmo a nie v Dome kultury, teda v centre mesta medzi cinziakmi. Zariadenie tohto typu podla mojho nazoru a 9 rocnej skusenosti byvania v bezprostrednom susedstve socialnych bytov na Trnavskej ul. nepatri do takejto lokality a poslanci svojim rozhodnutim vyrobili problem, ktory budeme financovat vsetci a pripadne negativne dopady zariadenia na obyvatelov bude musiet riesit niekto iny - zrejme ten, kto sa dodnes vhodnym sposobom nevysporiadal ani s uz spomenutymi socialnymi bytmi na Trnavskej ul. Zastavam nazor, ze odborna problematika patri do ruk odbornikom, inak ide iba o lahkovazne vypisanie bianko seku pre dalsie obdobie a to zo spolocnych penazi. A s takymto konanim sa odmietam ztotoznit.
21.12.2007 03:19 - Aj obcania by sa mali dozvediet pravdu ... [Milos Majko]
Vzhladom na to, ze na vcerajsom zasadani Komisie verejneho poriadku som sa dozvedel v akom zneni poslanci MsZ schvalili zriadenie a fungovanie Utulku pre ludi bez domova, poziadal som o zaprotokolovanie nasledovneho stanoviska k danej problematike: "Vyslovene nesuhlasím s poskytovaním zdarma ubytovania, stravovania, ošatenia a akýchkolvek iných služieb mestom Sere? v pripravovanom útulku ktorejkolvek skupine obyvate?stva ?i jednotlivcovi. Zastávam názor, že mesto Sere? je povinné verejné zdroje rozde?ova? hospodárne, ú?elne a nerozdáva? ich. Konkrétne v útulku považujem za nutné akéhok?vek jeho vyuýitie symbolicky spoplatnit a to i za predpokladu že je zrejmé, že spoplatnením služieb útulku nebudú náklady na zriadenie útulku a jeho chod vykryté. Spoplatnenie považujem za nutné z dôvodu váženia si služby poskytovanej mestom samotným ob?anom, ktorý bude túto službu využíva?. Aspo? symbolické spolupodielanie sa takéhoto ob?ana na nákladoch útulku nemôže by? posudzované ako asociálne zmýš?anie, ale ako jeden zo sposobov prevýchovy takýchto ob?anov. Zárove? ostatní normálne žijúci ob?ania nebudú ma? možnos? konanie mesta posudzova? ako rodávanie spolo?ných financí, ale ako pomoc tým, ktorí ju jednozna?ne potrebujú. Zárove? navrhujem pre noclažníka v núdzi možnos? odpracovania požadovanej finan?nej ?iastky (verejný poriadok a pod.) v prospech mesta. " Zastavam nazor ze podobne zariadenie je nevyhnutne - ba mozno este so sirsimi sluzbami pre ludi bez domova. No nie uplne zadarmo a nie v Dome kultury, teda v centre mesta medzi cinziakmi. Zariadenie tohto typu podla mojho nazoru a 9 rocnej skusenosti byvania v bezprostrednom susedstve socialnych bytov na Trnavskej ul. nepatri do takejto lokality a poslanci svojim rozhodnutim vyrobili problem, ktory budeme financovat vsetci a pripadne negativne dopady zariadenia na obyvatelov bude musiet riesit niekto iny - zrejme ten, kto sa dodnes vhodnym sposobom nevysporiadal ani s uz spomenutymi socialnymi bytmi na Trnavskej ul. Zastavam nazor, ze odborna problematika patri do ruk odbornikom, inak ide iba o lahkovazne vypisanie bianko seku pre dalsie obdobie a to zo spolocnych penazi. A s takymto konanim sa odmietam ztotoznit.
21.12.2007 03:19 - Aj obcania by sa mali dozvediet pravdu ... [Milos Majko]
Vzhladom na to, ze na vcerajsom zasadani Komisie verejneho poriadku som sa dozvedel v akom zneni poslanci MsZ schvalili zriadenie a fungovanie Utulku pre ludi bez domova, poziadal som o zaprotokolovanie nasledovneho stanoviska k danej problematike: "Vyslovene nesuhlasím s poskytovaním zdarma ubytovania, stravovania, ošatenia a akýchkolvek iných služieb mestom Sere? v pripravovanom útulku ktorejkolvek skupine obyvate?stva ?i jednotlivcovi. Zastávam názor, že mesto Sere? je povinné verejné zdroje rozde?ova? hospodárne, ú?elne a nerozdáva? ich. Konkrétne v útulku považujem za nutné akéhok?vek jeho vyuýitie symbolicky spoplatnit a to i za predpokladu že je zrejmé, že spoplatnením služieb útulku nebudú náklady na zriadenie útulku a jeho chod vykryté. Spoplatnenie považujem za nutné z dôvodu váženia si služby poskytovanej mestom samotným ob?anom, ktorý bude túto službu využíva?. Aspo? symbolické spolupodielanie sa takéhoto ob?ana na nákladoch útulku nemôže by? posudzované ako asociálne zmýš?anie, ale ako jeden zo sposobov prevýchovy takýchto ob?anov. Zárove? ostatní normálne žijúci ob?ania nebudú ma? možnos? konanie mesta posudzova? ako rodávanie spolo?ných financí, ale ako pomoc tým, ktorí ju jednozna?ne potrebujú. Zárove? navrhujem pre noclažníka v núdzi možnos? odpracovania požadovanej finan?nej ?iastky (verejný poriadok a pod.) v prospech mesta. " Zastavam nazor ze podobne zariadenie je nevyhnutne - ba mozno este so sirsimi sluzbami pre ludi bez domova. No nie uplne zadarmo a nie v Dome kultury, teda v centre mesta medzi cinziakmi. Zariadenie tohto typu podla mojho nazoru a 9 rocnej skusenosti byvania v bezprostrednom susedstve socialnych bytov na Trnavskej ul. nepatri do takejto lokality a poslanci svojim rozhodnutim vyrobili problem, ktory budeme financovat vsetci a pripadne negativne dopady zariadenia na obyvatelov bude musiet riesit niekto iny - zrejme ten, kto sa dodnes vhodnym sposobom nevysporiadal ani s uz spomenutymi socialnymi bytmi na Trnavskej ul. Zastavam nazor, ze odborna problematika patri do ruk odbornikom, inak ide iba o lahkovazne vypisanie bianko seku pre dalsie obdobie a to zo spolocnych penazi. A s takymto konanim sa odmietam ztotoznit.
21.12.2007 03:19 - Aj obcania by sa mali dozvediet pravdu ... [Milos Majko]
Vzhladom na to, ze na vcerajsom zasadani Komisie verejneho poriadku som sa dozvedel v akom zneni poslanci MsZ schvalili zriadenie a fungovanie Utulku pre ludi bez domova, poziadal som o zaprotokolovanie nasledovneho stanoviska k danej problematike: "Vyslovene nesuhlasím s poskytovaním zdarma ubytovania, stravovania, ošatenia a akýchkolvek iných služieb mestom Sere? v pripravovanom útulku ktorejkolvek skupine obyvate?stva ?i jednotlivcovi. Zastávam názor, že mesto Sere? je povinné verejné zdroje rozde?ova? hospodárne, ú?elne a nerozdáva? ich. Konkrétne v útulku považujem za nutné akéhok?vek jeho vyuýitie symbolicky spoplatnit a to i za predpokladu že je zrejmé, že spoplatnením služieb útulku nebudú náklady na zriadenie útulku a jeho chod vykryté. Spoplatnenie považujem za nutné z dôvodu váženia si služby poskytovanej mestom samotným ob?anom, ktorý bude túto službu využíva?. Aspo? symbolické spolupodielanie sa takéhoto ob?ana na nákladoch útulku nemôže by? posudzované ako asociálne zmýš?anie, ale ako jeden zo sposobov prevýchovy takýchto ob?anov. Zárove? ostatní normálne žijúci ob?ania nebudú ma? možnos? konanie mesta posudzova? ako rodávanie spolo?ných financí, ale ako pomoc tým, ktorí ju jednozna?ne potrebujú. Zárove? navrhujem pre noclažníka v núdzi možnos? odpracovania požadovanej finan?nej ?iastky (verejný poriadok a pod.) v prospech mesta. " Zastavam nazor ze podobne zariadenie je nevyhnutne - ba mozno este so sirsimi sluzbami pre ludi bez domova. No nie uplne zadarmo a nie v Dome kultury, teda v centre mesta medzi cinziakmi. Zariadenie tohto typu podla mojho nazoru a 9 rocnej skusenosti byvania v bezprostrednom susedstve socialnych bytov na Trnavskej ul. nepatri do takejto lokality a poslanci svojim rozhodnutim vyrobili problem, ktory budeme financovat vsetci a pripadne negativne dopady zariadenia na obyvatelov bude musiet riesit niekto iny - zrejme ten, kto sa dodnes vhodnym sposobom nevysporiadal ani s uz spomenutymi socialnymi bytmi na Trnavskej ul. Zastavam nazor, ze odborna problematika patri do ruk odbornikom, inak ide iba o lahkovazne vypisanie bianko seku pre dalsie obdobie a to zo spolocnych penazi. A s takymto konanim sa odmietam ztotoznit.
21.12.2007 03:19 - Aj obcania by sa mali dozvediet pravdu ... [Milos Majko]
Vzhladom na to, ze na vcerajsom zasadani Komisie verejneho poriadku som sa dozvedel v akom zneni poslanci MsZ schvalili zriadenie a fungovanie Utulku pre ludi bez domova, poziadal som o zaprotokolovanie nasledovneho stanoviska k danej problematike: "Vyslovene nesuhlasím s poskytovaním zdarma ubytovania, stravovania, ošatenia a akýchkolvek iných služieb mestom Sere? v pripravovanom útulku ktorejkolvek skupine obyvate?stva ?i jednotlivcovi. Zastávam názor, že mesto Sere? je povinné verejné zdroje rozde?ova? hospodárne, ú?elne a nerozdáva? ich. Konkrétne v útulku považujem za nutné akéhok?vek jeho vyuýitie symbolicky spoplatnit a to i za predpokladu že je zrejmé, že spoplatnením služieb útulku nebudú náklady na zriadenie útulku a jeho chod vykryté. Spoplatnenie považujem za nutné z dôvodu váženia si služby poskytovanej mestom samotným ob?anom, ktorý bude túto službu využíva?. Aspo? symbolické spolupodielanie sa takéhoto ob?ana na nákladoch útulku nemôže by? posudzované ako asociálne zmýš?anie, ale ako jeden zo sposobov prevýchovy takýchto ob?anov. Zárove? ostatní normálne žijúci ob?ania nebudú ma? možnos? konanie mesta posudzova? ako rodávanie spolo?ných financí, ale ako pomoc tým, ktorí ju jednozna?ne potrebujú. Zárove? navrhujem pre noclažníka v núdzi možnos? odpracovania požadovanej finan?nej ?iastky (verejný poriadok a pod.) v prospech mesta. " Zastavam nazor ze podobne zariadenie je nevyhnutne - ba mozno este so sirsimi sluzbami pre ludi bez domova. No nie uplne zadarmo a nie v Dome kultury, teda v centre mesta medzi cinziakmi. Zariadenie tohto typu podla mojho nazoru a 9 rocnej skusenosti byvania v bezprostrednom susedstve socialnych bytov na Trnavskej ul. nepatri do takejto lokality a poslanci svojim rozhodnutim vyrobili problem, ktory budeme financovat vsetci a pripadne negativne dopady zariadenia na obyvatelov bude musiet riesit niekto iny - zrejme ten, kto sa dodnes vhodnym sposobom nevysporiadal ani s uz spomenutymi socialnymi bytmi na Trnavskej ul. Zastavam nazor, ze odborna problematika patri do ruk odbornikom, inak ide iba o lahkovazne vypisanie bianko seku pre dalsie obdobie a to zo spolocnych penazi. A s takymto konanim sa odmietam ztotoznit.
21.12.2007 03:19 - Aj obcania by sa mali dozvediet pravdu ... [Milos Majko]
Vzhladom na to, ze na vcerajsom zasadani Komisie verejneho poriadku som sa dozvedel v akom zneni poslanci MsZ schvalili zriadenie a fungovanie Utulku pre ludi bez domova, poziadal som o zaprotokolovanie nasledovneho stanoviska k danej problematike: "Vyslovene nesuhlasím s poskytovaním zdarma ubytovania, stravovania, ošatenia a akýchkolvek iných služieb mestom Sere? v pripravovanom útulku ktorejkolvek skupine obyvate?stva ?i jednotlivcovi. Zastávam názor, že mesto Sere? je povinné verejné zdroje rozde?ova? hospodárne, ú?elne a nerozdáva? ich. Konkrétne v útulku považujem za nutné akéhok?vek jeho vyuýitie symbolicky spoplatnit a to i za predpokladu že je zrejmé, že spoplatnením služieb útulku nebudú náklady na zriadenie útulku a jeho chod vykryté. Spoplatnenie považujem za nutné z dôvodu váženia si služby poskytovanej mestom samotným ob?anom, ktorý bude túto službu využíva?. Aspo? symbolické spolupodielanie sa takéhoto ob?ana na nákladoch útulku nemôže by? posudzované ako asociálne zmýš?anie, ale ako jeden zo sposobov prevýchovy takýchto ob?anov. Zárove? ostatní normálne žijúci ob?ania nebudú ma? možnos? konanie mesta posudzova? ako rodávanie spolo?ných financí, ale ako pomoc tým, ktorí ju jednozna?ne potrebujú. Zárove? navrhujem pre noclažníka v núdzi možnos? odpracovania požadovanej finan?nej ?iastky (verejný poriadok a pod.) v prospech mesta. " Zastavam nazor ze podobne zariadenie je nevyhnutne - ba mozno este so sirsimi sluzbami pre ludi bez domova. No nie uplne zadarmo a nie v Dome kultury, teda v centre mesta medzi cinziakmi. Zariadenie tohto typu podla mojho nazoru a 9 rocnej skusenosti byvania v bezprostrednom susedstve socialnych bytov na Trnavskej ul. nepatri do takejto lokality a poslanci svojim rozhodnutim vyrobili problem, ktory budeme financovat vsetci a pripadne negativne dopady zariadenia na obyvatelov bude musiet riesit niekto iny - zrejme ten, kto sa dodnes vhodnym sposobom nevysporiadal ani s uz spomenutymi socialnymi bytmi na Trnavskej ul. Zastavam nazor, ze odborna problematika patri do ruk odbornikom, inak ide iba o lahkovazne vypisanie bianko seku pre dalsie obdobie a to zo spolocnych penazi. A s takymto konanim sa odmietam ztotoznit.
21.12.2007 03:19 - Aj obcania by sa mali dozvediet pravdu ... [Milos Majko]
Vzhladom na to, ze na vcerajsom zasadani Komisie verejneho poriadku som sa dozvedel v akom zneni poslanci MsZ schvalili zriadenie a fungovanie Utulku pre ludi bez domova, poziadal som o zaprotokolovanie nasledovneho stanoviska k danej problematike: "Vyslovene nesuhlasím s poskytovaním zdarma ubytovania, stravovania, ošatenia a akýchkolvek iných služieb mestom Sere? v pripravovanom útulku ktorejkolvek skupine obyvate?stva ?i jednotlivcovi. Zastávam názor, že mesto Sere? je povinné verejné zdroje rozde?ova? hospodárne, ú?elne a nerozdáva? ich. Konkrétne v útulku považujem za nutné akéhok?vek jeho vyuýitie symbolicky spoplatnit a to i za predpokladu že je zrejmé, že spoplatnením služieb útulku nebudú náklady na zriadenie útulku a jeho chod vykryté. Spoplatnenie považujem za nutné z dôvodu váženia si služby poskytovanej mestom samotným ob?anom, ktorý bude túto službu využíva?. Aspo? symbolické spolupodielanie sa takéhoto ob?ana na nákladoch útulku nemôže by? posudzované ako asociálne zmýš?anie, ale ako jeden zo sposobov prevýchovy takýchto ob?anov. Zárove? ostatní normálne žijúci ob?ania nebudú ma? možnos? konanie mesta posudzova? ako rodávanie spolo?ných financí, ale ako pomoc tým, ktorí ju jednozna?ne potrebujú. Zárove? navrhujem pre noclažníka v núdzi možnos? odpracovania požadovanej finan?nej ?iastky (verejný poriadok a pod.) v prospech mesta. " Zastavam nazor ze podobne zariadenie je nevyhnutne - ba mozno este so sirsimi sluzbami pre ludi bez domova. No nie uplne zadarmo a nie v Dome kultury, teda v centre mesta medzi cinziakmi. Zariadenie tohto typu podla mojho nazoru a 9 rocnej skusenosti byvania v bezprostrednom susedstve socialnych bytov na Trnavskej ul. nepatri do takejto lokality a poslanci svojim rozhodnutim vyrobili problem, ktory budeme financovat vsetci a pripadne negativne dopady zariadenia na obyvatelov bude musiet riesit niekto iny - zrejme ten, kto sa dodnes vhodnym sposobom nevysporiadal ani s uz spomenutymi socialnymi bytmi na Trnavskej ul. Zastavam nazor, ze odborna problematika patri do ruk odbornikom, inak ide iba o lahkovazne vypisanie bianko seku pre dalsie obdobie a to zo spolocnych penazi. A s takymto konanim sa odmietam ztotoznit.
21.12.2007 03:19 - Aj obcania by sa mali dozvediet pravdu ... [Milos Majko]
Vzhladom na to, ze na vcerajsom zasadani Komisie verejneho poriadku som sa dozvedel v akom zneni poslanci MsZ schvalili zriadenie a fungovanie Utulku pre ludi bez domova, poziadal som o zaprotokolovanie nasledovneho stanoviska k danej problematike: "Vyslovene nesuhlasím s poskytovaním zdarma ubytovania, stravovania, ošatenia a akýchkolvek iných služieb mestom Sere? v pripravovanom útulku ktorejkolvek skupine obyvate?stva ?i jednotlivcovi. Zastávam názor, že mesto Sere? je povinné verejné zdroje rozde?ova? hospodárne, ú?elne a nerozdáva? ich. Konkrétne v útulku považujem za nutné akéhok?vek jeho vyuýitie symbolicky spoplatnit a to i za predpokladu že je zrejmé, že spoplatnením služieb útulku nebudú náklady na zriadenie útulku a jeho chod vykryté. Spoplatnenie považujem za nutné z dôvodu váženia si služby poskytovanej mestom samotným ob?anom, ktorý bude túto službu využíva?. Aspo? symbolické spolupodielanie sa takéhoto ob?ana na nákladoch útulku nemôže by? posudzované ako asociálne zmýš?anie, ale ako jeden zo sposobov prevýchovy takýchto ob?anov. Zárove? ostatní normálne žijúci ob?ania nebudú ma? možnos? konanie mesta posudzova? ako rodávanie spolo?ných financí, ale ako pomoc tým, ktorí ju jednozna?ne potrebujú. Zárove? navrhujem pre noclažníka v núdzi možnos? odpracovania požadovanej finan?nej ?iastky (verejný poriadok a pod.) v prospech mesta. " Zastavam nazor ze podobne zariadenie je nevyhnutne - ba mozno este so sirsimi sluzbami pre ludi bez domova. No nie uplne zadarmo a nie v Dome kultury, teda v centre mesta medzi cinziakmi. Zariadenie tohto typu podla mojho nazoru a 9 rocnej skusenosti byvania v bezprostrednom susedstve socialnych bytov na Trnavskej ul. nepatri do takejto lokality a poslanci svojim rozhodnutim vyrobili problem, ktory budeme financovat vsetci a pripadne negativne dopady zariadenia na obyvatelov bude musiet riesit niekto iny - zrejme ten, kto sa dodnes vhodnym sposobom nevysporiadal ani s uz spomenutymi socialnymi bytmi na Trnavskej ul. Zastavam nazor, ze odborna problematika patri do ruk odbornikom, inak ide iba o lahkovazne vypisanie bianko seku pre dalsie obdobie a to zo spolocnych penazi. A s takymto konanim sa odmietam ztotoznit.
21.12.2007 03:19 - Aj obcania by sa mali dozvediet pravdu ... [Milos Majko]
Vzhladom na to, ze na vcerajsom zasadani Komisie verejneho poriadku som sa dozvedel v akom zneni poslanci MsZ schvalili zriadenie a fungovanie Utulku pre ludi bez domova, poziadal som o zaprotokolovanie nasledovneho stanoviska k danej problematike: "Vyslovene nesuhlasím s poskytovaním zdarma ubytovania, stravovania, ošatenia a akýchkolvek iných služieb mestom Sere? v pripravovanom útulku ktorejkolvek skupine obyvate?stva ?i jednotlivcovi. Zastávam názor, že mesto Sere? je povinné verejné zdroje rozde?ova? hospodárne, ú?elne a nerozdáva? ich. Konkrétne v útulku považujem za nutné akéhok?vek jeho vyuýitie symbolicky spoplatnit a to i za predpokladu že je zrejmé, že spoplatnením služieb útulku nebudú náklady na zriadenie útulku a jeho chod vykryté. Spoplatnenie považujem za nutné z dôvodu váženia si služby poskytovanej mestom samotným ob?anom, ktorý bude túto službu využíva?. Aspo? symbolické spolupodielanie sa takéhoto ob?ana na nákladoch útulku nemôže by? posudzované ako asociálne zmýš?anie, ale ako jeden zo sposobov prevýchovy takýchto ob?anov. Zárove? ostatní normálne žijúci ob?ania nebudú ma? možnos? konanie mesta posudzova? ako rodávanie spolo?ných financí, ale ako pomoc tým, ktorí ju jednozna?ne potrebujú. Zárove? navrhujem pre noclažníka v núdzi možnos? odpracovania požadovanej finan?nej ?iastky (verejný poriadok a pod.) v prospech mesta. " Zastavam nazor ze podobne zariadenie je nevyhnutne - ba mozno este so sirsimi sluzbami pre ludi bez domova. No nie uplne zadarmo a nie v Dome kultury, teda v centre mesta medzi cinziakmi. Zariadenie tohto typu podla mojho nazoru a 9 rocnej skusenosti byvania v bezprostrednom susedstve socialnych bytov na Trnavskej ul. nepatri do takejto lokality a poslanci svojim rozhodnutim vyrobili problem, ktory budeme financovat vsetci a pripadne negativne dopady zariadenia na obyvatelov bude musiet riesit niekto iny - zrejme ten, kto sa dodnes vhodnym sposobom nevysporiadal ani s uz spomenutymi socialnymi bytmi na Trnavskej ul. Zastavam nazor, ze odborna problematika patri do ruk odbornikom, inak ide iba o lahkovazne vypisanie bianko seku pre dalsie obdobie a to zo spolocnych penazi. A s takymto konanim sa odmietam ztotoznit.
21.12.2007 03:19 - Aj obcania by sa mali dozvediet pravdu ... [Milos Majko]
Vzhladom na to, ze na vcerajsom zasadani Komisie verejneho poriadku som sa dozvedel v akom zneni poslanci MsZ schvalili zriadenie a fungovanie Utulku pre ludi bez domova, poziadal som o zaprotokolovanie nasledovneho stanoviska k danej problematike: "Vyslovene nesuhlasím s poskytovaním zdarma ubytovania, stravovania, ošatenia a akýchkolvek iných služieb mestom Sere? v pripravovanom útulku ktorejkolvek skupine obyvate?stva ?i jednotlivcovi. Zastávam názor, že mesto Sere? je povinné verejné zdroje rozde?ova? hospodárne, ú?elne a nerozdáva? ich. Konkrétne v útulku považujem za nutné akéhok?vek jeho vyuýitie symbolicky spoplatnit a to i za predpokladu že je zrejmé, že spoplatnením služieb útulku nebudú náklady na zriadenie útulku a jeho chod vykryté. Spoplatnenie považujem za nutné z dôvodu váženia si služby poskytovanej mestom samotným ob?anom, ktorý bude túto službu využíva?. Aspo? symbolické spolupodielanie sa takéhoto ob?ana na nákladoch útulku nemôže by? posudzované ako asociálne zmýš?anie, ale ako jeden zo sposobov prevýchovy takýchto ob?anov. Zárove? ostatní normálne žijúci ob?ania nebudú ma? možnos? konanie mesta posudzova? ako rodávanie spolo?ných financí, ale ako pomoc tým, ktorí ju jednozna?ne potrebujú. Zárove? navrhujem pre noclažníka v núdzi možnos? odpracovania požadovanej finan?nej ?iastky (verejný poriadok a pod.) v prospech mesta. " Zastavam nazor ze podobne zariadenie je nevyhnutne - ba mozno este so sirsimi sluzbami pre ludi bez domova. No nie uplne zadarmo a nie v Dome kultury, teda v centre mesta medzi cinziakmi. Zariadenie tohto typu podla mojho nazoru a 9 rocnej skusenosti byvania v bezprostrednom susedstve socialnych bytov na Trnavskej ul. nepatri do takejto lokality a poslanci svojim rozhodnutim vyrobili problem, ktory budeme financovat vsetci a pripadne negativne dopady zariadenia na obyvatelov bude musiet riesit niekto iny - zrejme ten, kto sa dodnes vhodnym sposobom nevysporiadal ani s uz spomenutymi socialnymi bytmi na Trnavskej ul. Zastavam nazor, ze odborna problematika patri do ruk odbornikom, inak ide iba o lahkovazne vypisanie bianko seku pre dalsie obdobie a to zo spolocnych penazi. A s takymto konanim sa odmietam ztotoznit.
20.12.2007 16:33 - Este raz o asocialoch [Milos Majko]
Kazdy obcan vnima asociala ci neprisposobiveho spoluobcana rodielne. Iny je pohlad nahodneho cestujuceho a iny toho, komu je podobna komunita obcanov susedom. To co prva skupina ludi moze prehliadnut, ba dokonca vobec nemusi vnimat, je pre druhu skupinu nocnou morou. Sustavny hurhaj kazdeho druhu, spinave deti hrajuce sa tymi najzvlastnejsimi predmetmi patriacimi skorej do odpadkov, neupravene okolie, blato ne chodnikoch aj pocas dni uplneho sucha, kusy stareho nabytku po ulici aj dlhsie ako pol roka. Aj po tom najdokladnejsom upratani odpadky vsetkych druhov okolo celej nehnutelnosti najneskorej do dvoch dni. Mocenie niektorych deti i dospelych pri najablizsom mure a na verejnosti. Auta bez stipky logiky odparkovane na chodniku a to tak, ze zaberaju chodnik tak, ze matka s dietatom v kosiku ci chodec musi prejst po travniku ci ceste. Pouzivanie otvoreneho ohna kedykolvek a kdekolvek v objekte a to aj bez dozoru dospelych. Snad pat rocne deti hrajuce sa so zbavnou pirotechnikou. Vyhladovani volne sa potulujuci psi, svine chovane vo vlastnych vykaloch a bahne. Mysi a potkani nonstop migrujuci aj v okolitych nehnutelnostiach - toto je realita kazdeho dna. Asociali nie su asocialni iba svojim vyzorom, ale i spravanim. Odpadky zasadne odhadzuju tam, kde sa momentalne nechadzaju. Likvidacia velkych kusov nabytku aspon na zberny dvor - to je povinnostou iba pre normalneho obcana. Opalenie izolacie zdost pravdepodobne z ukradnutych elektrickych kablov pod oknami susedov -delba cinnosti je tu jasna - sused nevyvetra svoj dom ani za dva dni, privolany policajt pokutu neudeli lebo ju nebue mat od previnilca ako vymoct, ZP do sporu v tomto pripade radsej nepojde (ci sa mylim uvidime o par tyzdnov), vyska skody sposobena povodnemu vlastnikovi kablov vacsinou nie je na trestny cin (ak by bola, tak policia urobi vsetko preto aby sa pripad povazoval za priestupok) - jediny kto sa tesi a to nielen zo svojej sikovnosti, ale hlavne z blbosti tych ostatnych je ten, kto na vsetkom zarobi, teda previnilec a vykupca v kovosrote. Niekde sa stala a sustavne je chyba. Verit, ze sa asocial bez tlaku normalnych obcanov zcivilizuje, ci ocakavat ze asocial vychova zo svojho dietata cloveka ineho ako je on sam - to je jednoducho utopia. Neriesenim tohto problemu si dnes kompetentni sice ulahcia svoj zivot, no uz v kratkodobom horizonte ho vyrazne skomplikuju inym. Riesenie problematiky uz v sucasnom stadiu vyvoja si vyzaduje zial vyrazne viacej represie ako prevencie. A ako na jedno, tak na druhe su potrebni skutocne ludia schopni a rany a nie alibisti a ti, ktori hladaju dovody preco veci riesit nemozu. Oni ich riesit jednoducho nevedia a preto na svojich miestach nemaju co robit.
20.12.2007 16:33 - Este raz o asocialoch [Milos Majko]
Kazdy obcan vnima asociala ci neprisposobiveho spoluobcana rodielne. Iny je pohlad nahodneho cestujuceho a iny toho, komu je podobna komunita obcanov susedom. To co prva skupina ludi moze prehliadnut, ba dokonca vobec nemusi vnimat, je pre druhu skupinu nocnou morou. Sustavny hurhaj kazdeho druhu, spinave deti hrajuce sa tymi najzvlastnejsimi predmetmi patriacimi skorej do odpadkov, neupravene okolie, blato ne chodnikoch aj pocas dni uplneho sucha, kusy stareho nabytku po ulici aj dlhsie ako pol roka. Aj po tom najdokladnejsom upratani odpadky vsetkych druhov okolo celej nehnutelnosti najneskorej do dvoch dni. Mocenie niektorych deti i dospelych pri najablizsom mure a na verejnosti. Auta bez stipky logiky odparkovane na chodniku a to tak, ze zaberaju chodnik tak, ze matka s dietatom v kosiku ci chodec musi prejst po travniku ci ceste. Pouzivanie otvoreneho ohna kedykolvek a kdekolvek v objekte a to aj bez dozoru dospelych. Snad pat rocne deti hrajuce sa so zbavnou pirotechnikou. Vyhladovani volne sa potulujuci psi, svine chovane vo vlastnych vykaloch a bahne. Mysi a potkani nonstop migrujuci aj v okolitych nehnutelnostiach - toto je realita kazdeho dna. Asociali nie su asocialni iba svojim vyzorom, ale i spravanim. Odpadky zasadne odhadzuju tam, kde sa momentalne nechadzaju. Likvidacia velkych kusov nabytku aspon na zberny dvor - to je povinnostou iba pre normalneho obcana. Opalenie izolacie zdost pravdepodobne z ukradnutych elektrickych kablov pod oknami susedov -delba cinnosti je tu jasna - sused nevyvetra svoj dom ani za dva dni, privolany policajt pokutu neudeli lebo ju nebue mat od previnilca ako vymoct, ZP do sporu v tomto pripade radsej nepojde (ci sa mylim uvidime o par tyzdnov), vyska skody sposobena povodnemu vlastnikovi kablov vacsinou nie je na trestny cin (ak by bola, tak policia urobi vsetko preto aby sa pripad povazoval za priestupok) - jediny kto sa tesi a to nielen zo svojej sikovnosti, ale hlavne z blbosti tych ostatnych je ten, kto na vsetkom zarobi, teda previnilec a vykupca v kovosrote. Niekde sa stala a sustavne je chyba. Verit, ze sa asocial bez tlaku normalnych obcanov zcivilizuje, ci ocakavat ze asocial vychova zo svojho dietata cloveka ineho ako je on sam - to je jednoducho utopia. Neriesenim tohto problemu si dnes kompetentni sice ulahcia svoj zivot, no uz v kratkodobom horizonte ho vyrazne skomplikuju inym. Riesenie problematiky uz v sucasnom stadiu vyvoja si vyzaduje zial vyrazne viacej represie ako prevencie. A ako na jedno, tak na druhe su potrebni skutocne ludia schopni a rany a nie alibisti a ti, ktori hladaju dovody preco veci riesit nemozu. Oni ich riesit jednoducho nevedia a preto na svojich miestach nemaju co robit.
20.12.2007 16:33 - Este raz o asocialoch [Milos Majko]
Kazdy obcan vnima asociala ci neprisposobiveho spoluobcana rodielne. Iny je pohlad nahodneho cestujuceho a iny toho, komu je podobna komunita obcanov susedom. To co prva skupina ludi moze prehliadnut, ba dokonca vobec nemusi vnimat, je pre druhu skupinu nocnou morou. Sustavny hurhaj kazdeho druhu, spinave deti hrajuce sa tymi najzvlastnejsimi predmetmi patriacimi skorej do odpadkov, neupravene okolie, blato ne chodnikoch aj pocas dni uplneho sucha, kusy stareho nabytku po ulici aj dlhsie ako pol roka. Aj po tom najdokladnejsom upratani odpadky vsetkych druhov okolo celej nehnutelnosti najneskorej do dvoch dni. Mocenie niektorych deti i dospelych pri najablizsom mure a na verejnosti. Auta bez stipky logiky odparkovane na chodniku a to tak, ze zaberaju chodnik tak, ze matka s dietatom v kosiku ci chodec musi prejst po travniku ci ceste. Pouzivanie otvoreneho ohna kedykolvek a kdekolvek v objekte a to aj bez dozoru dospelych. Snad pat rocne deti hrajuce sa so zbavnou pirotechnikou. Vyhladovani volne sa potulujuci psi, svine chovane vo vlastnych vykaloch a bahne. Mysi a potkani nonstop migrujuci aj v okolitych nehnutelnostiach - toto je realita kazdeho dna. Asociali nie su asocialni iba svojim vyzorom, ale i spravanim. Odpadky zasadne odhadzuju tam, kde sa momentalne nechadzaju. Likvidacia velkych kusov nabytku aspon na zberny dvor - to je povinnostou iba pre normalneho obcana. Opalenie izolacie zdost pravdepodobne z ukradnutych elektrickych kablov pod oknami susedov -delba cinnosti je tu jasna - sused nevyvetra svoj dom ani za dva dni, privolany policajt pokutu neudeli lebo ju nebue mat od previnilca ako vymoct, ZP do sporu v tomto pripade radsej nepojde (ci sa mylim uvidime o par tyzdnov), vyska skody sposobena povodnemu vlastnikovi kablov vacsinou nie je na trestny cin (ak by bola, tak policia urobi vsetko preto aby sa pripad povazoval za priestupok) - jediny kto sa tesi a to nielen zo svojej sikovnosti, ale hlavne z blbosti tych ostatnych je ten, kto na vsetkom zarobi, teda previnilec a vykupca v kovosrote. Niekde sa stala a sustavne je chyba. Verit, ze sa asocial bez tlaku normalnych obcanov zcivilizuje, ci ocakavat ze asocial vychova zo svojho dietata cloveka ineho ako je on sam - to je jednoducho utopia. Neriesenim tohto problemu si dnes kompetentni sice ulahcia svoj zivot, no uz v kratkodobom horizonte ho vyrazne skomplikuju inym. Riesenie problematiky uz v sucasnom stadiu vyvoja si vyzaduje zial vyrazne viacej represie ako prevencie. A ako na jedno, tak na druhe su potrebni skutocne ludia schopni a rany a nie alibisti a ti, ktori hladaju dovody preco veci riesit nemozu. Oni ich riesit jednoducho nevedia a preto na svojich miestach nemaju co robit.
20.12.2007 16:33 - Este raz o asocialoch [Milos Majko]
Kazdy obcan vnima asociala ci neprisposobiveho spoluobcana rodielne. Iny je pohlad nahodneho cestujuceho a iny toho, komu je podobna komunita obcanov susedom. To co prva skupina ludi moze prehliadnut, ba dokonca vobec nemusi vnimat, je pre druhu skupinu nocnou morou. Sustavny hurhaj kazdeho druhu, spinave deti hrajuce sa tymi najzvlastnejsimi predmetmi patriacimi skorej do odpadkov, neupravene okolie, blato ne chodnikoch aj pocas dni uplneho sucha, kusy stareho nabytku po ulici aj dlhsie ako pol roka. Aj po tom najdokladnejsom upratani odpadky vsetkych druhov okolo celej nehnutelnosti najneskorej do dvoch dni. Mocenie niektorych deti i dospelych pri najablizsom mure a na verejnosti. Auta bez stipky logiky odparkovane na chodniku a to tak, ze zaberaju chodnik tak, ze matka s dietatom v kosiku ci chodec musi prejst po travniku ci ceste. Pouzivanie otvoreneho ohna kedykolvek a kdekolvek v objekte a to aj bez dozoru dospelych. Snad pat rocne deti hrajuce sa so zbavnou pirotechnikou. Vyhladovani volne sa potulujuci psi, svine chovane vo vlastnych vykaloch a bahne. Mysi a potkani nonstop migrujuci aj v okolitych nehnutelnostiach - toto je realita kazdeho dna. Asociali nie su asocialni iba svojim vyzorom, ale i spravanim. Odpadky zasadne odhadzuju tam, kde sa momentalne nechadzaju. Likvidacia velkych kusov nabytku aspon na zberny dvor - to je povinnostou iba pre normalneho obcana. Opalenie izolacie zdost pravdepodobne z ukradnutych elektrickych kablov pod oknami susedov -delba cinnosti je tu jasna - sused nevyvetra svoj dom ani za dva dni, privolany policajt pokutu neudeli lebo ju nebue mat od previnilca ako vymoct, ZP do sporu v tomto pripade radsej nepojde (ci sa mylim uvidime o par tyzdnov), vyska skody sposobena povodnemu vlastnikovi kablov vacsinou nie je na trestny cin (ak by bola, tak policia urobi vsetko preto aby sa pripad povazoval za priestupok) - jediny kto sa tesi a to nielen zo svojej sikovnosti, ale hlavne z blbosti tych ostatnych je ten, kto na vsetkom zarobi, teda previnilec a vykupca v kovosrote. Niekde sa stala a sustavne je chyba. Verit, ze sa asocial bez tlaku normalnych obcanov zcivilizuje, ci ocakavat ze asocial vychova zo svojho dietata cloveka ineho ako je on sam - to je jednoducho utopia. Neriesenim tohto problemu si dnes kompetentni sice ulahcia svoj zivot, no uz v kratkodobom horizonte ho vyrazne skomplikuju inym. Riesenie problematiky uz v sucasnom stadiu vyvoja si vyzaduje zial vyrazne viacej represie ako prevencie. A ako na jedno, tak na druhe su potrebni skutocne ludia schopni a rany a nie alibisti a ti, ktori hladaju dovody preco veci riesit nemozu. Oni ich riesit jednoducho nevedia a preto na svojich miestach nemaju co robit.
20.12.2007 16:33 - Este raz o asocialoch [Milos Majko]
Kazdy obcan vnima asociala ci neprisposobiveho spoluobcana rodielne. Iny je pohlad nahodneho cestujuceho a iny toho, komu je podobna komunita obcanov susedom. To co prva skupina ludi moze prehliadnut, ba dokonca vobec nemusi vnimat, je pre druhu skupinu nocnou morou. Sustavny hurhaj kazdeho druhu, spinave deti hrajuce sa tymi najzvlastnejsimi predmetmi patriacimi skorej do odpadkov, neupravene okolie, blato ne chodnikoch aj pocas dni uplneho sucha, kusy stareho nabytku po ulici aj dlhsie ako pol roka. Aj po tom najdokladnejsom upratani odpadky vsetkych druhov okolo celej nehnutelnosti najneskorej do dvoch dni. Mocenie niektorych deti i dospelych pri najablizsom mure a na verejnosti. Auta bez stipky logiky odparkovane na chodniku a to tak, ze zaberaju chodnik tak, ze matka s dietatom v kosiku ci chodec musi prejst po travniku ci ceste. Pouzivanie otvoreneho ohna kedykolvek a kdekolvek v objekte a to aj bez dozoru dospelych. Snad pat rocne deti hrajuce sa so zbavnou pirotechnikou. Vyhladovani volne sa potulujuci psi, svine chovane vo vlastnych vykaloch a bahne. Mysi a potkani nonstop migrujuci aj v okolitych nehnutelnostiach - toto je realita kazdeho dna. Asociali nie su asocialni iba svojim vyzorom, ale i spravanim. Odpadky zasadne odhadzuju tam, kde sa momentalne nechadzaju. Likvidacia velkych kusov nabytku aspon na zberny dvor - to je povinnostou iba pre normalneho obcana. Opalenie izolacie zdost pravdepodobne z ukradnutych elektrickych kablov pod oknami susedov -delba cinnosti je tu jasna - sused nevyvetra svoj dom ani za dva dni, privolany policajt pokutu neudeli lebo ju nebue mat od previnilca ako vymoct, ZP do sporu v tomto pripade radsej nepojde (ci sa mylim uvidime o par tyzdnov), vyska skody sposobena povodnemu vlastnikovi kablov vacsinou nie je na trestny cin (ak by bola, tak policia urobi vsetko preto aby sa pripad povazoval za priestupok) - jediny kto sa tesi a to nielen zo svojej sikovnosti, ale hlavne z blbosti tych ostatnych je ten, kto na vsetkom zarobi, teda previnilec a vykupca v kovosrote. Niekde sa stala a sustavne je chyba. Verit, ze sa asocial bez tlaku normalnych obcanov zcivilizuje, ci ocakavat ze asocial vychova zo svojho dietata cloveka ineho ako je on sam - to je jednoducho utopia. Neriesenim tohto problemu si dnes kompetentni sice ulahcia svoj zivot, no uz v kratkodobom horizonte ho vyrazne skomplikuju inym. Riesenie problematiky uz v sucasnom stadiu vyvoja si vyzaduje zial vyrazne viacej represie ako prevencie. A ako na jedno, tak na druhe su potrebni skutocne ludia schopni a rany a nie alibisti a ti, ktori hladaju dovody preco veci riesit nemozu. Oni ich riesit jednoducho nevedia a preto na svojich miestach nemaju co robit.
20.12.2007 16:33 - Este raz o asocialoch [Milos Majko]
Kazdy obcan vnima asociala ci neprisposobiveho spoluobcana rodielne. Iny je pohlad nahodneho cestujuceho a iny toho, komu je podobna komunita obcanov susedom. To co prva skupina ludi moze prehliadnut, ba dokonca vobec nemusi vnimat, je pre druhu skupinu nocnou morou. Sustavny hurhaj kazdeho druhu, spinave deti hrajuce sa tymi najzvlastnejsimi predmetmi patriacimi skorej do odpadkov, neupravene okolie, blato ne chodnikoch aj pocas dni uplneho sucha, kusy stareho nabytku po ulici aj dlhsie ako pol roka. Aj po tom najdokladnejsom upratani odpadky vsetkych druhov okolo celej nehnutelnosti najneskorej do dvoch dni. Mocenie niektorych deti i dospelych pri najablizsom mure a na verejnosti. Auta bez stipky logiky odparkovane na chodniku a to tak, ze zaberaju chodnik tak, ze matka s dietatom v kosiku ci chodec musi prejst po travniku ci ceste. Pouzivanie otvoreneho ohna kedykolvek a kdekolvek v objekte a to aj bez dozoru dospelych. Snad pat rocne deti hrajuce sa so zbavnou pirotechnikou. Vyhladovani volne sa potulujuci psi, svine chovane vo vlastnych vykaloch a bahne. Mysi a potkani nonstop migrujuci aj v okolitych nehnutelnostiach - toto je realita kazdeho dna. Asociali nie su asocialni iba svojim vyzorom, ale i spravanim. Odpadky zasadne odhadzuju tam, kde sa momentalne nechadzaju. Likvidacia velkych kusov nabytku aspon na zberny dvor - to je povinnostou iba pre normalneho obcana. Opalenie izolacie zdost pravdepodobne z ukradnutych elektrickych kablov pod oknami susedov -delba cinnosti je tu jasna - sused nevyvetra svoj dom ani za dva dni, privolany policajt pokutu neudeli lebo ju nebue mat od previnilca ako vymoct, ZP do sporu v tomto pripade radsej nepojde (ci sa mylim uvidime o par tyzdnov), vyska skody sposobena povodnemu vlastnikovi kablov vacsinou nie je na trestny cin (ak by bola, tak policia urobi vsetko preto aby sa pripad povazoval za priestupok) - jediny kto sa tesi a to nielen zo svojej sikovnosti, ale hlavne z blbosti tych ostatnych je ten, kto na vsetkom zarobi, teda previnilec a vykupca v kovosrote. Niekde sa stala a sustavne je chyba. Verit, ze sa asocial bez tlaku normalnych obcanov zcivilizuje, ci ocakavat ze asocial vychova zo svojho dietata cloveka ineho ako je on sam - to je jednoducho utopia. Neriesenim tohto problemu si dnes kompetentni sice ulahcia svoj zivot, no uz v kratkodobom horizonte ho vyrazne skomplikuju inym. Riesenie problematiky uz v sucasnom stadiu vyvoja si vyzaduje zial vyrazne viacej represie ako prevencie. A ako na jedno, tak na druhe su potrebni skutocne ludia schopni a rany a nie alibisti a ti, ktori hladaju dovody preco veci riesit nemozu. Oni ich riesit jednoducho nevedia a preto na svojich miestach nemaju co robit.
20.12.2007 16:33 - Este raz o asocialoch [Milos Majko]
Kazdy obcan vnima asociala ci neprisposobiveho spoluobcana rodielne. Iny je pohlad nahodneho cestujuceho a iny toho, komu je podobna komunita obcanov susedom. To co prva skupina ludi moze prehliadnut, ba dokonca vobec nemusi vnimat, je pre druhu skupinu nocnou morou. Sustavny hurhaj kazdeho druhu, spinave deti hrajuce sa tymi najzvlastnejsimi predmetmi patriacimi skorej do odpadkov, neupravene okolie, blato ne chodnikoch aj pocas dni uplneho sucha, kusy stareho nabytku po ulici aj dlhsie ako pol roka. Aj po tom najdokladnejsom upratani odpadky vsetkych druhov okolo celej nehnutelnosti najneskorej do dvoch dni. Mocenie niektorych deti i dospelych pri najablizsom mure a na verejnosti. Auta bez stipky logiky odparkovane na chodniku a to tak, ze zaberaju chodnik tak, ze matka s dietatom v kosiku ci chodec musi prejst po travniku ci ceste. Pouzivanie otvoreneho ohna kedykolvek a kdekolvek v objekte a to aj bez dozoru dospelych. Snad pat rocne deti hrajuce sa so zbavnou pirotechnikou. Vyhladovani volne sa potulujuci psi, svine chovane vo vlastnych vykaloch a bahne. Mysi a potkani nonstop migrujuci aj v okolitych nehnutelnostiach - toto je realita kazdeho dna. Asociali nie su asocialni iba svojim vyzorom, ale i spravanim. Odpadky zasadne odhadzuju tam, kde sa momentalne nechadzaju. Likvidacia velkych kusov nabytku aspon na zberny dvor - to je povinnostou iba pre normalneho obcana. Opalenie izolacie zdost pravdepodobne z ukradnutych elektrickych kablov pod oknami susedov -delba cinnosti je tu jasna - sused nevyvetra svoj dom ani za dva dni, privolany policajt pokutu neudeli lebo ju nebue mat od previnilca ako vymoct, ZP do sporu v tomto pripade radsej nepojde (ci sa mylim uvidime o par tyzdnov), vyska skody sposobena povodnemu vlastnikovi kablov vacsinou nie je na trestny cin (ak by bola, tak policia urobi vsetko preto aby sa pripad povazoval za priestupok) - jediny kto sa tesi a to nielen zo svojej sikovnosti, ale hlavne z blbosti tych ostatnych je ten, kto na vsetkom zarobi, teda previnilec a vykupca v kovosrote. Niekde sa stala a sustavne je chyba. Verit, ze sa asocial bez tlaku normalnych obcanov zcivilizuje, ci ocakavat ze asocial vychova zo svojho dietata cloveka ineho ako je on sam - to je jednoducho utopia. Neriesenim tohto problemu si dnes kompetentni sice ulahcia svoj zivot, no uz v kratkodobom horizonte ho vyrazne skomplikuju inym. Riesenie problematiky uz v sucasnom stadiu vyvoja si vyzaduje zial vyrazne viacej represie ako prevencie. A ako na jedno, tak na druhe su potrebni skutocne ludia schopni a rany a nie alibisti a ti, ktori hladaju dovody preco veci riesit nemozu. Oni ich riesit jednoducho nevedia a preto na svojich miestach nemaju co robit.
20.12.2007 16:33 - Este raz o asocialoch [Milos Majko]
Kazdy obcan vnima asociala ci neprisposobiveho spoluobcana rodielne. Iny je pohlad nahodneho cestujuceho a iny toho, komu je podobna komunita obcanov susedom. To co prva skupina ludi moze prehliadnut, ba dokonca vobec nemusi vnimat, je pre druhu skupinu nocnou morou. Sustavny hurhaj kazdeho druhu, spinave deti hrajuce sa tymi najzvlastnejsimi predmetmi patriacimi skorej do odpadkov, neupravene okolie, blato ne chodnikoch aj pocas dni uplneho sucha, kusy stareho nabytku po ulici aj dlhsie ako pol roka. Aj po tom najdokladnejsom upratani odpadky vsetkych druhov okolo celej nehnutelnosti najneskorej do dvoch dni. Mocenie niektorych deti i dospelych pri najablizsom mure a na verejnosti. Auta bez stipky logiky odparkovane na chodniku a to tak, ze zaberaju chodnik tak, ze matka s dietatom v kosiku ci chodec musi prejst po travniku ci ceste. Pouzivanie otvoreneho ohna kedykolvek a kdekolvek v objekte a to aj bez dozoru dospelych. Snad pat rocne deti hrajuce sa so zbavnou pirotechnikou. Vyhladovani volne sa potulujuci psi, svine chovane vo vlastnych vykaloch a bahne. Mysi a potkani nonstop migrujuci aj v okolitych nehnutelnostiach - toto je realita kazdeho dna. Asociali nie su asocialni iba svojim vyzorom, ale i spravanim. Odpadky zasadne odhadzuju tam, kde sa momentalne nechadzaju. Likvidacia velkych kusov nabytku aspon na zberny dvor - to je povinnostou iba pre normalneho obcana. Opalenie izolacie zdost pravdepodobne z ukradnutych elektrickych kablov pod oknami susedov -delba cinnosti je tu jasna - sused nevyvetra svoj dom ani za dva dni, privolany policajt pokutu neudeli lebo ju nebue mat od previnilca ako vymoct, ZP do sporu v tomto pripade radsej nepojde (ci sa mylim uvidime o par tyzdnov), vyska skody sposobena povodnemu vlastnikovi kablov vacsinou nie je na trestny cin (ak by bola, tak policia urobi vsetko preto aby sa pripad povazoval za priestupok) - jediny kto sa tesi a to nielen zo svojej sikovnosti, ale hlavne z blbosti tych ostatnych je ten, kto na vsetkom zarobi, teda previnilec a vykupca v kovosrote. Niekde sa stala a sustavne je chyba. Verit, ze sa asocial bez tlaku normalnych obcanov zcivilizuje, ci ocakavat ze asocial vychova zo svojho dietata cloveka ineho ako je on sam - to je jednoducho utopia. Neriesenim tohto problemu si dnes kompetentni sice ulahcia svoj zivot, no uz v kratkodobom horizonte ho vyrazne skomplikuju inym. Riesenie problematiky uz v sucasnom stadiu vyvoja si vyzaduje zial vyrazne viacej represie ako prevencie. A ako na jedno, tak na druhe su potrebni skutocne ludia schopni a rany a nie alibisti a ti, ktori hladaju dovody preco veci riesit nemozu. Oni ich riesit jednoducho nevedia a preto na svojich miestach nemaju co robit.
20.12.2007 16:33 - Este raz o asocialoch [Milos Majko]
Kazdy obcan vnima asociala ci neprisposobiveho spoluobcana rodielne. Iny je pohlad nahodneho cestujuceho a iny toho, komu je podobna komunita obcanov susedom. To co prva skupina ludi moze prehliadnut, ba dokonca vobec nemusi vnimat, je pre druhu skupinu nocnou morou. Sustavny hurhaj kazdeho druhu, spinave deti hrajuce sa tymi najzvlastnejsimi predmetmi patriacimi skorej do odpadkov, neupravene okolie, blato ne chodnikoch aj pocas dni uplneho sucha, kusy stareho nabytku po ulici aj dlhsie ako pol roka. Aj po tom najdokladnejsom upratani odpadky vsetkych druhov okolo celej nehnutelnosti najneskorej do dvoch dni. Mocenie niektorych deti i dospelych pri najablizsom mure a na verejnosti. Auta bez stipky logiky odparkovane na chodniku a to tak, ze zaberaju chodnik tak, ze matka s dietatom v kosiku ci chodec musi prejst po travniku ci ceste. Pouzivanie otvoreneho ohna kedykolvek a kdekolvek v objekte a to aj bez dozoru dospelych. Snad pat rocne deti hrajuce sa so zbavnou pirotechnikou. Vyhladovani volne sa potulujuci psi, svine chovane vo vlastnych vykaloch a bahne. Mysi a potkani nonstop migrujuci aj v okolitych nehnutelnostiach - toto je realita kazdeho dna. Asociali nie su asocialni iba svojim vyzorom, ale i spravanim. Odpadky zasadne odhadzuju tam, kde sa momentalne nechadzaju. Likvidacia velkych kusov nabytku aspon na zberny dvor - to je povinnostou iba pre normalneho obcana. Opalenie izolacie zdost pravdepodobne z ukradnutych elektrickych kablov pod oknami susedov -delba cinnosti je tu jasna - sused nevyvetra svoj dom ani za dva dni, privolany policajt pokutu neudeli lebo ju nebue mat od previnilca ako vymoct, ZP do sporu v tomto pripade radsej nepojde (ci sa mylim uvidime o par tyzdnov), vyska skody sposobena povodnemu vlastnikovi kablov vacsinou nie je na trestny cin (ak by bola, tak policia urobi vsetko preto aby sa pripad povazoval za priestupok) - jediny kto sa tesi a to nielen zo svojej sikovnosti, ale hlavne z blbosti tych ostatnych je ten, kto na vsetkom zarobi, teda previnilec a vykupca v kovosrote. Niekde sa stala a sustavne je chyba. Verit, ze sa asocial bez tlaku normalnych obcanov zcivilizuje, ci ocakavat ze asocial vychova zo svojho dietata cloveka ineho ako je on sam - to je jednoducho utopia. Neriesenim tohto problemu si dnes kompetentni sice ulahcia svoj zivot, no uz v kratkodobom horizonte ho vyrazne skomplikuju inym. Riesenie problematiky uz v sucasnom stadiu vyvoja si vyzaduje zial vyrazne viacej represie ako prevencie. A ako na jedno, tak na druhe su potrebni skutocne ludia schopni a rany a nie alibisti a ti, ktori hladaju dovody preco veci riesit nemozu. Oni ich riesit jednoducho nevedia a preto na svojich miestach nemaju co robit.
20.12.2007 16:33 - Este raz o asocialoch [Milos Majko]
Kazdy obcan vnima asociala ci neprisposobiveho spoluobcana rodielne. Iny je pohlad nahodneho cestujuceho a iny toho, komu je podobna komunita obcanov susedom. To co prva skupina ludi moze prehliadnut, ba dokonca vobec nemusi vnimat, je pre druhu skupinu nocnou morou. Sustavny hurhaj kazdeho druhu, spinave deti hrajuce sa tymi najzvlastnejsimi predmetmi patriacimi skorej do odpadkov, neupravene okolie, blato ne chodnikoch aj pocas dni uplneho sucha, kusy stareho nabytku po ulici aj dlhsie ako pol roka. Aj po tom najdokladnejsom upratani odpadky vsetkych druhov okolo celej nehnutelnosti najneskorej do dvoch dni. Mocenie niektorych deti i dospelych pri najablizsom mure a na verejnosti. Auta bez stipky logiky odparkovane na chodniku a to tak, ze zaberaju chodnik tak, ze matka s dietatom v kosiku ci chodec musi prejst po travniku ci ceste. Pouzivanie otvoreneho ohna kedykolvek a kdekolvek v objekte a to aj bez dozoru dospelych. Snad pat rocne deti hrajuce sa so zbavnou pirotechnikou. Vyhladovani volne sa potulujuci psi, svine chovane vo vlastnych vykaloch a bahne. Mysi a potkani nonstop migrujuci aj v okolitych nehnutelnostiach - toto je realita kazdeho dna. Asociali nie su asocialni iba svojim vyzorom, ale i spravanim. Odpadky zasadne odhadzuju tam, kde sa momentalne nechadzaju. Likvidacia velkych kusov nabytku aspon na zberny dvor - to je povinnostou iba pre normalneho obcana. Opalenie izolacie zdost pravdepodobne z ukradnutych elektrickych kablov pod oknami susedov -delba cinnosti je tu jasna - sused nevyvetra svoj dom ani za dva dni, privolany policajt pokutu neudeli lebo ju nebue mat od previnilca ako vymoct, ZP do sporu v tomto pripade radsej nepojde (ci sa mylim uvidime o par tyzdnov), vyska skody sposobena povodnemu vlastnikovi kablov vacsinou nie je na trestny cin (ak by bola, tak policia urobi vsetko preto aby sa pripad povazoval za priestupok) - jediny kto sa tesi a to nielen zo svojej sikovnosti, ale hlavne z blbosti tych ostatnych je ten, kto na vsetkom zarobi, teda previnilec a vykupca v kovosrote. Niekde sa stala a sustavne je chyba. Verit, ze sa asocial bez tlaku normalnych obcanov zcivilizuje, ci ocakavat ze asocial vychova zo svojho dietata cloveka ineho ako je on sam - to je jednoducho utopia. Neriesenim tohto problemu si dnes kompetentni sice ulahcia svoj zivot, no uz v kratkodobom horizonte ho vyrazne skomplikuju inym. Riesenie problematiky uz v sucasnom stadiu vyvoja si vyzaduje zial vyrazne viacej represie ako prevencie. A ako na jedno, tak na druhe su potrebni skutocne ludia schopni a rany a nie alibisti a ti, ktori hladaju dovody preco veci riesit nemozu. Oni ich riesit jednoducho nevedia a preto na svojich miestach nemaju co robit.
19.12.2007 07:15 - noclaharen [Marek Tóth]
Mozem suhlasit s predchadzajucimi prispevkami, hoci v samej podstate ide o dobru myslienku a ideu, no konkretny dopad, ci uz socialny alebo financny na mesto nikto neanalyzoval... tiez umiestnenie noclaharne do Domu Kultury nevidim ako stastne riesenie. Predstavme si, ze sa tam budu konat plesy a pod. a doslo by napr. k naruseniu spolocenskej udalosti tymito ludmi. Nanajvys nevhodne... tiez si neviem predstavit suhlas obcanov byvajucich v bezprostrednom okoli...
19.12.2007 07:15 - noclaharen [Marek Tóth]
Mozem suhlasit s predchadzajucimi prispevkami, hoci v samej podstate ide o dobru myslienku a ideu, no konkretny dopad, ci uz socialny alebo financny na mesto nikto neanalyzoval... tiez umiestnenie noclaharne do Domu Kultury nevidim ako stastne riesenie. Predstavme si, ze sa tam budu konat plesy a pod. a doslo by napr. k naruseniu spolocenskej udalosti tymito ludmi. Nanajvys nevhodne... tiez si neviem predstavit suhlas obcanov byvajucich v bezprostrednom okoli...
19.12.2007 07:15 - noclaharen [Marek Tóth]
Mozem suhlasit s predchadzajucimi prispevkami, hoci v samej podstate ide o dobru myslienku a ideu, no konkretny dopad, ci uz socialny alebo financny na mesto nikto neanalyzoval... tiez umiestnenie noclaharne do Domu Kultury nevidim ako stastne riesenie. Predstavme si, ze sa tam budu konat plesy a pod. a doslo by napr. k naruseniu spolocenskej udalosti tymito ludmi. Nanajvys nevhodne... tiez si neviem predstavit suhlas obcanov byvajucich v bezprostrednom okoli...
19.12.2007 07:15 - noclaharen [Marek Tóth]
Mozem suhlasit s predchadzajucimi prispevkami, hoci v samej podstate ide o dobru myslienku a ideu, no konkretny dopad, ci uz socialny alebo financny na mesto nikto neanalyzoval... tiez umiestnenie noclaharne do Domu Kultury nevidim ako stastne riesenie. Predstavme si, ze sa tam budu konat plesy a pod. a doslo by napr. k naruseniu spolocenskej udalosti tymito ludmi. Nanajvys nevhodne... tiez si neviem predstavit suhlas obcanov byvajucich v bezprostrednom okoli...
19.12.2007 07:15 - noclaharen [Marek Tóth]
Mozem suhlasit s predchadzajucimi prispevkami, hoci v samej podstate ide o dobru myslienku a ideu, no konkretny dopad, ci uz socialny alebo financny na mesto nikto neanalyzoval... tiez umiestnenie noclaharne do Domu Kultury nevidim ako stastne riesenie. Predstavme si, ze sa tam budu konat plesy a pod. a doslo by napr. k naruseniu spolocenskej udalosti tymito ludmi. Nanajvys nevhodne... tiez si neviem predstavit suhlas obcanov byvajucich v bezprostrednom okoli...
19.12.2007 07:15 - noclaharen [Marek Tóth]
Mozem suhlasit s predchadzajucimi prispevkami, hoci v samej podstate ide o dobru myslienku a ideu, no konkretny dopad, ci uz socialny alebo financny na mesto nikto neanalyzoval... tiez umiestnenie noclaharne do Domu Kultury nevidim ako stastne riesenie. Predstavme si, ze sa tam budu konat plesy a pod. a doslo by napr. k naruseniu spolocenskej udalosti tymito ludmi. Nanajvys nevhodne... tiez si neviem predstavit suhlas obcanov byvajucich v bezprostrednom okoli...
19.12.2007 07:15 - noclaharen [Marek Tóth]
Mozem suhlasit s predchadzajucimi prispevkami, hoci v samej podstate ide o dobru myslienku a ideu, no konkretny dopad, ci uz socialny alebo financny na mesto nikto neanalyzoval... tiez umiestnenie noclaharne do Domu Kultury nevidim ako stastne riesenie. Predstavme si, ze sa tam budu konat plesy a pod. a doslo by napr. k naruseniu spolocenskej udalosti tymito ludmi. Nanajvys nevhodne... tiez si neviem predstavit suhlas obcanov byvajucich v bezprostrednom okoli...
19.12.2007 07:15 - noclaharen [Marek Tóth]
Mozem suhlasit s predchadzajucimi prispevkami, hoci v samej podstate ide o dobru myslienku a ideu, no konkretny dopad, ci uz socialny alebo financny na mesto nikto neanalyzoval... tiez umiestnenie noclaharne do Domu Kultury nevidim ako stastne riesenie. Predstavme si, ze sa tam budu konat plesy a pod. a doslo by napr. k naruseniu spolocenskej udalosti tymito ludmi. Nanajvys nevhodne... tiez si neviem predstavit suhlas obcanov byvajucich v bezprostrednom okoli...
19.12.2007 07:15 - noclaharen [Marek Tóth]
Mozem suhlasit s predchadzajucimi prispevkami, hoci v samej podstate ide o dobru myslienku a ideu, no konkretny dopad, ci uz socialny alebo financny na mesto nikto neanalyzoval... tiez umiestnenie noclaharne do Domu Kultury nevidim ako stastne riesenie. Predstavme si, ze sa tam budu konat plesy a pod. a doslo by napr. k naruseniu spolocenskej udalosti tymito ludmi. Nanajvys nevhodne... tiez si neviem predstavit suhlas obcanov byvajucich v bezprostrednom okoli...
19.12.2007 07:15 - noclaharen [Marek Tóth]
Mozem suhlasit s predchadzajucimi prispevkami, hoci v samej podstate ide o dobru myslienku a ideu, no konkretny dopad, ci uz socialny alebo financny na mesto nikto neanalyzoval... tiez umiestnenie noclaharne do Domu Kultury nevidim ako stastne riesenie. Predstavme si, ze sa tam budu konat plesy a pod. a doslo by napr. k naruseniu spolocenskej udalosti tymito ludmi. Nanajvys nevhodne... tiez si neviem predstavit suhlas obcanov byvajucich v bezprostrednom okoli...
19.12.2007 01:17 - Podporujem nazor pana Veselickeho [Milos Majko]
Suhlasim s noclaharnou, suhlasim s maximalnou podporou bezdomovcov - napr. podavanim tepleho jedla ci dodanim oblecenia. Nie vsak Koruny v hotovosti ci spania uplne zdarma v noclaharni bez akych kolvek povinnosti voci mestu. Ked nieco dostane clovek uplne zdarma -nevazi si to. Kazdy z nich ma ruky ktore dokazu chytit lopatu a metlu a pozametat kus ulice ci chodnika. Je nezmyselne, nesystemove a aj z kratkodobeho pohladu kontraproduktivne rozdavat zo spolocneho a to aj bezdomovcom. Kazdy z nas si musi na chleba a postel zarobit. Niektori sice asi neboli velmi sikovni, mozno mali menej stastia, ovela pravdepodobnejsie vsak je ze si svoje byty prepili a prehrali v automatoch. Je ludske pomoct cloveku ci zvieratu v nudzi. No je normalne aj to, ziadat za to aspon minimalnu protisluzbu vo forme "pracovneho" prispevku do spolocneho.
19.12.2007 01:17 - Podporujem nazor pana Veselickeho [Milos Majko]
Suhlasim s noclaharnou, suhlasim s maximalnou podporou bezdomovcov - napr. podavanim tepleho jedla ci dodanim oblecenia. Nie vsak Koruny v hotovosti ci spania uplne zdarma v noclaharni bez akych kolvek povinnosti voci mestu. Ked nieco dostane clovek uplne zdarma -nevazi si to. Kazdy z nich ma ruky ktore dokazu chytit lopatu a metlu a pozametat kus ulice ci chodnika. Je nezmyselne, nesystemove a aj z kratkodobeho pohladu kontraproduktivne rozdavat zo spolocneho a to aj bezdomovcom. Kazdy z nas si musi na chleba a postel zarobit. Niektori sice asi neboli velmi sikovni, mozno mali menej stastia, ovela pravdepodobnejsie vsak je ze si svoje byty prepili a prehrali v automatoch. Je ludske pomoct cloveku ci zvieratu v nudzi. No je normalne aj to, ziadat za to aspon minimalnu protisluzbu vo forme "pracovneho" prispevku do spolocneho.
19.12.2007 01:17 - Podporujem nazor pana Veselickeho [Milos Majko]
Suhlasim s noclaharnou, suhlasim s maximalnou podporou bezdomovcov - napr. podavanim tepleho jedla ci dodanim oblecenia. Nie vsak Koruny v hotovosti ci spania uplne zdarma v noclaharni bez akych kolvek povinnosti voci mestu. Ked nieco dostane clovek uplne zdarma -nevazi si to. Kazdy z nich ma ruky ktore dokazu chytit lopatu a metlu a pozametat kus ulice ci chodnika. Je nezmyselne, nesystemove a aj z kratkodobeho pohladu kontraproduktivne rozdavat zo spolocneho a to aj bezdomovcom. Kazdy z nas si musi na chleba a postel zarobit. Niektori sice asi neboli velmi sikovni, mozno mali menej stastia, ovela pravdepodobnejsie vsak je ze si svoje byty prepili a prehrali v automatoch. Je ludske pomoct cloveku ci zvieratu v nudzi. No je normalne aj to, ziadat za to aspon minimalnu protisluzbu vo forme "pracovneho" prispevku do spolocneho.
19.12.2007 01:17 - Podporujem nazor pana Veselickeho [Milos Majko]
Suhlasim s noclaharnou, suhlasim s maximalnou podporou bezdomovcov - napr. podavanim tepleho jedla ci dodanim oblecenia. Nie vsak Koruny v hotovosti ci spania uplne zdarma v noclaharni bez akych kolvek povinnosti voci mestu. Ked nieco dostane clovek uplne zdarma -nevazi si to. Kazdy z nich ma ruky ktore dokazu chytit lopatu a metlu a pozametat kus ulice ci chodnika. Je nezmyselne, nesystemove a aj z kratkodobeho pohladu kontraproduktivne rozdavat zo spolocneho a to aj bezdomovcom. Kazdy z nas si musi na chleba a postel zarobit. Niektori sice asi neboli velmi sikovni, mozno mali menej stastia, ovela pravdepodobnejsie vsak je ze si svoje byty prepili a prehrali v automatoch. Je ludske pomoct cloveku ci zvieratu v nudzi. No je normalne aj to, ziadat za to aspon minimalnu protisluzbu vo forme "pracovneho" prispevku do spolocneho.
19.12.2007 01:17 - Podporujem nazor pana Veselickeho [Milos Majko]
Suhlasim s noclaharnou, suhlasim s maximalnou podporou bezdomovcov - napr. podavanim tepleho jedla ci dodanim oblecenia. Nie vsak Koruny v hotovosti ci spania uplne zdarma v noclaharni bez akych kolvek povinnosti voci mestu. Ked nieco dostane clovek uplne zdarma -nevazi si to. Kazdy z nich ma ruky ktore dokazu chytit lopatu a metlu a pozametat kus ulice ci chodnika. Je nezmyselne, nesystemove a aj z kratkodobeho pohladu kontraproduktivne rozdavat zo spolocneho a to aj bezdomovcom. Kazdy z nas si musi na chleba a postel zarobit. Niektori sice asi neboli velmi sikovni, mozno mali menej stastia, ovela pravdepodobnejsie vsak je ze si svoje byty prepili a prehrali v automatoch. Je ludske pomoct cloveku ci zvieratu v nudzi. No je normalne aj to, ziadat za to aspon minimalnu protisluzbu vo forme "pracovneho" prispevku do spolocneho.
19.12.2007 01:17 - Podporujem nazor pana Veselickeho [Milos Majko]
Suhlasim s noclaharnou, suhlasim s maximalnou podporou bezdomovcov - napr. podavanim tepleho jedla ci dodanim oblecenia. Nie vsak Koruny v hotovosti ci spania uplne zdarma v noclaharni bez akych kolvek povinnosti voci mestu. Ked nieco dostane clovek uplne zdarma -nevazi si to. Kazdy z nich ma ruky ktore dokazu chytit lopatu a metlu a pozametat kus ulice ci chodnika. Je nezmyselne, nesystemove a aj z kratkodobeho pohladu kontraproduktivne rozdavat zo spolocneho a to aj bezdomovcom. Kazdy z nas si musi na chleba a postel zarobit. Niektori sice asi neboli velmi sikovni, mozno mali menej stastia, ovela pravdepodobnejsie vsak je ze si svoje byty prepili a prehrali v automatoch. Je ludske pomoct cloveku ci zvieratu v nudzi. No je normalne aj to, ziadat za to aspon minimalnu protisluzbu vo forme "pracovneho" prispevku do spolocneho.
19.12.2007 01:17 - Podporujem nazor pana Veselickeho [Milos Majko]
Suhlasim s noclaharnou, suhlasim s maximalnou podporou bezdomovcov - napr. podavanim tepleho jedla ci dodanim oblecenia. Nie vsak Koruny v hotovosti ci spania uplne zdarma v noclaharni bez akych kolvek povinnosti voci mestu. Ked nieco dostane clovek uplne zdarma -nevazi si to. Kazdy z nich ma ruky ktore dokazu chytit lopatu a metlu a pozametat kus ulice ci chodnika. Je nezmyselne, nesystemove a aj z kratkodobeho pohladu kontraproduktivne rozdavat zo spolocneho a to aj bezdomovcom. Kazdy z nas si musi na chleba a postel zarobit. Niektori sice asi neboli velmi sikovni, mozno mali menej stastia, ovela pravdepodobnejsie vsak je ze si svoje byty prepili a prehrali v automatoch. Je ludske pomoct cloveku ci zvieratu v nudzi. No je normalne aj to, ziadat za to aspon minimalnu protisluzbu vo forme "pracovneho" prispevku do spolocneho.
19.12.2007 01:17 - Podporujem nazor pana Veselickeho [Milos Majko]
Suhlasim s noclaharnou, suhlasim s maximalnou podporou bezdomovcov - napr. podavanim tepleho jedla ci dodanim oblecenia. Nie vsak Koruny v hotovosti ci spania uplne zdarma v noclaharni bez akych kolvek povinnosti voci mestu. Ked nieco dostane clovek uplne zdarma -nevazi si to. Kazdy z nich ma ruky ktore dokazu chytit lopatu a metlu a pozametat kus ulice ci chodnika. Je nezmyselne, nesystemove a aj z kratkodobeho pohladu kontraproduktivne rozdavat zo spolocneho a to aj bezdomovcom. Kazdy z nas si musi na chleba a postel zarobit. Niektori sice asi neboli velmi sikovni, mozno mali menej stastia, ovela pravdepodobnejsie vsak je ze si svoje byty prepili a prehrali v automatoch. Je ludske pomoct cloveku ci zvieratu v nudzi. No je normalne aj to, ziadat za to aspon minimalnu protisluzbu vo forme "pracovneho" prispevku do spolocneho.
19.12.2007 01:17 - Podporujem nazor pana Veselickeho [Milos Majko]
Suhlasim s noclaharnou, suhlasim s maximalnou podporou bezdomovcov - napr. podavanim tepleho jedla ci dodanim oblecenia. Nie vsak Koruny v hotovosti ci spania uplne zdarma v noclaharni bez akych kolvek povinnosti voci mestu. Ked nieco dostane clovek uplne zdarma -nevazi si to. Kazdy z nich ma ruky ktore dokazu chytit lopatu a metlu a pozametat kus ulice ci chodnika. Je nezmyselne, nesystemove a aj z kratkodobeho pohladu kontraproduktivne rozdavat zo spolocneho a to aj bezdomovcom. Kazdy z nas si musi na chleba a postel zarobit. Niektori sice asi neboli velmi sikovni, mozno mali menej stastia, ovela pravdepodobnejsie vsak je ze si svoje byty prepili a prehrali v automatoch. Je ludske pomoct cloveku ci zvieratu v nudzi. No je normalne aj to, ziadat za to aspon minimalnu protisluzbu vo forme "pracovneho" prispevku do spolocneho.
19.12.2007 01:17 - Podporujem nazor pana Veselickeho [Milos Majko]
Suhlasim s noclaharnou, suhlasim s maximalnou podporou bezdomovcov - napr. podavanim tepleho jedla ci dodanim oblecenia. Nie vsak Koruny v hotovosti ci spania uplne zdarma v noclaharni bez akych kolvek povinnosti voci mestu. Ked nieco dostane clovek uplne zdarma -nevazi si to. Kazdy z nich ma ruky ktore dokazu chytit lopatu a metlu a pozametat kus ulice ci chodnika. Je nezmyselne, nesystemove a aj z kratkodobeho pohladu kontraproduktivne rozdavat zo spolocneho a to aj bezdomovcom. Kazdy z nas si musi na chleba a postel zarobit. Niektori sice asi neboli velmi sikovni, mozno mali menej stastia, ovela pravdepodobnejsie vsak je ze si svoje byty prepili a prehrali v automatoch. Je ludske pomoct cloveku ci zvieratu v nudzi. No je normalne aj to, ziadat za to aspon minimalnu protisluzbu vo forme "pracovneho" prispevku do spolocneho.
18.12.2007 12:27 - Charita nesmie byť bezbrehá [Ľubomír Veselický]
Pokiaľ občania sami nekonajú v zmysle prirodzených zásad je to ich vec. Škodia sami sebe. Ak tak konajú poslanci, je to vec verejná a škodia všetkým. Na ostatnom rokovaní MsZ bolo prijaté súhlasné uznesenie poslancov so zriadením a prevádzkou nocľahárne pre bezdomovcov. Iba dvaja (druhý bol. Mgr. M. Tóth) sme za takéto uznesenie nehlasovali. Nie som proti myšlienke zriadiť nocľaháreň, ale nesúhlasím s podpísaním bianco šeku na výdavky, ktoré neboli rozpočtované, nebola uvedená ani len ich približná výška a neboli jasne určené podmienky pre prevádzku. Otvorila sa brána pre minutie 50 či 70 tis. Sk mesačne, pre poskytnutie nocľahu zadarmo, pre platenie služby ľuďom, ktorým stačí iba prísť, možno sa umyť , ľahnúť si v teple a spať. Na náklady nás všetkých. Bez toho, aby boli zaviazaní pre mesto čo i len prstom pohnúť. Takého rozhodnutie štrnásti kolegovia poslanci 12.12.2007 v neskorých večerných hodinách prijali. Dúfam, že sa nikto z nich nebude teraz vyhovárať na únavu.
18.12.2007 12:27 - Charita nesmie by? bezbrehá [Ľubomír Veselický]
Pokia? ob?ania sami nekonajú v zmysle prirodzených zásad je to ich vec. Škodia sami sebe. Ak tak konajú poslanci, je to vec verejná a škodia všetkým. Na ostatnom rokovaní MsZ bolo prijaté súhlasné uznesenie poslancov so zriadením a prevádzkou noc?ahárne pre bezdomovcov. Iba dvaja (druhý bol. Mgr. M. Tóth) sme za takéto uznesenie nehlasovali. Nie som proti myšlienke zriadi? noc?aháre?, ale nesúhlasím s podpísaním bianco šeku na výdavky, ktoré neboli rozpo?tované, nebola uvedená ani len ich približná výška a neboli jasne ur?ené podmienky pre prevádzku. Otvorila sa brána pre minutie 50 ?i 70 tis. Sk mesa?ne, pre poskytnutie noc?ahu zadarmo, pre platenie služby ?u?om, ktorým sta?í iba prís?, možno sa umy? , ?ahnú? si v teple a spa?. Na náklady nás všetkých. Bez toho, aby boli zaviazaní pre mesto ?o i len prstom pohnú?. Takého rozhodnutie štrnásti kolegovia poslanci 12.12.2007 v neskorých ve?erných hodinách prijali. Dúfam, že sa nikto z nich nebude teraz vyhovára? na únavu.
18.12.2007 12:27 - Charita nesmie by? bezbrehá [Ľubomír Veselický]
Pokia? ob?ania sami nekonajú v zmysle prirodzených zásad je to ich vec. Škodia sami sebe. Ak tak konajú poslanci, je to vec verejná a škodia všetkým. Na ostatnom rokovaní MsZ bolo prijaté súhlasné uznesenie poslancov so zriadením a prevádzkou noc?ahárne pre bezdomovcov. Iba dvaja (druhý bol. Mgr. M. Tóth) sme za takéto uznesenie nehlasovali. Nie som proti myšlienke zriadi? noc?aháre?, ale nesúhlasím s podpísaním bianco šeku na výdavky, ktoré neboli rozpo?tované, nebola uvedená ani len ich približná výška a neboli jasne ur?ené podmienky pre prevádzku. Otvorila sa brána pre minutie 50 ?i 70 tis. Sk mesa?ne, pre poskytnutie noc?ahu zadarmo, pre platenie služby ?u?om, ktorým sta?í iba prís?, možno sa umy? , ?ahnú? si v teple a spa?. Na náklady nás všetkých. Bez toho, aby boli zaviazaní pre mesto ?o i len prstom pohnú?. Takého rozhodnutie štrnásti kolegovia poslanci 12.12.2007 v neskorých ve?erných hodinách prijali. Dúfam, že sa nikto z nich nebude teraz vyhovára? na únavu.
18.12.2007 12:27 - Charita nesmie by? bezbrehá [Ľubomír Veselický]
Pokia? ob?ania sami nekonajú v zmysle prirodzených zásad je to ich vec. Škodia sami sebe. Ak tak konajú poslanci, je to vec verejná a škodia všetkým. Na ostatnom rokovaní MsZ bolo prijaté súhlasné uznesenie poslancov so zriadením a prevádzkou noc?ahárne pre bezdomovcov. Iba dvaja (druhý bol. Mgr. M. Tóth) sme za takéto uznesenie nehlasovali. Nie som proti myšlienke zriadi? noc?aháre?, ale nesúhlasím s podpísaním bianco šeku na výdavky, ktoré neboli rozpo?tované, nebola uvedená ani len ich približná výška a neboli jasne ur?ené podmienky pre prevádzku. Otvorila sa brána pre minutie 50 ?i 70 tis. Sk mesa?ne, pre poskytnutie noc?ahu zadarmo, pre platenie služby ?u?om, ktorým sta?í iba prís?, možno sa umy? , ?ahnú? si v teple a spa?. Na náklady nás všetkých. Bez toho, aby boli zaviazaní pre mesto ?o i len prstom pohnú?. Takého rozhodnutie štrnásti kolegovia poslanci 12.12.2007 v neskorých ve?erných hodinách prijali. Dúfam, že sa nikto z nich nebude teraz vyhovára? na únavu.
18.12.2007 12:27 - Charita nesmie by? bezbrehá [Ľubomír Veselický]
Pokia? ob?ania sami nekonajú v zmysle prirodzených zásad je to ich vec. Škodia sami sebe. Ak tak konajú poslanci, je to vec verejná a škodia všetkým. Na ostatnom rokovaní MsZ bolo prijaté súhlasné uznesenie poslancov so zriadením a prevádzkou noc?ahárne pre bezdomovcov. Iba dvaja (druhý bol. Mgr. M. Tóth) sme za takéto uznesenie nehlasovali. Nie som proti myšlienke zriadi? noc?aháre?, ale nesúhlasím s podpísaním bianco šeku na výdavky, ktoré neboli rozpo?tované, nebola uvedená ani len ich približná výška a neboli jasne ur?ené podmienky pre prevádzku. Otvorila sa brána pre minutie 50 ?i 70 tis. Sk mesa?ne, pre poskytnutie noc?ahu zadarmo, pre platenie služby ?u?om, ktorým sta?í iba prís?, možno sa umy? , ?ahnú? si v teple a spa?. Na náklady nás všetkých. Bez toho, aby boli zaviazaní pre mesto ?o i len prstom pohnú?. Takého rozhodnutie štrnásti kolegovia poslanci 12.12.2007 v neskorých ve?erných hodinách prijali. Dúfam, že sa nikto z nich nebude teraz vyhovára? na únavu.
18.12.2007 12:27 - Charita nesmie by? bezbrehá [Ľubomír Veselický]
Pokia? ob?ania sami nekonajú v zmysle prirodzených zásad je to ich vec. Škodia sami sebe. Ak tak konajú poslanci, je to vec verejná a škodia všetkým. Na ostatnom rokovaní MsZ bolo prijaté súhlasné uznesenie poslancov so zriadením a prevádzkou noc?ahárne pre bezdomovcov. Iba dvaja (druhý bol. Mgr. M. Tóth) sme za takéto uznesenie nehlasovali. Nie som proti myšlienke zriadi? noc?aháre?, ale nesúhlasím s podpísaním bianco šeku na výdavky, ktoré neboli rozpo?tované, nebola uvedená ani len ich približná výška a neboli jasne ur?ené podmienky pre prevádzku. Otvorila sa brána pre minutie 50 ?i 70 tis. Sk mesa?ne, pre poskytnutie noc?ahu zadarmo, pre platenie služby ?u?om, ktorým sta?í iba prís?, možno sa umy? , ?ahnú? si v teple a spa?. Na náklady nás všetkých. Bez toho, aby boli zaviazaní pre mesto ?o i len prstom pohnú?. Takého rozhodnutie štrnásti kolegovia poslanci 12.12.2007 v neskorých ve?erných hodinách prijali. Dúfam, že sa nikto z nich nebude teraz vyhovára? na únavu.
18.12.2007 12:27 - Charita nesmie by? bezbrehá [Ľubomír Veselický]
Pokia? ob?ania sami nekonajú v zmysle prirodzených zásad je to ich vec. Škodia sami sebe. Ak tak konajú poslanci, je to vec verejná a škodia všetkým. Na ostatnom rokovaní MsZ bolo prijaté súhlasné uznesenie poslancov so zriadením a prevádzkou noc?ahárne pre bezdomovcov. Iba dvaja (druhý bol. Mgr. M. Tóth) sme za takéto uznesenie nehlasovali. Nie som proti myšlienke zriadi? noc?aháre?, ale nesúhlasím s podpísaním bianco šeku na výdavky, ktoré neboli rozpo?tované, nebola uvedená ani len ich približná výška a neboli jasne ur?ené podmienky pre prevádzku. Otvorila sa brána pre minutie 50 ?i 70 tis. Sk mesa?ne, pre poskytnutie noc?ahu zadarmo, pre platenie služby ?u?om, ktorým sta?í iba prís?, možno sa umy? , ?ahnú? si v teple a spa?. Na náklady nás všetkých. Bez toho, aby boli zaviazaní pre mesto ?o i len prstom pohnú?. Takého rozhodnutie štrnásti kolegovia poslanci 12.12.2007 v neskorých ve?erných hodinách prijali. Dúfam, že sa nikto z nich nebude teraz vyhovára? na únavu.
18.12.2007 12:27 - Charita nesmie by? bezbrehá [Ľubomír Veselický]
Pokia? ob?ania sami nekonajú v zmysle prirodzených zásad je to ich vec. Škodia sami sebe. Ak tak konajú poslanci, je to vec verejná a škodia všetkým. Na ostatnom rokovaní MsZ bolo prijaté súhlasné uznesenie poslancov so zriadením a prevádzkou noc?ahárne pre bezdomovcov. Iba dvaja (druhý bol. Mgr. M. Tóth) sme za takéto uznesenie nehlasovali. Nie som proti myšlienke zriadi? noc?aháre?, ale nesúhlasím s podpísaním bianco šeku na výdavky, ktoré neboli rozpo?tované, nebola uvedená ani len ich približná výška a neboli jasne ur?ené podmienky pre prevádzku. Otvorila sa brána pre minutie 50 ?i 70 tis. Sk mesa?ne, pre poskytnutie noc?ahu zadarmo, pre platenie služby ?u?om, ktorým sta?í iba prís?, možno sa umy? , ?ahnú? si v teple a spa?. Na náklady nás všetkých. Bez toho, aby boli zaviazaní pre mesto ?o i len prstom pohnú?. Takého rozhodnutie štrnásti kolegovia poslanci 12.12.2007 v neskorých ve?erných hodinách prijali. Dúfam, že sa nikto z nich nebude teraz vyhovára? na únavu.
18.12.2007 12:27 - Charita nesmie by? bezbrehá [Ľubomír Veselický]
Pokia? ob?ania sami nekonajú v zmysle prirodzených zásad je to ich vec. Škodia sami sebe. Ak tak konajú poslanci, je to vec verejná a škodia všetkým. Na ostatnom rokovaní MsZ bolo prijaté súhlasné uznesenie poslancov so zriadením a prevádzkou noc?ahárne pre bezdomovcov. Iba dvaja (druhý bol. Mgr. M. Tóth) sme za takéto uznesenie nehlasovali. Nie som proti myšlienke zriadi? noc?aháre?, ale nesúhlasím s podpísaním bianco šeku na výdavky, ktoré neboli rozpo?tované, nebola uvedená ani len ich približná výška a neboli jasne ur?ené podmienky pre prevádzku. Otvorila sa brána pre minutie 50 ?i 70 tis. Sk mesa?ne, pre poskytnutie noc?ahu zadarmo, pre platenie služby ?u?om, ktorým sta?í iba prís?, možno sa umy? , ?ahnú? si v teple a spa?. Na náklady nás všetkých. Bez toho, aby boli zaviazaní pre mesto ?o i len prstom pohnú?. Takého rozhodnutie štrnásti kolegovia poslanci 12.12.2007 v neskorých ve?erných hodinách prijali. Dúfam, že sa nikto z nich nebude teraz vyhovára? na únavu.
18.12.2007 12:27 - Charita nesmie by? bezbrehá [Ľubomír Veselický]
Pokia? ob?ania sami nekonajú v zmysle prirodzených zásad je to ich vec. Škodia sami sebe. Ak tak konajú poslanci, je to vec verejná a škodia všetkým. Na ostatnom rokovaní MsZ bolo prijaté súhlasné uznesenie poslancov so zriadením a prevádzkou noc?ahárne pre bezdomovcov. Iba dvaja (druhý bol. Mgr. M. Tóth) sme za takéto uznesenie nehlasovali. Nie som proti myšlienke zriadi? noc?aháre?, ale nesúhlasím s podpísaním bianco šeku na výdavky, ktoré neboli rozpo?tované, nebola uvedená ani len ich približná výška a neboli jasne ur?ené podmienky pre prevádzku. Otvorila sa brána pre minutie 50 ?i 70 tis. Sk mesa?ne, pre poskytnutie noc?ahu zadarmo, pre platenie služby ?u?om, ktorým sta?í iba prís?, možno sa umy? , ?ahnú? si v teple a spa?. Na náklady nás všetkých. Bez toho, aby boli zaviazaní pre mesto ?o i len prstom pohnú?. Takého rozhodnutie štrnásti kolegovia poslanci 12.12.2007 v neskorých ve?erných hodinách prijali. Dúfam, že sa nikto z nich nebude teraz vyhovára? na únavu.
Rozšírenie MŠ D. Štúra v Seredi
Európsky fond regionálneho rozvoja
Európsky sociálny fond