Diskusia

Vážení prispievatelia do diskusného fóra, poskytujeme Vám možnosť zaradenia Vášho názoru k problematike, ktorá býva predmetom rokovania poradných komisií v meste Sereď.
Reagujte prosím stručne.
Príspevky, ktoré šíria rasovú nenávisť, náboženskú neznášanlivosť, alebo inak porušujú zákony Slovenskej republiky či dobré mravy, budú zmazané.

Vážení prispievatelia, ak máte úprimný záujem o riešenie problémov v meste , získať viac informácií , nadviazať kontakt s poslancami alebo vedením mesta navrhujem Vám spoločné stretnutie v termíne a mieste po vzájomnej dohode. Vedenie mesta má záujem o každý konštruktívny návrh a je otvorené aj kritike. Pre správne riešenia je potreba správnych argumentov a tie sa dajú predložiť len na stretnutí ktoré Vám ponúkame.
Kontakt na stretnutie: Bc. Ľubomír Veselický,
e-mail: viceprimator@sered.sk , tel.: 0905 592 707

Do diskusného fóra je povinná jednoduchá registrácia pre zabránenie zneužitia mena prispievateľa.

Posledný príspevok 20-09-2010 19:19
Životné prostredie ARCHÍV
20.09.2010 19:19 - Neznáme kozmické žiarenie [smilan]
Prognózy renomovaných klimatológov sa zhodujú na tom, že ustálené počasie, hlavne v období letných mesiacov, bude pre naše podnebné pásmo minulosťou. Globálny nárast teploty v zemskej atmosfére o jeden stupeň Celzia zvyšuje totiž pravdepodobnosť živelných katastrof až o 6%. V prípade zvýšenia globálneho oteplenia o 4 - 5 stupňov bude tisíce ľudí v trvalom ohrození života. Viac sa dozviete na: [odkaz]
12.09.2010 18:46 - Dobrý typ na šetrenie vody i peňazí! [smilan]
V popoludňajšom vysielaní slovenského rozhlasu ma nedávno zaujal jeden krátky vstup, v ktorom sa hovorilo o čoraz väčšom význame pitnej vody. Pitná voda sa stáva strategickou surovinou 21. storočia. Jej nedostatok začína byť zdrojom rôznych konfliktov, sporov, či dokonca vojen. Uspokojivé zásobovanie obyvateľstva pitnou vodou je už aj na Slovensku čoraz náročnejšie a drahšie, hoci na druhej strane sa u nás kvalitnou vodou doslova plytvá. Viac sa dozviete na: milans.blog.sk/detail-dobry-typ-na-setrenie-vody-i-penazi-.html?a=8743f5951e0c276f427558faa0461f13
15.12.2009 21:43 - poplatky za odpad [Marian S.]
Mozte verejnost informovat ako to bude s poplatkom za odpad v roku 2010. Vraj poslanci schvalili jeho zvysenie.Takto chcete motivovat obcanov na separaciu odpadov? Mna teda nie ...... koncim.
+ zobraziť odpovede (1)
17.12.2009 09:13 - RE: poplatky za odpad [Branislav Koričanský]
Dobrý deň, poplatok sa skutočne zvýšil na sumu cca 18 € ročne, doteraz bol necelých 16 €. Triedenie odpadov znižuje celkové náklady a má dobrý vplyv na životné prostredie, avšak nedokáže ovplyvniť nárast celkového objemu odpadov, ktoré táto spoločnosť vyprodukuje. Teda ak nebudeme triediť, nezvýši sa poplatok za 2 roky o 2 eurá ale napríklad o 4. Súčasná výška poplatku zďaleka neodzrkadľuje výšku nákladov, ktoré sú na služby v oblasti komunálnych odpadov vynakladané (pre zaujímavosť výška poplatku by musela byť 21,40 € aby boli tieto náklady dorovnané). Ak si myslíte, že je náš poplatok vysoký porovnajte si ho s poplatkom v okolitých mestách a budete veľmi prekvapený.
22.11.2009 15:11 - zavadna voda [Becík]
Tri dni sme dostavali do vodovodu zavadnu a znecistenu vodu. Moze mesto vykonat v tomto smere napravu, nakolko sa tato situacia opakuje.
24.09.2009 14:16 - Európske dni vtáctva 2009 [m.nestak]
Pod záštitou Slovenskej ornitologickej spoločnosti/Birdlife Slovensko sa 04.10.2009 na ramene v Dolnej Strede bude konať exkurzia v CHVÚ Kráľová spojená s pozorovaním vtáctva, ukážkou odchytu a krúžkovaním. Stretneme sa o 09:00 pri ramene v Dolnej Strede na mieste najbližšie ku čističke. Bližšie informácie na [odkaz] alebo m.nestak@centrum.cz. Akcia bude prebiehať, len ak nebude pršať!
11.09.2009 08:23 - Detske ihrisko [Jozef Novak]
Dobrý deň, chcel by som vedieť či je niečo nové ohľadne ihriska za \"hokejkou\"?
+ zobraziť odpovede (1)
11.09.2009 14:13 - RE: Detske ihrisko [Branislav Koričanský]
Plánované ihrisko za \"hokejkou\" má už spravený projekt kompletnej rekonštrukcie, bohužiaľ z dôvodu finančnej krízy mesto neobdržalo dostatok financií z podielových daní a musí znížiť náklady a preto sa realizácia zastavila. V prípade že sa nájdu nejaké zvyšné prostriedky, alebo bude možnosť zrealizovať projekt cez eurofondy príde k realizácii. Projekt je k nahliadnutiu u vedúceho oddelenia ŽP.
29.08.2009 12:16 - Miesto na triedenie odpadu - Čepeňská [brano]
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať nasledovnú vec: na ulici Čepeňská pre Rybárskym domom včera (28.8.09) bolo vybagrované miesto, ktoré vyzerá ako keby tam mala byť ohrádka na nádoby s triedeným odpadom. Bager pritom vybral zo zeme betónový kôš, ktorý tam bol a zároveň aj pekný cca 3m vysoký strom aj s koreňmi. Predpokladal som, že tento kôš a strom budú posunuté (strom zasadený) o 5m ďalej (miesto tam je). Avšak dnes 29.8.09 v sobotu okolo 12.00 prišla modrá dodávka a kôš aj so stromom odviezla preč... Ak to bola firma, ktorá to realizuje, tak sa pýtam prečo a kam to odviezli, a ak to boli zlodeji, tak prosím Mestskú políciu o vyšetrenie - mal by tam byť dosah kamery z križovatky Čepeňská, A.Hlinku, v prípade záujmu som si zapísal aj ŠPZ. Ďakujem.
+ zobraziť odpovede (3)
29.08.2009 12:19 - RE: Miesto na triedenie odpadu - Čepeňská [brano]
A ešte som zabudol - bordel z toho koša tam vysypali na zem a nechali tak.
31.08.2009 09:26 - RE: Miesto na triedenie odpadu - Čepeňská [Branislav Koričanský]
Ďakujeme za upozornenie. Strom aj nádobu odviezla firma, ktorá realizuje stavbu stanovišťa, obe budú neskôr naspäť profesionálne osadené. S pozdravom Koričanský, referent ŽP
31.08.2009 12:11 - RE: RE: Miesto na triedenie odpadu - Čepeňská [brano]
Super, ďakujem. Škoda by bolo toho stromu.
27.05.2009 12:20 - tak si zvykajme... [anawi]
Minulý týždeň ma na RTV KREA zaujala reportáž týkajúca sa problému komáre kontra obyvateľ Serede (bohužiaľ v archíve RTV KREA zatiaľ táto reportáž nie je). Podľa pána viceprimátora Rampašeka je zrejme všetko v najlepšom poriadku a ... (parafrázujem, presný citát si nepamätám) ... \\\"občania Serede si musia zvyknúť na to, že žijú pri vode a teda takéto problémy sa môžu vyskytovať...\\\" Bol to zlatý kliniec reportáže a každý si mohol vydýchnuť, aké dôležité postavenie má ako sťažujúci sa občan v našom meste - doplnila to už len reportérka (tiež nie hláškou na zahodenie) vraj: \\\"Mesto Sereď nemá v tomto roku vyčlenené peniaze na riešenie takéhoto problému\\\" Tak si prosím občania zvykajte, lebo naši poslanci a z našich daní platení úradníci nežijú pri vode ale asi na Marse a tam komáre nie sú, takže sa kľudne môžu tváriť ďalej, že žiadny problém neexistuje (ak máte snáď pocit, že existuje, tak sa zrejme mýlite) p.s. a aby bolo jasné - neriešim teraz premnoženie alebo nepremnoženie komárov, riešim prístup zodpovedných.
+ zobraziť odpovede (2)
28.05.2009 10:37 - RE: tak si zvykajme... [seredcanko]
... neviem, ale ja som tu reportaz v archive RTV Krea nasiel
03.06.2009 10:43 - RE: RE: tak si zvykajme... [anawi]
seredčanko, je tam napísané, že bohužiaľ, zatiaľ to RTV nemá v archíve. Sú trošku pozadu s doplňaním archivu, ale raz to tam určite vycapia :o)
25.04.2009 23:45 - Co obcanov zaujima [Milos Majko]
Temam sa podrobne venujeme na: [odkaz]
23.04.2009 09:16 - ovzdušie [ferovic]
Vážení priatelia už nejaký čas sledujete nepríjemný pach mestom Sereď a okolím. Nie je to biologický pach, ale jeho pôvod je chemický,vychádza podvešorom z miest pri Niklovej hut. Dráždi sliznice a ktovie čo ešte na nás zanecháva. Ak vetráte rýchlo musíte zatvoriť okná. Čo je to, kto nám na to odpovie. Po nikly, práškový, po práškovom čo sa to tu robí, či vyrába ?
22.03.2009 19:50 - Učebnica ukazujúca cestu [smilan]
Rozumovo – materialistický pohľad na svet je pohľadom obmedzeným. No a to, čo je obmedzené, nemôže plodiť nič iného, ako obmedzenosť. Súčasná finančná a hospodárska kríza nie je teda nijakým náhodným javom, ale logickým, ba nevyhnutným prejavom obmedzenosti rozumového materializmu. Práve prostredníctvom nej je nám daná príležitosť nahliadnuť a uznať jeho obmedzenosť. Akékoľvek úsilie o zlepšenie situácie, pohybujúce sa iba v rámci zaužívaného, rozumovo – materialistického pohľadu na svet, bude preto vždy niečím nedostatočným a iba dočasným. Skutočné zlepšenie môže nastať len zmenou myslenia, čiže tým, že sa v našich úvahách dokážeme povzniesť nad obmedzenosť dnešného, vo všetkých oblastiach spoločnosti prítomného, rozumového materializmu. Viac sa dozviete na: cestanahor.mujblog.centrum.cz/clanky/Ucebnica-ukazujuca-cestu-50136.aspx
22.02.2009 18:19 - Kríza materializmu [smilan]
Človek je bytosťou duchovnou a táto jeho duchovná podstata sa prejavuje v cite. V cite srdečnosti, v ľudskom teple a dobroprajnosti! Cit, ľudskosť a srdečnosť by preto mali byť určujúcimi vo všetkom, čo ľudia, ako duchovné bytosti myslia, hovoria a konajú. Táto najvnútornejšia ľudská, duchovno – citová podstata by teda mala byť zároveň dominantnou a viditeľnou i vo všetkých oblastiach života spoločnosti. Či už v hospodárstve, priemysle, finančníctve, ekonomických vzťahoch, atď. Ak by totiž bolo toto všetko prežiarené vyššie spomínanou, ľudskou srdečnosťou, nadobudlo by to úplne inú podobu, ako je tomu dnes. Na prvom mieste by bolo potom vždy iba dobro ľudí a s ním súvisiace úsilie o všeobecné celospoločenské a nakoniec i celosvetové blaho. Viac sa dozviete na: cestanahor.mujblog.centrum.cz/clanky/Kriza-materializmu-48037.aspx
04.02.2009 13:36 - Pitná voda [Seredanka]
Chcem sa spýtať, či pitná voda v Seredi z našich vodovodov je taká ako to definuje Vyhláška MZ SR č.29/2002 o požiadavkách na pitnú vodu a kontrolu jej kvality. Túto otázku kladiem len z dôvodu, že chceme prejsť z dojčenskej vody na našu z vodovodu. Chceme si byť istí či môžeme používať pre syna aj takúto vodu. Ďakujem
+ zobraziť odpovede (1)
05.02.2009 07:50 - RE: Pitná voda [smiesko]
na vasom mieste by som to prilis neskusal...u nas v baraku tecie kazdy druhy tyzden hneda voda a byt.druzstvo vam kvalitu vody negarantujre, kedze mu to negarantuje ani dodavatel....a na bejby je voda aj tak prilis prechlorovana...kupte aspon filter Brita na vodu a ked tecie dobra voda,tak filtrujte....
01.02.2009 18:47 - Ako je na tom v skutočnosti planéta Zem? [smilan]
Bombastický vstup našej planéty do nového roku 2009 sa musel javiť človeku, schopnému nahliadnuť aspoň trošku hlbšie pod povrch, ako kŕčovitá snaha zakryť a zastrieť celkovo nesprávnym spôsobom nastavený systém vecí a vzájomných vzťahov, ktorý už dostáva prvé veľké trhliny a pomaly sa začína rozsýpať. Nie, naša civilizácia nekráča dopredu, ako sa nám snaží nahovárať súčasná materialistická spoločnosť, ale naopak, do pasce slepej uličky, na ktorej konci si zákonite musí rozbiť hlavu. Musí, ak ľudia nepochopia, že smer, ktorým ideme je nesprávny, že sme uverili pseudo hodnotám, ktoré sú vo svojej podstate zhubné. Kam má teda vlastne smerovať vývoj na planéte Zem, aby v blízkej budúcnosti nemuselo dôjsť k tomu najhoršiemu? Viac sa dozviete na: ao-institut.cz/aktualni/stavzeme_cs.html#1-1-2009
23.01.2009 20:08 - separácia [Marek5]
chcel by som fundovanú odpoveď zo životného prostredia: v TV som zachytil správu, že pri zbere papiera sa už nebude platiť za pepier, ale už bude platiť ten ktorý papier prinesie do zberných surovín. To znamená, že týmto nariadením alebo zákonom sa automaticky zničila separácia. Lebo načo budú občania separovať, keď mesto bude musieť za takýto papier platiť. Takisto to platí aj o školských zberoch. ludia takto už nebudú odovzdávať papier do zberných surovín, ale budú ho odhadzovať do obyčajného kontajneru na smeti. ak je to pravda treb aaby na to zareagovali zo ŽP .
+ zobraziť odpovede (1)
26.01.2009 08:44 - RE: separácia [Branislav Koričanský]
Problém, ktorý uvádzate nie je spôsobený priamo žiadnym zákonom alebo nariadením jedná sa jednoducho o následok ekonomickej krízy, ktorá spôsobila menšiu produkciu v priemysle a tým aj menší odber druhotných surovín, hlavne papiera ale aj ostatných komodít a tým aj pokles ich cien. Odberatelia znižujú ich cenu za odber a ako ste správne uviedol z papiera sa stane surovina za ktorú budeme musieť platiť. Všetci dúfame, že sa jedná len o dočasný stav, ktorý by sa mal spolu s finančnou krízou zmeniť po jej opadnutí. Hlavný problém je to však pre občanov, ktorý boli zvyknutí nosiť papier do zberu, lebo cena padla hlavne u kartónov a tieto sa tam nebudú odoberať, pretože sú náklady vyššie ako príjem. Čo sa týka mesta príjem za druhotné suroviny zďaleka nevykrýva náklady, je skôr len takou motiváciou. V Seredi máte stále možnosť papier vytriediť do špeciálnych kontajnerov na sídliskách a do igelitových vriec na rodinných domoch, tento systém zberu nijako neovplyvnia odberové ceny, pretože od roku 2010 sa triedenie základných zložiek odpadu stane povinnou tak pre obce ako i pre ich občanov. I naďalej tým budete chránit životné prostredie a šetrit náklady na skládkovanie, ktoré výrazne porastú. Je možné, že na daný problém bude reagovať vláda a zvýši príspevky pre obce na separáciu alebo podporí finančne spracovánie druhotných surovín.
19.01.2009 22:07 - Čistenie okolia [Doparoma]
Ako tu už bolo spomenuté,myslím,že by si našlo pár desiatok dobrovoľníkov na vyčistenie okolia Sereďe,veď nás tu žije vyše 17tisíc.Viem,že mesto sa upratuje v rámci VPP,čo je aj vidieť.Ale čo tak okolie Váhu,porondy a rybníkov kam veľa z nás aj nerybárov chodí na prechádzky,alebo len tak k vode opekať,kúpať.Je to rozsiahle územie s tonami odpadu a nedalo by sa to asi vyčistiť za 1 deň,ale kde je vôla,tam je cesta!Stačilo by vhodne osloviť ľudí,podnikateľov,firmy a školy a takýmto spôsobom už deťom vytvárať pozitívny vzťah k prírode.A po brigáde by sa to mohlo napriklad spestríť nejakou opekačkou,alebo tombolou.
18.01.2009 19:44 - Ľudia a pohlavná energia [smilan]
Predstavme si, čo by sa asi stalo, keby náhodne vybraného chodca z ulice poverili riadením jadrovej elektrárne. Je určite jasné, že skôr, alebo neskôr by musel zapríčiniť katastrofu, pretože absolútna nevedomosť v tejto oblasti by mu nedovolila zvládnuť obrovskú energiu, uvoľňujúcu sa v jadre atómu. No a niečo podobného prežíva v určitom období vývoja každý z nás. Každý z nás je totiž jedného dňa prinútený osobne sa vysporiadať s takmer rovnako intenzívnou pohlavnou energiou, aktivizujúcou sa v jeho dospievajúcom tele. A táto energia je skutočne natoľko silnou a prenikavo ovplyvňujúcou celý náš život, že nevedomé, alebo ľahkomyseľné podceňovanie a následne nezvládanie jej účinkov, musí ľuďom zákonite prinášať iba nepríjemnosti a neraz i životné tragédie. Viac sa dozviete na: cestanahor.mujblog.centrum.cz/clanky/Ludia-a-pohlavna-energia-45108.aspx
12.01.2009 19:35 - Ohrada [Tomas]
Chcem sa spytat, kedy bude na Mlynarskej ul. vybudovana ohrada k smetiakom.
+ zobraziť odpovede (1)
19.01.2009 16:03 - RE: Ohrada [Branislav Koričanský]
Stanovištia na 1100 l nádoby na Mlynárskej ul. budú vybudované v období jar-leto roku 2009 z prostriedkov EÚ, ako súčasť projektu, ktorý sme vypracovali v roku 2008 a bol schválený koncom roka. V súčastnosti čakáme na návrh zmluvy, potom budú známe aj presnejšie termíny.
08.01.2009 22:09 - Aby havino nezahynul na niektorej zo Seredskych ciest... [Milos Majko]
Viac na: [odkaz]
04.01.2009 19:43 - Opäť tu teda boli Vianoce [smilan]
Po roku sme teda zase prežili čas Vianoc, pravidelne nám pripomínajúci nesmierny dar, ktorý kedysi dávno darovalo Svetlo tejto Zemi. Bola ním Pravda v pozemskom tele, ukazujúca ľudstvu pravú cestu k duchovnému, ale zároveň aj k trvalo udržateľnému, hmotnému vzostupu. Tento dar Svetla Zemi si ľudia začali symbolicky pripomínať hmotným obdarovávaním svojich najbližších, čo by samozrejme nebolo nič zlého, keby sa žiaľ časom celé Vianoce nezredukovali iba na tento, čisto hmotný spôsob vzájomného obdarovávania sa, v ktorom napokon úplne zanikol ich skutočný, duchovný odkaz. Viac sa dozviete na: supa.blog.sme.sk/c/176283/A-opat-su-tu-Vianoce.html
+ zobraziť odpovede (1)
04.01.2009 19:44 - RE: Opäť tu teda boli Vianoce [smilan]
supa.blog.sme.sk/c/176283/A-opat-su-tu-Vianoce.html
24.12.2008 06:21 - Jeho osudom je pravdepodobne utratenie. Ak ho vcas nezmenime. [Milos Majko]
Viacej na: [odkaz]
14.12.2008 15:01 - Kadiaľ vedie cesta k Pravde? [smilan]
Tento text je výpoveďou človeka, ktorý sám o sebe tvrdí, že našiel Pravdu. Snáď jeho osobné prežitia aspoň v niečom napomôžu tým, ktorí skutočnú Pravdu ešte len hľadajú. Viac sa dozviete na: cestanahor.mujblog.centrum.cz/clanky/Kadial-vedie-cesta-k-Pravde-38535.aspx
30.11.2008 12:02 - Lék nemusí vždy léčit, aneb co nám nabízí farmaceutický průmysl [smilan]
Dnes, kdy většina lidí nespoléhá na svůj zdravý (selský) rozum v situacích, kdy jde pro ně o to snad nejcennější, o jejich zdraví, mají farmaceutické firmy žně. Důvěřujeme možná až přespříliš předepsaným „lékům“, namísto toho abychom zabrousili do své minulosti, čím nás například léčívaly naše babičky či prababičky. A tak farmaceutický průmysl může vydělávat stále více a více, dokud nepochopíme, oč tu vlastně jde. Více naleznete v následujícím článku. Článek obsahuje výňatky z oficiální žaloby, již podal 14. června 2003 u Mezinárodního soudního dvora v Haagu MUDr. Mathias Rath a ostatní. Obsáhlé podání obviňuje světové farmaceutické korporace a vedoucí světové politiky ze zločinného spolčení, genocidy, zločinů proti lidskosti a válečných zločinů. Úplný text v angličtině je k dispozici na internetu – [odkaz]. či zkrácená verze v češtině na [odkaz] . Dále následují pouze odstavce týkající se farmaceutického „obchodu s nemocemi“. Viac sa dozviete na: [odkaz]
22.10.2008 16:11 - Genialitu niektorych uradnikov treba nalezite spropagovat ... [Milos Majko]
Viacej na: [odkaz]
10.10.2008 20:32 - separovany zber [jan novy]
..opat sme dostali rozpis sep. zberu na IV.Q., t.j. 4. papier formatu A5 v tomto roku tlac vo farbe na kriedovy papier.Zaujimalo by ma kolko papiera sa minulo na tieto "rozpisy" za cely rok (kg), co to stalo (Sk). Nebolo by rozumne vytlacit 1 list - kalendar na cely rok s rozpisom - farebne rozlisene jednotlivé datumy a lokality. SETRIME NASE LESY. Bolo by to lacnejsie , jednoduchsie,...
+ zobraziť odpovede (1)
19.10.2008 16:53 - RE: separovany zber [Branislav Koričanský]
Na tento spôsob informovania o termíne zberu separovaných odpadov je viacero dôvodov. Separovaný zber v Seredi a na celom Slovensku je stále v plienkach a je nutné ho neustále propagovať a pripomínať. Spôsob ako uvádzate vy môže fungovať v Rakúsku kde je už je triedenie odpadov návykom celej spoločnosti a tam skutočne potrebujú občania vedieť len kedy a ako. U nás je zapojenie a pomer vytriedených odpadov k celkovo vytvoreným odpadom stále minimálny, preto propagácia aspoň 4 letákmi za rok je nutnosťou a to bohužiaľ podľa môjho názoru nepostačujúcou. Od roku 2010 bude triedenie odpadu (jeho 5 základných zložiek) pre mestá a teda aj pre ich obyvateľov povinnosťou, myslíte si že dnes každý v Seredi triedi svoje odpady ? Okrem toho zároveň s letákmi sa distribuujú aj igelitové vrecia na tieto odpady. Ďalším dôvodom je, že sa jedná o aktivitu ktorá sa vyvíja je stále len na začiatku a teda môže aj počas roka prísť k zmenám v termínoch, spôsobe a druhoch odpadu a neposledným, že termíny sa odsúhlasujú s dodávateľom prác štvrťročne a často ich ovplyvňujú sviatky. Máte pravdu bolo by to teraz lacnejšie a jednoduchšie, ale pre budúcnosť by to malo práve opačné účinky.
08.10.2008 08:25 - Ciste mesto [Erik]
Chcel by som takouto cestou upozornit na stav travnatych priestorov medzi bytovymi domami na Mlynarskej ulici. Tieto plochy su uz dlhsiu dobu znecistene odpadkami (plastove flase, papiere a iny odpad). Chcem vas ako stranu cinnu v tejto oblasti poziadat o odstranenie tohoto nedostatku. Zvazoval som uz aj vlastnu iniciativu, pripadne rozbehnuti projektu, kde by sa do ocistenia sydliska zapojili vsetky bytovky, no nakoniec som sa rozhodol oslovit mesto. Myslim ze v okoli (autobusova st.) sa o poriadok staraju pracovnici mesta - neviem ci ide o technicke sluzby alebo cinnost uradu prace. bol by som rad ak by tuto oblast aspon raz za 2 tyzdne presli. prosim o vase vyjadrenie.
+ zobraziť odpovede (1)
18.10.2008 14:27 - RE: Ciste mesto [Erik]
Chcem len napísať, že na našom sídlisku je už poriadok, musím pochváliť vedenie mesta, že sa postaralo o jeho čistotu. Ďakujem v mene všetkých tu bývajúcich.
04.08.2008 13:15 - POCHVALA za recyklaciu v Seredi [seredanka]
Vitam recyklaciu a kedze sme velka rodina, odkladame rozne nepotrebne veci. Len chcem poprosit v mene ludi, ktore maju stiesnene bytove pomery: nedalo by sa igelitove SACKY, ktore pravidelne dostavame, urobit MENSIE?? Nemame to kam davat a vyhovuje nam zber 1x za tyzden. Samozrejme, potom by ich muselo byt za mesiac viac...
+ zobraziť odpovede (1)
04.08.2008 20:13 - RE: POCHVALA za recyklaciu v Seredi [sladkym]
isty cas davali tieto "sacky" chodili aj nam, ale uz dlhsie som v schranke nic nenasiel.
04.08.2008 13:09 - 1, Spina v Seredi a 2, nedostojna zeleznicna stanica a cele okolie [seredanka]
Som zhrozena, ako mesto pristupuje k cistote. Tam, kde chodia busy(M.R.Stefanika) alebo byvaju ludia v rodinnych domoch, je to pomerne OK. Ale co ludia na sidliskach,to nie su ludia? Boli sme svedkami, ze chodili nezamestnani vo verejnoprospesnaňych sluzbach a cistili so zahrotenymi palickami travniky - kto to robi teraz?? nehovorte mi, ze si to z kosov roznasame sami apod. Ked k tomu pridame vykaly od vsetkych psov... 2. vec - ZELEZNICNA STANICA, plna podnapitych ludi je SUSTAVNE SPINAVA. Ohorky od cigariet, smyklava podlaha - a ta krcma hned v areali!!! Do prace a skoly chodia stovky ludi. Nafotit to tak do novin alebo dat do televizie. Okrem toho:::: cesta od zakl. skol na stanicu je sporo osvetlena, nebezpecna, pred skolou P.O.Hviezdoslava je 1,5 metrova burina: idealne na rozmnozenie potkanov. Ked sa vam podari prejst zo stanice cez hore spomenute prekazky, caka na vas este v case dazda nezdolatelny chodnik takmer pri zrucanine rod. domu,lebo jedna cela cast je jednoducho pod vodou a okolo same blato. Je to nedostojne cloveka. Seredania, dokedy sa nechate ponizovat?
13.06.2008 15:32 - Smetné koše! [seredcanko]
Týmto chcem upozorniť na plný odpadkový kôš (nie kontajner), ktorý sa nachádza na Jesenského ul. vo vnútrobloku na novovybudovanom detskom ihrisku. Kôš je plný už cca 3 týždne a sa čudujem, že to nikomu nevadí, ani mamičkám, ktoré tam robia dozor nad svojimi ratolesťami. Ihrisko pekné, no tým plným košom je to ako drôtom do oka. Ďakujem za prečítanie.
+ zobraziť odpovede (1)
18.06.2008 18:24 - RE: Smetné koše! [seredcanko]
Dakujem
26.05.2008 19:31 - Info o útulku [denisa]
dobrý deň, chcem sa spýtať, či sa niečo ohľadom útulku v Seredi pohlo. Veľmi by ma to zaujímalo, pretože opustených zvierat pribúda a nie je ich už kam umiestniť. ďakujem za informáciu.
16.05.2008 08:20 - zapach [ivan k]
chcel by som sa spytat, co zapricinuje zapach uz druhu jar, kazdy podvecer v oblasit d. stura. je to nieco neuveritelne smradlave spajajuce sa s naletmi drbnych musiek. neviete mi povedat, kto za to moze? edalo by sa s tym nieco robit? nevypusta tam niekto nieco nelegalne..napr. cukrovar?
+ zobraziť odpovede (1)
16.05.2008 11:16 - RE: zapach [Edo Rak]
Treba sa tam ísť pozrieť... a identifikovať to, ale s maskou!! :)
13.03.2008 21:29 - smeti a "upratovanie" [jan novy]
Určite by sa našli jedinci, ktorí by aj na sídliskách boli ochotní trošku prispieť k čistote mesta. Ibaže mesto (jeho vedenie)je v týchto aktivitách ticho. Veď asi pred rokom v seredských novinkách primátor tohto mesta takpovediac odsunul na bočnú koľaj akcie čisté mesto s tým, že mu pripomínajú akcie "čisté ruky " z minulých čias. V mnohých mestách je to v predjarných týždňoch zabehaná samozrejmosť - len u nás nič nejde....
+ zobraziť odpovede (3)
17.03.2008 13:43 - RE: smeti a [accipiter]
suhlasim. ale co tak spravit akciu mesta na vypratavanie odpadu z extravilanu mesta? aj dolna streda tieto akcie robi a avelmi uspesne. ale tam na rozdiel od serede ide prikladom starosta a zastupitelstvo. a taktiez aj akcie na zveladanie a vycistenie mesta. ved byvame v jednom meste spolu. sme spoluobcania. preco by sme si pored vlastnym prahom nemohli poupratovat mesto? nech sa nemusime hanbit
20.03.2008 14:22 - RE: smeti a [zástupca]
"Pán Nový" odpoveď nájdete v marcových SN. Čisté mesto , ulica , bytový dom , rodiný dom i obyčajná izba sú vždy obrazom konkrétneho zaitesovaného obyvateľa. Jeden čistí z vlastného rozhodnutia, iného nedotiahne, ako sa hovorí ani pár volov.
27.03.2008 16:27 - RE: smeti a [Edo Rak]
Tak oslovme kompetentného človeka. Kto to má na starosti?
12.03.2008 18:05 - psie hov.. [Juro]
milí psíčkari, je pravdou že v meste chýba nejaký vyznačený priestor kde by sa mohli psi venčiť. Ale povedzme si to koľkí by tam chodili, možno 5 % psíčkarov. teraz je situácia taká, že asi 0,5% psíčkarov zbiera po svojich psoch extramenty. Všetci sa pasujú za ochrancov psov, ale ked sa poukáže ako venčia svojich psov tak hned sa vyhovárajú a poukazujú na iné problémy. Väčšina psíčkarov je lenivá a ráno a večer pri venčení vypustia svojich psov z vchodov a psi paste sa . Taká je realita, lebo neverím že by psíčkari chodila každé ráno alebo večer možno 100-200 metrov do vyhradeného priestoru.
+ zobraziť odpovede (2)
12.03.2008 20:27 - odpoveď [didinka232]
Myslím,ak by bolo nejaké oplotenie medzi sídliskami a napriek tomu by sa "bytové" psy venčili na ihriskách, sídliskách len tak, majiteľ by po nahlásení mal zaplatiť pokutu.Iné je ísť na prechádzku a iné čakať kým si urobí potrebu a rýchle domov, lebo paničke je zima. My "domový" to máme o to lepšie, psy sú stále pustený na dvore a von chodíme na "seredské" jazerá,k Váhu. Len to je otom, ako sa komu vlastne chce. Denisa
17.03.2008 13:31 - RE: odpoveď [accipiter]
to je ale riesenie chodit psov vencit za hradzu. ved ten kto ma deti to pozna. po jednej prechadzke dve hodiny zoskrabuje psie exkrementy z topanok deti. a navyse hradza je rovno posiata exkrementami. mali by sme sa slusne spravat nielen v meste ale aj mimo mesta
10.03.2008 13:11 - Smeti [Edo Rak]
No ja som býval v Bratislave, a tam bolo tých smetí o dosť menej, ale to bude tou kultúrou, nechcem urážať obyvateľov Serede keďže už som aj ja, ale sú pár krokov pozadu... a to všeobecne. Ja by som najradšej rozbehol na sýdlisku (Mlynárska) akciu na jarné upratanie, nech sa to tam pozbiera, ja viem že by prišli možno 3-4 ľudia, ale bolo by to dobré, nech ostatní vidia čo sa má.
+ zobraziť odpovede (9)
10.03.2008 13:15 - RE: Smeti [Edo Rak]
Inak ako je to so psíčkármi? Majú povolený pohyb po detských ihriskách, pri hojdačkách a podobne? A prečo po sebe nezbierajú výkaly? Ďakujem.
10.03.2008 14:09 - smeti [didinka232]
Vážený pán Edo, pokiaľ viem, tak aj ľudský rozum nedovolí psa vyvenčiť na detskom ihrisku, ten čo to urobí, pravdepodobne nijaký rozum nemá. A prečo sa v Seredi nedvíhajú exkrementy? Nie sú na to nádoby, vrecká...viete, ľudia si nájdu hociakú výhovorku, prípadne, že sa im to hnusí. Ale sme aj taký, čo si po psoch zbierame. Čo sa týka tých smetí na sídliskách, je to hrôza, ja napr. bývam pri železničnej stanici a tu je to podobné, každý čo ide z vlaku tu zahodí lístok, krabičku od cigariet, sladkostí...Asi majú obe ruky ľavé, že sa nevedia trafiť do koša. ale toto všetko je aj výchovou, keď rodič od mala všepí dieťaťu do hlavy, že smeti patria do koša, tak zodvihne aj papierik ktorý netrafil do koša. Opäť nás je málo. Nuž všetko je to len o ochote a zamyslení. Denisa.
10.03.2008 14:25 - RE: smeti [Edo Rak]
Áno, máte pravdu, je to o ľuďoch.. len ma štve, že ostatným je to jedno. Aký otec, taký syn. Možno by to len chcelo niekoho, kto sa na to dá, a ostatní by sa určite pridali... Viem, že čisto tam nikdy nebude, a vždy sa nájde nejaký ten nezodpovedný psíčkár, ale v princípe na to treba upozorniť. Upozorním na to správcu, nech zrealizuje takúto akciu na zber odpadkov, som zvedavý ako zareaguje.. :)
12.03.2008 09:38 - RE: RE: Smeti [olga]
Vážený pán. Ako by ste reagovali, keď v blízkosti detského ihriska je aj nádoba na psie výkaly. ( teta je to vymedzený priestor pre venčenie )A ešte otázočka .Ste schopný zaplatiť za biopotraviny hnojené kravským, alebo iným.........?A všetko je fajn. Ja ako majiteľka psa sa cítim byť zo strany mesta diskriminovaná nakoľko ostatní majitelia domácich zvierat žiadny poplatok neplatia napr. majitelia mačiek a úžitkových zvierat, ktoré mimochodom dokážu celkom dobre spríjemniť prostredie svojim napríklad aj zápachom. Zaplatiť , áno, ale kde je aspoň jedno vymedzené miesto v Seredi ? Aj takým aktivantom ako ste Vy by malo záležať , aby boli prísne určené pravidlá a mimochodom do takých nehygienických ihrísk by som ja svoje deti nepustila a čo tak pred návštevou a hlavne po nej zobrať odpadky a upratať napríklad aj použité detské plienky ?Mne zase vadí neporiadok ,majú nedisciplinovaní ľudia povolený pohyb po meste ???????a prečo po sebe nezbierajú niekedy aj výkaly všetkého druhu ?
12.03.2008 15:17 - RE: RE: RE: Smeti [Edo Rak]
Ja samozrejme nechcem, aby boli len ihriská pre deti, ale samozrejme aj tie psi potrebujú priestor, aj keď osobne si myslím že pes do bytu nepatrí, ale to je len môj názor. Hlavný problém, ako ste aj písala je vo vyhradení jednotlivých priestorov. Detské ihriská by mohli byť oplotené, kam by sa psi nedostali, a prípadne aj neoplotené, ale mala by tam figurovať tabuľa s nápisom zákaz venčenia psov. Lebo keď vidím, ako sa popri hojdačkách venčia psi, nemôžem nič povedať ani zavolať políciu, lebo zákaz tam nieje. Druhá vec je, či to budú ľudia dodržiavať, ale je tam potom tá možnosť upozorniť ich na to. A čo sa týka priestoru pre psíčkárov, určite je dosť plôch kde sa dá umiestniť kôš na psí odpad. Samozrejme treba brať do úvahy jednu vec, že dieta je predsa len dôležitejšie a hlavne neporovnateľné so psom. A k tým plienkam, čo ste spomenula (zrejme ste narážala na to že som otecko), neberiem to osobne, to je už potom vizitka ľudí, a žiaľ podobných je tu v Seredi dosť, ale s tým neurobíme nič.
12.03.2008 17:12 - RE: RE: RE: RE: Smeti [olga]
Vážený pán, skutočne nenarážam na to či ste , alebo nieste otec a pravdu povediac je mi to jedno. Jedno mi však nieje, že pri tom neuveriteľnom neporiadku sa vždy niekto nájde a rozpráva s prepáčením o psích....... A s plienkami mám skúsenosti na sídlisku Garbiarska je ich dosť. A , že je dieťa dôležitejšie ako pes? Niekedy mám pocit keď vidím 11 až 13 ročné deti zjavne pod vplyvom alkoholu , že si to niektorí ľudia neuvedomujú . Navyše to nikoho neoprávňuje robiť taký neporiadok na detských ihriskách , lebo či sa Vám to páči , alebo nie to nieje neporiadok po psoch!!!!! A skúste niekoho v Seredi upozorniť nech práve odhodený papier alebo plastovú fľašku zdvihne držím Vám palce.A , že stým neurobíme nič tak aspoň budeme mať dobré svedomie a poukážeme na psie..... a je na svete pocit tak predsa sme niečo urobili. Skúste napísať výzvu rodičom, aby sa snažili udržiavať poriadok na pieskoviskách.....
12.03.2008 20:31 - Smeti [didinka232]
Vážená pani Oľga, no niekedy neviem či ten bordel robia len 11 - 13 ročné deti, lebo podaktorí inteligenti aj vo vyššom veku sa obťažujú prejsť 1m k odpadkovému košu a to majú ísť príkladom mladým ľuďom. Ale prečo obviňovať psa? Čo on za to môže, že sa potrebuje vyvenčiť? Držím nám palce s tým čo sme začali riešiť. Denisa
13.03.2008 07:45 - RE: Smeti [Edo Rak]
Ja viem že to potrebujete dostať zo seba von, ale to už nepatrí mne táto diskusia, patrí ľuďom ktorý ten neporiadok robia. A ja som a aj budem proti ľuďom ktorý ten neporiadok robia, či už so psom alebo bez. Ak vy ten neporiadok nerobíte, tak ste vzorom pre ostatných, a tito príspevky sa vás netýkajú.
13.03.2008 10:24 - RE: RE: Smeti [olga]
Vážený pán je veľmi potešiteľné, že ako jeden z mála diskutujúcich negeneralizujete psíčkarov. Naozaj nie sme všetci rovnaký, či už so psom alebo bez sú medzi nami aj slušní ľudia , ktorím na meste záleží. Mimochodom som tiež prisťahovalec ( Bratislava) a tiež toto mesto pokladám za svoj domov.
10.03.2008 08:31 - smeti smeti a smeti [kristína Slobodová]
podobny neporiadok bol aj v malom parku pri lavickach clovek si chcel trocha posediet ale tie smeti ho od toho odradzali, po vikende hlavne po sobote su pravidelne v meste prevratene smetne kose, dokonca aj tie betónove či aké sú to...nietkorí ľudia by sa mohli nad sebou zamyslieť čo robia
09.03.2008 20:14 - smeti [Juro]
chcel by som poukázať na veľkú nečistotu na sídliskách ale hlavne na detských ihriskách,napr. na Jesenského vo vnútrobloku a na D.Štúra. V nedelu som tam bol so svojou dcérou ale to čo tam je to ozaj nevzniklo za víkend. Samé papiere, umelé flaše a pod. v pieskoviskách samá umelá flaša. Mestu ozaj nezáleží aby na tých ihriskách neboli smeti? Na ihrisku D.Štúra je ešte aj tabula že mesto toto ihrisko daruje detom. Keby sa tu dali pripájať fotky, určite všetci vSeredi by sme sa za tú špinu hanbili. VP pracovníci by sa na to mali určite pozrieť.
09.03.2008 15:28 - smetisko [didinka232]
Včera som šla so psami cez lesík pri vojakoch a v zákopoch bola rozobratá škodovka. Tak neviem či si dotyční myslia, že príroda ju pohltí, alebo zrecikluje. Tak to už je maximálna drzosť a to nehovorím tie smeti všade naokolo.fuj.
06.03.2008 16:52 - Re:Didinka232 [Psíčkar]
Milá slečna Deniska!Pravdaže netvrdím že je jedno aby sa naši psíci venčili kde kade,ale keď budete všetci takto stále hovoriť len o činžiakových psoch,tak to mi jedno neni.Nie každý nechá svojho psa vyvenčiť kde kade a týmto vaším ohováraním (nemyslím tým zrovna vás),vindem s vchodu zo svojím psom a susedky ma takpovediac ukameňujú,pretože sa to u ľudí stáva pravidlom že bytový pes=vyvenčí sa kde kade.A to mi máme tiež akože stále trpieť?Môžem to potom s prepáčením okašlať a nie robiť po svojom psovi poriadok,keď aj tak budú na mňa pozerať ako na vraha.Keďže ste členkov Slobody Zvierat,mali by vás v prvom rade zaujímať túlavé psi.Tu v Seredi je ich vyše hlavy a aj napriek tomu že som viackrát nahlásil túlavého psa MsP,dostal som vždy odpoveď že čo oni s tým.Aj tú vašu Slobodu zvierat som viackrát volal,pochopím že nie vždy sa dá niečo podniknúť,ale keď som uchýlil toho túlavého psa,pretože sa mi na vašom dispečingu vyjadrili že poň prídu a vykašlali sa aj tak naňho,tak to ma dožralo.Túlavý pes prenáša viacej chorôb ako bytový pes,ktorý je vo väčšine prípadov očkovaný.Tiež by ma nahnevalo keby sa mi venčili bytový psi pred domom,ale ráno zbadáte na trávniku hovno a ihneď,to môžem povedať s istotou, myslíte na tých činžiakových psov.A čo tí pouličný???Tý nikomu nevadia?Nevidím dôvod prečo by sme mali rozoberať hneď činžiakových psov a nechávať si túlavých naposledy.Takýto pes ma totižto pohrýzol do stehna a strávil som mesiac na infekčnom v Trnave.Ale to je asi všetkým jedno,veď hovná sú dôležitejšie ako ľudský život...A hlavne,ako som povedal,treba sa postarať o miesta pre psíčkarov,pretože o tých som písal v minulom článku,treba si ho prečítať ak niekomu nedošlo že psa už nieje pomaly kde venčiť.Ale v jednom je pravda,ľudia nemajú čo pred rodinnými domami čo venčiť svojich psovmto si treba taktiež uvedomiť!!!S pozdravom: Ľubomír Železník
+ zobraziť odpovede (8)
06.03.2008 17:26 - RE: Re:Didinka232 [didinka232]
Vážený pán Železník, viem, že existujú aj slušní ľudia ale aj tie prasatá. Ja som nehádzala všetkých do jedného vreca. Čo sa týka útulku pre zvieratá. chodím na cvičisko pre psy do Čepeňa, som členkou. Asi pred mesiacom prišli ľudia, že chcú postaviť útulok, škoda, že niekto chce na tom zbohatnúť a niekto chce pomôcť. Bola som párkrát v útulku v TT, tam to má inú úroveň, majiteľka miluje zvieratá a nerobí z toho zlatú baňu. Iste by sa to v Seredi dalo riešiť, len treba osloviť kompetentných ľudí. tiež som spomenula v jednej diskusii, že v zahraničí to majú riešené tak, že je vyčlenené priestranstvo medzi činžiakmi, dovolený je tam voľný výbeh, venčenie, pretože je to oplotené. Keby sme mali aspoň 2-3 takéto priestranstvá tak by to bolo veľmi dobré. Ja som za a podporujem takúto myšlienku, taktiež ako aj s útulkom a starostlivosť o túľavých psov. S pozdravom Denisa.
06.03.2008 17:48 - RE: RE: Re:Didinka232 [Milos Majko]
Slecna Denisa, mozem Vas poziadat o vysvetlenie Vami uvedenej vety " Asi pred mesiacom prišli ľudia, že chcú postaviť útulok, škoda, že niekto chce na tom zbohatnúť a niekto chce pomôcť. "? Dakujem
06.03.2008 21:26 - RE: RE: RE: Re:Didinka232 [didinka232]
čo sa týka útulku, myslím, že som to jasne napísala, nájdu sa takí ľudia, čo to berú ako biznis a iní ľudia z empatie. napr. v NR ak idete zaniesť psíka, čo ste našli na ulici,nemáte možnosť ani pozrieť kam ho umiestnia. v TT si máte možnosť zobrať psíka na víkend, venčiť...čo sa týka ľudí ohľadom útulku v Seredi, rada by som bola, keby im to vyšlo a ešte radšej by som chodila do toho útulku vypomáhať. Stačí taká odpoveď?
06.03.2008 21:31 - RE: RE: RE: RE: Re:Didinka232 [Milos Majko]
Nie, nestaci. Vy ste jasne uviedli-a to znovu citujem: " Asi pred mesiacom prišli ľudia, že chcú postaviť útulok, škoda, že niekto chce na tom zbohatnúť a niekto chce pomôcť. " Veta napisana verejne, ktora moze byt vysvetlovana rozne. Preto si myslim, ze ste to jasne nenapisali. Ide mi vyslovene a vylucne o tuto vetu. Dakujem.
06.03.2008 21:53 - RE: RE: RE: RE: RE: Re:Didinka232 [didinka232]
vidím, že vás to veľmi zaujíma, nebodaj sa vás to týka, neviem ako ste to zobrali vy. ale ja som to napísala presne. Malo to byť vo všeobecnosti platné pre všetkých, jednu chcú to iní zase niečo iné...neviem prečo to rozoberáte ked som to vysvetlila, ak by som mala niečo k ľuďom, ktorí to organizovali v Seredi, tak to napíšem, nepoznám ani ich, ani ich zmýšlanie, nemôžem hodnotiť a kritizovať. Jednoducho je to tak, jedne zbohatne, druhý súcití. Ak ste si to vzali na seba, to ma mrzí. Ale bola tam aj druhá polovica vety a to bola tá POMOC.
06.03.2008 22:09 - RE: RE: RE: RE: RE: RE: Re:Didinka232 [Milos Majko]
Slecna, zrejme ste to uz pochopili spravne - z Vasej stylizacie vety jasne nevypliva, ktora cast (zbohatnutie ci pomoc) ma podla Vas spojitost s tou navstevou na cvicisku a Seredskym utulkom. V kontexte celeho Vasho prispevku vyznieva, ze ta prva. A vobec nie je podstatne, koho sa to tyka.
06.03.2008 22:14 - RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Re:Didinka232 [didinka232]
ak vás to urazilo, to mi je ľúto, a ľudí ktorých sa to týka mená mi boli povedané, zase až také tajné to nie je....Ak bola moja štylizácia vety nesprávna, hádam som to už správne vysvetlila.
06.03.2008 22:27 - RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Re:Didinka232 [Milos Majko]
Na spokojnost s Vasim vysvetlenim, sa spytajte tych, ktori roky pomahaju tulavym a tyranym zvieratam, zasadzuju sa za objektivne vysetrovanie konkretnych kauz kruteho zaobchadzania hlavne so psami. Tych, ktori viacej ako 10 rokov sponzoruju chod utulkov, na vlastne naklady vozia cudzich (vacsinou tulavych) dokalicenych psov na veterinarne osetrenie, ktore este aj samy zaplatia. Pytajte sa tych, ktori zhananiu materialov potrebnych k registracii OZ venovali dni, nie hodiny a zo svojich penazi sa poskladali na kolky, aby vobec obcianske zdruzenie mohlo byt zalozene. Slecna Denisa, zvazujte co a ako pisete verejne o konkretnych ludoch - tych sa to skutocne tyka. A tyka sa to aj tulavych a tyranych zvierat, ktorym sa rozhodli vo svojom volnom case pomoct. Dakujem.
06.03.2008 14:12 - Mimo témy... [didinka232]
Chcem len na margo témy ktorú som otvorila ohľadom psíčkarov povedať, neviem koho zaujíma ako sa volám, myslím, že to dosť nepodstatné, ale prosím ak to niekoho zaujíma, pošlem e-mail. Ďalšia vec, keby sa v týchto diskusiách dalo pichnúť nožom, tak už som to asi dostala. nebudem sa vyjadrovať k dotyčnému pánovi...Ak si budú činžiakoví s prepáčením "srať" pred svojimi bytmi, tak mi to vôbec, ale vôbec nebude vadiť. Ale ja to rozhodne zbierať po cudzích už nemienim a viem, že nie som jediná. Viete aké choroby môžete dostať od psích výkalov??? Neviem prečo sa táto diskusia mení na nevraživosť, na hádky, opovrhovanie a nadávanie. Nikto tu nikoho nepozná a ide vykrikovať hociaké slová. Myslela som, že sem píšu vzdelaní ľudia..(česť výnimkám). Ak nie je váš príspevok vrámci slušných mravov, tak na moje odpovede radšej nereagujte. ďakujem. (Denisa)
05.03.2008 15:50 - Psíčkari v meste Sereď [Psíčkar]
Dobrý deň!Ako psíčkar sa už nemôžem ďalej pozerať natoto jedno veľké antipsíčkarske divadlo.Chovám psa už 7 rokov.Pred pár rokmi boli po vééééľmi dlhom čase vyhradené miesta pre psíčkarov a nádoby na psie výkaly.Po tomto umiestnený som pravidelne po svojom psovi zbieral výkaly,ale nielenže ich časom vandali \"zneškodnili\",ale nikto ich ani po 3 mesiacoch nevyprázdňoval!!!Keď som začal vyhadzovať výkaly do obyčajných smetných nádob,začali mať výhrady zase susedia aj napriek tomu že boli umiestnené v igelitových sáčkoch.Takže moc sa tu nerozčulujte,rozčulovať sa treba až keď mesto zabezpečí nové nádoby.Ďalej mám výhrady k miestam venčenia.Bývajú umiestnené zvyčajne za činžiakom ale veľakrát je to miesto umiestnené pri sušiakoch na prádlo a preliezkach!!!!!!Keby sa tu vybudoval park pre psíčkarov ako v Bratislave,boli by spokojný všetci.Psa si taktiež platím,ale neviem aký to má význam:žrať mu kupujem sám,očkujem ho za svoje financie,ja ho chodím venčiť a ešte aj tie posraté nádoby na výkali nevie mesto výprazdnovať!!!A radšej si všímajte čo robia niektorý ludia.Viac vidím v meste smeti a bordel ako výkali!!!A čo pouličný psi?Tých si netreba všímať??Odrazu všetkým vadia psíčkari,to ako mesto vyzerá a koľko bordelu tu je,to nikoho nezaujíma.Zase sa potvrdilo že pes je niekedy inteligentnejší ako človek.Človek si po sebe vie bordel pozbierať,ale zviera nie.Takže najprv nech si ľudia po SEBE upratujú,potom to možno naučíme aj našich psov a niektorých psíčkarov.PSICKARI TOTIZTO V MESTE NEMAJU ZIADNU PERSPEKTIVU ZBIERAT VYKALI PO SVOJICH MILACIKOCH KED TU JE AJ TAK BORDEL!!!
+ zobraziť odpovede (2)
05.03.2008 16:27 - RE: Psíčkari v meste Sereď [kristína Slobodová]
priklanam sa k nazoru vybudovat nejaky parcik pre psickarov a problem by bol vyrieseny
06.03.2008 08:07 - RE: Psíčkari v meste Sereď [didinka232]
Myslím, že toto nie je vôbec divadlo, ja tiež chovám psov a starám sa o nich slušne, nechodím provokovať popod brány atd. čo sa týka smetí, neviem prečo to všetci rozoberáte v téme o psoch. to už je samozrejmosťou že naše mesto sa nedá inak nazvať ako STOKOU.keby ma nezaujímali smeti a životné prostredie, tak neseparujem smeti a nezbieram ich okolo domu, ale to je na každom z nás....lenže podaktorí ľudia tu vyčítajú ľuďom,ktorých ani nepoznajú. Táto diskusia na stránke slúži skôr ako doťahovanie sa,hádanie.
04.03.2008 10:47 - psickari - kto koho venci [smiesko]
nemohli by ste dat psickarom kurz vencenia psov, prosim vas...ked si tak vsimnete, ako behaju ludia okolo barakov, tak vlastne zistite, ze oni vlastne iba chodia za psom, kam ich taha, cize, vlastne pes venci ich...pes is kadi kde chce....mozno to vidi aj u pana tak, kurz by urcite pomohl vela obcanom skvalitnit ich zivotne a domace prostredie...
+ zobraziť odpovede (9)
04.03.2008 21:38 - RE: psickari - kto koho venci [didinka232]
No ten kurz by pre niektorých ľudí bol veľmi efektnívny. Je zaujímavé, že nikto tu na tú tému nereaguje, žeby platilo pravidlo: kto mlčí-svedčí????
05.03.2008 08:05 - RE: RE: psickari - kto koho venci [smiesko]
skor, kto mlci, ten venci...
05.03.2008 12:01 - RE: RE: RE: psickari - kto koho venci [didinka232]
ano SMIESKO, to je pravda. Len všetci venčia na súkromných pozemkoch a my majitelia to ešte po nich pekne pozbierame, keď chceme mať pekné trávniky. Odporúčam všetkým ľuďom v rodinných domoch, aby pozbierali aj po svojom psovi a prinesli to pred dvere činžiakov. či by sa im také niečo páčilo. to by boli protesty!!!
05.03.2008 14:59 - RE: RE: RE: RE: psickari - kto koho venci [cicvor]
psacie hovna ti vadia, ale bordel, ktory po sebe robia ludia je v poraiadku...nikdy taketo myslenie nepochopim...asi by bolo najlepsie, keby si si cely dom ohradila, aj zvrchu, lebo co ked ti nahodou osere holub okno...to by bola vazna tragedia...
06.03.2008 08:02 - RE: RE: RE: RE: RE: psickari - kto koho venci [didinka232]
CICVOR, dá sa to napísať aj slušne a nie arogantne. odporučila by som ti bývať v rodinných domoch pri činžiakoch, kde ťa ráno o 6 budia psíčkari,ktorí naschvál púšťajú svoje psy popod brány domov, aby sa to rozštekalo, ked ideš kosiť trávnik a samé výkali, ked im slušne povieš a vidíš ich čo urobil ich pes a oni sa ti usmeju do tváre. čo sa týka smetí, aj o mi vadí, ja si smeti nosím domov, separujem všetky odpady. ak nevieš čo mi vadí, tak nepíš.... a ešte k tým výkalom, ja si po svojich psoch zbieram a to mám vlčiakov...ale iný majú malých psov a nepozbierajú...to je úroveň!!!
05.03.2008 13:49 - RE: psickari - kto koho venci [olga]
skúška
05.03.2008 15:40 - RE: RE: psickari - kto koho venci [olga]
skúška
05.03.2008 15:50 - RE: psickari - kto koho venci [olga]
Vážený diskutujúci.Je pravda, že beháme so psami a márne hľadáme v Seredi vyhradené miesto pre venčenie psov. V každej civilizovanej krajine je to samozrejmosť. Pravdou však je , v civilizovanej krajine nenájdete pri takých proklamovaných miestach , ako sú pieskoviská ( Garbiarska)použité plienky a odpadky všetkého druhu , lákajúc potkany, ktoré sú určite väčším nebezpečenstvom , ako veterinárne ošetrované psi. Negeneralizujme je to nebezpečný precedens!!! Ísť na vychádzku z možnosťou očakávania pádu rôznych smetí od plienok, fliaš a iného odpadu je tiež psia záležitosť ?..alebo, že by zlodej kričal chytte zlodeja
06.03.2008 14:16 - RE: RE: psickari - kto koho venci [didinka232]
Vážená pani Olga, možno očkovaný pes nie je taký nebezpečný ako bordel a potkany v meste. Ale chcela by som vidieť, kto dáva pravidelne peniaze na očkovanie, lebo aj takí ľudia sú medzi nami, čo povedia, že to sú zbytočne vyhodené peniaze. Nemôžete všetkých hádzať do jedného vreca, naozaj sú aj tí, čo chcú mať psa a šetriť na ňom. Len toto je diskusia na dlhšie...
03.03.2008 14:16 - re : Ohradky kontajnerov [Branislav Koričanský]
Stanoviská sú plánované a projektované na všetky 1100 l nádoby pri bytových domoch v Seredi, problémom sú len financie, ktoré sa snažíme získať prostredníctvom projektu a čakáme na vhodnú výzvu.
02.03.2008 21:25 - venčenie [didinka232]
Ja by som osobne navrhla, také ohrádky na venčenie psov, v zahraničí je to normálne, že je niekoľko metrov vyčlenených medzi činžiakmi, kde si v uzatvorenej záhradke vyvenčia psa a pozbierajú si to po ňom. Taktiež by bolo konečne vhodné keby boli v meste umiestnené smetné koše na psie výkali. smutné je, že mesto vyhlasuje poplatky za zaplatenie psa, prečo to aj neskotroľujú, kto si platí a kto nie? Len neviem začo to platíme, nebodaj mesto dáva môjmu psovi žrať?
+ zobraziť odpovede (1)
03.03.2008 15:53 - RE: venčenie [Branislav Koričanský]
V meste boli rozmiestnené aj smetné koše, aj tabule s označením zákazu venčenia pri ihriskách, bohužial podliehajú silne vandalizmu, ktorý tu prekvitá poväčšinou každý víkend a v súčasnosti je tento zberný systém silne zdecimovaný, pláhuje sa jeho doplnenie.
02.03.2008 19:07 - Vencenie [Seredcan]
Kazde rano vencia psickari svojich milacikov nielen bez nahubkov ale aj bez voditka pes castokrat je aj mimo ich dohladu a oni sa casto zhovaraju s inymi psickarmi . Psici robia potrebu na ihriska, chodniky, travniky proste vsade. Castokrat sa stane ze niektore psy dobre ze sa nejdu zabit. Pritom je tato vec podla mna v kompetencii MSP ta vsak povie to ze nikto nas nezavolal tak nic nemozeme...klasika. Ku kontajnerom ano pamatam si ked boli reci z vedenia mesta ze ohradky budu rychlo dostavane po celom meste a aka je realita? Hlavne ze je v meste viac mestskych policajtov..........
02.03.2008 18:28 - Ohradky kontajnerov [sladkym]
Chcem sa spytat ci sa ohradky na kontajnery robia len niekde, alebo budu v celej Seredi. Na Garbiarskej ul. som si vsimol ze nove kontajnery ktore su s plastov a tym padom aj lahsie maju problem sa udrzat na mieste a pohybuju sa po ulici /najma ak je vacsi vietor ako 1.3.08 odfukol aj ubrzdene kontajnery/ a najma u koho si maju majitelia aut ktorym tieto kontajnery poskodia vozidla ziadat odskodnenie za poskodenie /niekedy aj 20 metrov od stanovista kontajnerov/
02.03.2008 17:52 - Vencenie psov [sladkym]
Chcel by som sa spytat ci by sa aj v Seredi nemohli vynat niektore lokality /napr. parky, detske ihriska, travnate plochy v urcitych lokalitach/ kde by bol prisny zakaz vencenia psov /tak ako to spravili v Petrzalke/. Ved napr. na Garbiarskej su dve pieskoviska a do oboch sa chodia vencit duncovia. /a potom tam pustite svoje deti hrat/.
02.03.2008 14:53 - Re: zvieratá a živ.prostredie [JUDr. Ladislav Skubeň]
Pani v článku uvádza skutočnosti, ktoré by mali na nohy postaviť funkcionárov mesta ako aj hygienikov, nakoľko exkrementy po zvieraťoch-psoch sú nositeľmi bakteorologickej nákazy. Ide tu o všeobecné ohrozenie obyvateľstva a hlavne detí, na detských ihriskách.Som presvedčený, že tak ako sa chráni verejný poriadok, ale podľa jednotlivých príspevkov sa v Seredi vôbec nechráni, tak je nevyhnutné chrániť aj životné porostredie, ktoré znečisťujú psie exkrementy. Zrejme aj táto činnosť patrí do kompetencie mestskej polície. Zaujímalo by ma a možno aj Vás, koľko takýchto priestupkov riešila MsP a ako ?. Ešte je tu jeden veľký problém mimo exkrementov a to, majitelia psov, ktorí ich chodia venčiť do mesta, parku a na detské ihriská asi nevedia,že tieto zvieratá majú mať nasadený náhubok. Možno sa budete čudovať, ale malí "čokel" Vám ublíži možno horšie, ako akýkoľvek iný pes. Ak nikto z kompetentných nebude reagovať na tento problém, tak potom je namieste, aby všetci občania, ktorí majú psov pri rodinných domoch chodili ich venčiť na námestie, ihriská, park a pod., lebo ak niekomu nevonia tento problém, asi mu bude voňať psí exkrement.
01.03.2008 20:23 - Zvieratá a životné prostredie [didinka232]
Bohužial táto tému tu ešte nebola otvorená. Nakoľko som už pánovi primátorovi písala párkrát a neodpísal, nedá mi tu napísať zopár riadkov. Veľmi ma mrzí, že ľudia ktorí majú na činžiakoch psov a iné zvieratá ich chodia pravidelne venčiť pred rodinné domy. Keby si pozbierali po nich to čo sa má, keď sa vyšpinia. Načo platíme my v rodinných domoch na psy? Ved tie naše špinia na dvore. Smutné je aj to, že niektorí chovajú aj 4-5 psov v dvojizbovom byte, neplatia ani korunu a to nikoho nezaujíma, taktiež podaktoré \"individá\" venčia svojich miláčikov na detských ihriskách a škôlkach. Je to veľmi hygienické.
+ zobraziť odpovede (5)
06.03.2008 08:54 - RE: Zvieratá a životné prostredie [olga]
Vážená pani, prepáčte neviem , ako Vás mám osloviť lebo Vaše prihlasovacie meno sa mi zdá nedôstojné...Ak máte poznatky o niekom , kto v dvojizbovom byte chová 4-5 psov, je Vašou povinnosťou to oznámiť napríklad a MsP alebo Slobode zvierat, lebo to by už bolo týranie.... a " individá" so svojimi miláčikmi musia sem tam prejsť okolo detského ihriska, alebo škôlky keďže tade vedú cesty, to ešte milá pani neznamená , že vykonávajú svoje potreby na týchto miestach......, ale niektoré deti za asistencie svojich rodičov áno... je tiež absurdné , že jediný " kôš" na psie výkaly napríklad na Garbiarskej je len cca 10 metrov od detského ihriska samozrejme neohradenom...
06.03.2008 14:04 - RE: RE: Zvieratá a životné prostredie [didinka232]
vážená Oľga, inak som slečna, čo sa týka, toho, že sa tu prihlasujem pod nickom, myslím, že toho každého vec, ak máte nejaké výhrady, kľudne mi napíšte e-mail. isto odpíšem, nesledujem to tu. To kto chová v 2izb. byte 4-5 psov, je veľa ľudom známe a vôbec dotyčné osoby nechodia cez ihriská a škôlky, ale ich priamo v tých areáloch venčia...čo sa týka Slobody zvierat, som členkou. a to, či niektoré deti sa asistencie rodičov niečo vykonávajú do piesku, to je ich CHARAKTER, resp. žiadny. slušný a inteligentný človek by to neurobil...
06.03.2008 17:45 - RE: RE: RE: Zvieratá a životné prostredie [olga]
Vážená slečna mám ďaleko k tomu , aby som niekoho urážala a pokiaľ Vám nick vyhovuje je to skutočne Vaša vec a vec vkusu.... A pokiaľ je to naozaj pravda o tom dvojizbovom byte a nemáte odvahu zakročiť napíšte aspoň adresu a ja napriek tomu , že nie som členkou Slobody zvierat mne na týraných zvieratách záleží ....... Neviem v ktorej časti Serede žijete , ale podmienky na venčenie psov v oblasti, ktorej bývam ja sú katastrofálne a hlavne prostredie, je tu neporiadok ..... nebudem to ďalej rozvádzať. Viem , že v mojom okolí nežije žiadny majiteľ, ktorý by mal niekoľko psov a navyše v dvojizbovom byte, takže Vy zrejme viete presne identifikovať a špecifikovať týchto majiteľov. Už som raz na tejto stránke napísala, že generalizovať je veľmi nebezpečný precedens, tak ako ja napríklad vnímam žuvačkami zašpinené námestia a negeneralizujem, že je to mládež, tak tiež negeneralizujem zvyšky všetkého druhu na pieskoviskách, že to robia len rodičia a Vy by ste nemali generalizovať majiteľov psov . Neviem , ako definujete v Seredi ihriská pre deti , lebo žiadne z nich nespĺňa ani základné hygienické pravidlá mám na mysli pieskoviská a keď vedľa pieskoviska cca 10 metrov je umiestnená nádoba na psie výkaly tak majitelia psov podľa umiestnenia nádoby sa nachádzajú na vymedzenom mieste pre venčenie, napriek tomu, že je v tesnej blízkosti ihriska , mám taký pocit , že v prvom rade by sa malo mesto zaoberať nie len vyberaním poplatkov za psov , ale aj pre korektné riešenie z vymedzením priestoru pre bezproblémové venčenie. a neosádzať napríklad v našom okolí jedinú \"nádobu\" v blízkosti miesta určenej pre deti ......
06.03.2008 21:31 - RE: RE: RE: RE: Zvieratá a životné prostredie [didinka232]
Vážená pani Oľga, už len na okraj sa vrátim k tomu, prečo tu používam nick a nie meno a priezvisko. Je to myslím pár ľuďom zrejmé, že ak uvidia meno toho, koho názor sa mu nepáči, tak mu to vedia aj patrične vrátiť...Radšej zostanem v anonymite. O ostatných veciach sa radšej môžem vyjadriť v e-maili. S pozdravom Denisa.
07.03.2008 09:25 - RE: RE: RE: RE: RE: Zvieratá a životné prostredie [olga]
Vážená slečna, to je celý problém v našej spoločnosti poukazovať , ale neriešiť. Nebezpečné je aj to , že Vašu identitu Vám môže na podobných stránkach zobrať absolútne , každý a môže sa podpísať menom svojho suseda a podobne..... takže nick v tomto prípade nie je žiadna ochrana... očakávam , Váš email..... aj s príslušným z vyjadrením k ostatným veciam a možno aj spoločnom riešení problému, spoločnými silami sa nám snáď podarí dať veci na pravú mieru.... a tiež by sa dali riešiť veci aj ohľadom vymedzenia priestorov pre psov v meste aj cez Slobodu zvierať , lebo aj mesto musí mať záväzky voči svojim platiteľom som Vám k dispozícii.... S pozdravom Oľga
28.02.2008 13:22 - odpoved : seredcan [Branislav Koričanský]
Výsledky separovaného zberu sa zlepšujú, hlavne komodita sklo šla výrazne hore v porovnaní rokov 2006-2007, ale i papier sa zlepšil. Už menší pokrok je u plastov , kde výsledky nie sú také výrazne zlepšujúce sa, avšak plasty, sú "najľahším" z týchto odpadov, tak nárast čo do hmotnosti nemôže byť ani tak výrazný. V praxi sa vyskytli niektoré problémy, ako kontaminácia plastov v 1100 l nádobách bežným odpadom a "vykrádanie" nádob na papier, ktoré sme riešili na základe skúseností nášho dodávateľa uzamknutím týchto nádob, čo nám prinieslo zlepšenie výsledkov. Z ostatných komodít separovaných na zbernom dvore si výborne vedú elektroodpady ale i u ostatných zložiek je vydieť pokrok. Počas roku 2007 sme naviazali prostredníctvom komisie ŽP užšiu spoluprácu so základnými školami, kde už dnes môžeme povedať, že separácia beží. Už dlhšiu dobu školy separujú papier a tetrapaky , v roku 2007 sa pridali všade aj ostatné komodity. Vzorom pre ostatné školy môže byť Základná škola J. Fándlyho, ktorá má už dlhodobo v tejto oblasti výsledky aj prepracovaný zberný systém. Z iniciatívy nášho oddelenia sme naviazali spoluprácu aj so strednými školami a špeciálnymi ZŠ a ponúkli sme ju aj predškolským zariadeniam - tu však zatiaľ ešte neprišlo k odozve, čo je mne osobne ľúto lebo si myslím, že triedenie odpadov sa musí stať súčasťou každodenného života človeka, ako je ním trebárs zaväzovanie šnúrok na topánkach. V najbližšom období máme v pláne do niektorých lokalít mesta s rodinými domami umiestniť malé nádoby na triedené odpady, doplniť systém veľkých nádob na sídliskách a dobudovať stanoviská na odpadové nádoby. Radi by sme to uskutočnili prostredníctvom projektu EU, bohužiaľ zatiaľ nevyšla žiadna výzva v tejto oblasti. Do oblasti triedenia odpadov patrí aj separácia biologického odpadu, za týmto účelom je v pláne vybudovanie kompostárne.
28.02.2008 12:01 - Pan Koricansky... [Seredcan]
...vyborne ste to napisal, bohuzial stale niektory ludia povazuju anonymov za ludi ktory su menejcenni . Ale k zbernemu dvoru, viem kde sa nachadza niekolkokrat som vyuzil jeho sluzby a bol som spokojny. Ak by ste pan Koricansky mohol napisat ake su realne skusensoti zo separovanym zberom (nielen plastov ale aj papieru a skla), su vysledky dobre pripadne stagnuju? A este otazka ake su dalsie zamery mesta v tejto otazke?
28.02.2008 10:21 - diskusia [Branislav Koričanský]
V tejto internetovej diskusii nie je podstatné kým v skutočnosti ste, ale akú výpovednú hodnotu k téme, do ktorej ste prispeli príspevok má. Nejedná sa tu totiž o politickú kampaň, v ktorej by Vám príspevky zvýšili body ale o konštruktívnu debatu (v tomto prípade k životnému prostrediu v meste). Príspevok od "podpísaných" autorov, ktorý je plný poloprávd a dezinformácií (či už úmyselných alebo z neznalosti) má oveľa nižšiu hodnotu ako anonymný týkajúci sa skutočne problematiky a napomáhajúci nám vidieť niečo čo sme nevideli, zlepšiť našu prácu a podobne. Registrácia na tejto stránke len zamedzila príspevkom, typu idem okolo načarbem niečo na múr. Anonymita a alterego sú pre väčšinu uživateľov internetu veľmi dôležité. Pán smieško sa opýtal na vec praktickú a dostal praktickú odpoveď a svojím názorom ma utvrdil, že je potrebné aj tu na stránke mesta viac "zvýrazniť " zberný dvor, informácie o ňom i o celkovom odpadovom hospodárstve mesta. Tým prispel, neurazte sa páni, podľa môjho osobného názoru k zlepšeniu niečoho v našom meste viac ako diskusia, ktorá sa tu po tom rozbehla.
27.02.2008 23:31 - Seredcanovi [Milos Majko]
Nebudem polemizovat s Vami na temu mojej vlastnej identity, napriek tomu ze Vas prispevok s vypoctom minut tvorby identity falosnej je spravny. Mozno by pomohla konzultacia (aspon z dostupnych info. v e-maili tykajucich sa mojho mena) so ziakom ZS priemerne sa zaujimajucim o pracu s netom. P.S.: - nikdy by som sa neznizil k tomu, aby som svoj nazor prezentoval anonymne.
27.02.2008 18:59 - Seredčanovi [Ľubomír Veselický]
Zhodou okolností poznám osobne obidvoch pánov. Sú to skutočné fyzické osoby, ktorým odvaha vystúpiť so svojim názorom kedykoľvek verejne nikdy nechýbala. Na rozdiel od mnohých iných.
27.02.2008 18:04 - Anonymita neanonymita [Seredcan]
Pan Majko aj pan Skuben, ste na internete ako tu mozete hovorit o neanonymite a pod. ved aj vase mena mozu byt uplne vymyslene aj ked vyzeraju doveryhodne sand si nemyslite ze vas niekto kontroluje a zistuje ci ste to fakt vy. Dam vam priklad: spravim si mail povedzme s nazvom jan.ryba@centrum.sk co trva 3 a pol minuty zaregustrujem sa na stranke Sered pod menom Jan Ryba co trva 15 sekund dokopy to cele trvalo 4 minuty a zrazu mam novu identitu meno ktore zrazu kazdy uzna ze to je clovek ktoreho nazor berem pritom som stale ten isty clovek ako pod prezyvkou mam ten isty rozum a to iste myslenie. Bohuzial strach urcitych ludi pred niecim nepoznanym a ich slepa dovera v nejake vypsiane meno je uplne mylna.
27.02.2008 14:38 - p.majko [smiesko]
pardon, politicke myslenie je mi cudzie,ale ked mi z uradu slubia,ze 50sk pouziju na odpad a 50sk na vily,ci auta,tak to este budem akceptovat...
+ zobraziť odpovede (1)
04.03.2008 11:48 - Polovica zo spolocnych penazi uradnikom na vily? - zaujimavy pokus o zart... [Milos Majko]
V tejto veci s Vami skutocne suhlasit nemozem - nie som ochotny akceptovat stav, ze si uradnik privlastni ako z Vasich, tak z mojich ci akychkolvek spolocnych penazi co i len 1 Sk. Tym skorej polovicu. - Predpokladam vsak, ze ste zartovali...
27.02.2008 14:29 - Smiesko, [Milos Majko]
nie som proti platbam, no skuste sa pozriet na ucelnost vynakladanych prostriedkov - pochopite, ze ak nebude fungovat nekonecne plytvanie na najvyssich miestach, ked sa obcanom podari donutit uradnikov chapat zmysel ich prace (su aj cestni), tak aj Sered bude vyzerat inak.
27.02.2008 14:26 - Suhlasim [Milos Majko]
Plne sa stotoznujem s nazorom Dr. Skubena - doplnim - skutocnu hodnotu ma prispevok podpisany konkretnym obcanom. Nie je nutne schovavat sa za pseudonymi - nie sme v erotickej zoznamke. Ak mam nazor, stojim si sa nim - moze byt proti vsetkym, moze byt v rozpore so vseobecne platnymi zasadami , napriek tomu nemam problem podpisat sa. Zazil som (aj konkretne v tomto DF) aj hodne negativnych ohlasov , zial prakticky vzdy od anonymov. V takom pripade nieje mozna diskusia, ktora je vsak pre riesenie problemov nutna. Podnetnymi pripomienkami a to aj mimoriadne kritickymi, sa nam podarilo dokazat aj vaznejsie veci. Vsetko je o komunikacii.
27.02.2008 14:12 - odpad-koriciansky [smiesko]
ale slovaka /tvrde jadro-cize 90%- vacsina/ lze vychovat len cez peniaze a zavadzanim poplatkov. psychologicko-kulturna zmena myslenia nasho naroda je mozna iba touto cestou. nic ine nefunguje /zatial/. ako obyvatel serede i ked sa radim za ekologistu, som ochotny platit 100 Sk mesacne ako odpadovu dan za lepsiu buducnost zivotneho prostredia. Beriem to ako investiciu do lepsieho sveta. Mozno iluzia, ale ja som taky.
27.02.2008 14:06 - reakcia na názory [JUDr. Ladislav Skubeň]
Keď Jánošík zaťal valašku do buka, tak vytiekla z neho miazga. Ja som nastolil otázky ktoré sa dotýkajú širokej verejnosti v Seredi, ide o " sociaálny program", čo je aj program našej úspešnej vlády. Neviem z akej kuchyne pochádzate Vy ? , ako reakcia na tieto otázky z Vás vytiekla žlč, nevraživosť, dehonestácia a nadraďovanie. Nikto z Vás nie je najpeknejší, najmúdrejší, najlepší a ani Váš názor nie je všeobecne záväzný. Ak ste čestný občan neskovávajte sa za značku "s kiki, miky a pod." , ale podpíšte sa, lebo z poza buka strieľali len partizáni, lebo to bolo nevyhnutné, ale dnes je už iná doba.
27.02.2008 11:13 - zberny dvor [Branislav Koričanský]
Zberný dvor mesta Sereď sa nachádza na Cukrovarskej ulici, pred Dolnou stredou na "títeši" na strane od Váhu. Je označený veľkou svetelnou tabuľou a "zverejnený" od svojho uvedenia do prevádzky v rubrike Životné prostredie, takisto na každom letáku o triedených odpadoch. Po prerobení tejto stránky do novej podoby plánujeme link k informáciam o ňom priamo na hlavnej stránke. V minulom roku bol využívaný občanmi mesta nad naše očakávania (čo stálo mesto nemalé prostriedky), i preto by sa mala znížiť záťaž na jarný a jesenný zber veľkorozmerných odpadov. Napriek názoru JUDr. Skubeňa o privysokom poplatku za komunálne odpady ani v súčastnosti príjem z neho a zo separácie odpadov ani zďaleka nevykrýva náklady na činosti zberu a uloženia odpadu v meste. Práve jarný a jesenný vývoz VOK predstavujú veľkú položku v týchto nákladoch. K systémom zberu uvádzaným JUDr. Skubeňom môžem uviesť len jedno - v meste a na dedine je situácia v tejto oblasti úplne iná a mestá na systémy zberu v okolitých dedinách len doplácajú. Okrajové sídliská mesta, nestrážené veľkorozmerné kontajnery a lúky a háje v katastri mesta sa stávajú náhradným riešením pre nedostatočne často vyvážané odpady v okolitých dedinách. Žetónový systém má veľmi ďaleko od snahy zabránenia vytváraniu skládok za "títešom", myslím, že každý si domyslí prečo. Občania by si mali uvedomiť, že v poplatku neplatia len za to, čo hodia do svojej smetnej nádoby ale aj za to čo oni, alebo niekto iný nedisciplinovaný hodí mimo nej na území mesta. Podľa mojho osobného názoru poplatok za komunálne odpady nie je tým nástrojom, cez ktorý by mestá mali viesť "sociálnu politiku" na tento účel tu existuje viacero sociálnych príspevkom a pomoci.
27.02.2008 11:06 - Zberný dvor - smieško [zástupca]
Je oproti starým pečivárňam. Pozrite si skript" ŽIVOTNÉ PROSTREDIE" tam sú podrobné informácie.
27.02.2008 10:00 - odpad-dvor and kont. [smiesko]
a kde je ten zberny dvor. inak o tom pocujem prvy krat. dalo by sa to zverejnit, myslim ze vela ludi o tejto alternative ani nevie... ale zase, budme realisti, kontajnery po meste musia byt, ludia su pohodlni, je to dobra podpora zberneho dvoru...
27.02.2008 07:12 - Kontajnery na odpad [zástupca]
Pán Skubeň ak ste si nevšimli , naše mesto na rozdiel od malých obcí prevádzkuje aj " ZBERNÝ DVOR" kde sa občan počas celého roka môže legálne zbaviť odpadu.
27.02.2008 00:27 - doktorovi [Highlander]
mohli by ste konkretizovat, ktore mesta maju taky system ako uvadzate ? mrkol som sa na trnavu ... 7 az 12 marca v jednej lokalite, 13-17 marca v dalsej lokalite ... to je hmmm 7 pracovnych dni, sala 6 dni (2 pracovne :) ... nezavadzate nas trosku ? ... nemohlo by to byt tym, ze mesta maju povinne zo zakona zberne dvory kam obcania mozu nosit (a nosia) tieto odpady po cely rok ? nesetria mestu peniaze prave tymto sposobom, ze nemusi prist k docistovaniu skladok okolo kontajnerov a odpady sa ukladaju pod dohladom pracovnikov zbernych dvorov ? skutocne chcete mat po meste po cely rok oficialne skladky ?
26.02.2008 10:10 - Kontajnery ano? a kedy? [JUDr. Ladislav Skubeň]
Asi je niečo nezdravé na našom MsÚ, lebo funkcionári sa vyhrážajú pokutami, pritom nehľadajú možnosti riešenia ku spokojnosti občanov, asi zabudli, že na MsÚ sú z vôle občanov a majú bezvýhradne slúžiť občanom, lebo občania tvoria mesto. Prečo veľkoplošné kontajnery len takú krátku dobu, t.j. 6 pracovných dní? V uvedenej lehote od. 7. do 16.2.08 sú dve soboty a dve nedele, kedy ASA odpad neberie. Mám zato, že za odvoz odpadu platíme príliš veľkú čiastku, bez rozdielu akou mierou sa na jeho tvorbe podieľame. Prečo nemôžu byž kontajnery 1x v mesiaci počas celého roka, keď to takto praktizujú aj iné obce? Zamedzilo by sa tým vytvárania divokých skládok a funkcionári by sa nevyhrážali ale riešili problem. V našom meste je veľa dôchodcov, ,ktorí sa malou mierou podieľajú na tvorbe odpadu, prečo nie sú lístky ktoré si zakúpia a v prípade povesenia tohto lístka na KUKU odpad ASA odvezie? Je spústa miest a obcí kde toto bezpečne funguje. Ide predsa aj Vám o socialny program a toto sú veci ktoré ho naplňajú. Ak mi bude niekto odpovedať , tak prosím o kvalifikovanú odpoveď a nie o ignorovanie názoru.
26.02.2008 10:10 - Kontajnery ano? a kedy? [JUDr. Ladislav Skubeň]
Asi je nie?o nezdravé na našom MsÚ, lebo funkcionári sa vyhrážajú pokutami, pritom neh?adajú možnosti riešenia ku spokojnosti ob?anov, asi zabudli, že na MsÚ sú z vôle ob?anov a majú bezvýhradne slúži? ob?anom, lebo ob?ania tvoria mesto. Pre?o ve?koplošné kontajnery len takú krátku dobu, t.j. 6 pracovných dní? V uvedenej lehote od. 7. do 16.2.08 sú dve soboty a dve nedele, kedy ASA odpad neberie. Mám zato, že za odvoz odpadu platíme príliš ve?kú ?iastku, bez rozdielu akou mierou sa na jeho tvorbe podie?ame. Pre?o nemôžu byž kontajnery 1x v mesiaci po?as celého roka, ke? to takto praktizujú aj iné obce? Zamedzilo by sa tým vytvárania divokých skládok a funkcionári by sa nevyhrážali ale riešili problem. V našom meste je ve?a dôchodcov, ,ktorí sa malou mierou podie?ajú na tvorbe odpadu, pre?o nie sú lístky ktoré si zakúpia a v prípade povesenia tohto lístka na KUKU odpad ASA odvezie? Je spústa miest a obcí kde toto bezpe?ne funguje. Ide predsa aj Vám o socialny program a toto sú veci ktoré ho napl?ajú. Ak mi bude niekto odpoveda? , tak prosím o kvalifikovanú odpove? a nie o ignorovanie názoru.
26.02.2008 10:10 - Kontajnery ano? a kedy? [JUDr. Ladislav Skubeň]
Asi je nie?o nezdravé na našom MsÚ, lebo funkcionári sa vyhrážajú pokutami, pritom neh?adajú možnosti riešenia ku spokojnosti ob?anov, asi zabudli, že na MsÚ sú z vôle ob?anov a majú bezvýhradne slúži? ob?anom, lebo ob?ania tvoria mesto. Pre?o ve?koplošné kontajnery len takú krátku dobu, t.j. 6 pracovných dní? V uvedenej lehote od. 7. do 16.2.08 sú dve soboty a dve nedele, kedy ASA odpad neberie. Mám zato, že za odvoz odpadu platíme príliš ve?kú ?iastku, bez rozdielu akou mierou sa na jeho tvorbe podie?ame. Pre?o nemôžu byž kontajnery 1x v mesiaci po?as celého roka, ke? to takto praktizujú aj iné obce? Zamedzilo by sa tým vytvárania divokých skládok a funkcionári by sa nevyhrážali ale riešili problem. V našom meste je ve?a dôchodcov, ,ktorí sa malou mierou podie?ajú na tvorbe odpadu, pre?o nie sú lístky ktoré si zakúpia a v prípade povesenia tohto lístka na KUKU odpad ASA odvezie? Je spústa miest a obcí kde toto bezpe?ne funguje. Ide predsa aj Vám o socialny program a toto sú veci ktoré ho napl?ajú. Ak mi bude niekto odpoveda? , tak prosím o kvalifikovanú odpove? a nie o ignorovanie názoru.
26.02.2008 10:10 - Kontajnery ano? a kedy? [JUDr. Ladislav Skubeň]
Asi je nie?o nezdravé na našom MsÚ, lebo funkcionári sa vyhrážajú pokutami, pritom neh?adajú možnosti riešenia ku spokojnosti ob?anov, asi zabudli, že na MsÚ sú z vôle ob?anov a majú bezvýhradne slúži? ob?anom, lebo ob?ania tvoria mesto. Pre?o ve?koplošné kontajnery len takú krátku dobu, t.j. 6 pracovných dní? V uvedenej lehote od. 7. do 16.2.08 sú dve soboty a dve nedele, kedy ASA odpad neberie. Mám zato, že za odvoz odpadu platíme príliš ve?kú ?iastku, bez rozdielu akou mierou sa na jeho tvorbe podie?ame. Pre?o nemôžu byž kontajnery 1x v mesiaci po?as celého roka, ke? to takto praktizujú aj iné obce? Zamedzilo by sa tým vytvárania divokých skládok a funkcionári by sa nevyhrážali ale riešili problem. V našom meste je ve?a dôchodcov, ,ktorí sa malou mierou podie?ajú na tvorbe odpadu, pre?o nie sú lístky ktoré si zakúpia a v prípade povesenia tohto lístka na KUKU odpad ASA odvezie? Je spústa miest a obcí kde toto bezpe?ne funguje. Ide predsa aj Vám o socialny program a toto sú veci ktoré ho napl?ajú. Ak mi bude niekto odpoveda? , tak prosím o kvalifikovanú odpove? a nie o ignorovanie názoru.
26.02.2008 10:10 - Kontajnery ano? a kedy? [JUDr. Ladislav Skubeň]
Asi je nie?o nezdravé na našom MsÚ, lebo funkcionári sa vyhrážajú pokutami, pritom neh?adajú možnosti riešenia ku spokojnosti ob?anov, asi zabudli, že na MsÚ sú z vôle ob?anov a majú bezvýhradne slúži? ob?anom, lebo ob?ania tvoria mesto. Pre?o ve?koplošné kontajnery len takú krátku dobu, t.j. 6 pracovných dní? V uvedenej lehote od. 7. do 16.2.08 sú dve soboty a dve nedele, kedy ASA odpad neberie. Mám zato, že za odvoz odpadu platíme príliš ve?kú ?iastku, bez rozdielu akou mierou sa na jeho tvorbe podie?ame. Pre?o nemôžu byž kontajnery 1x v mesiaci po?as celého roka, ke? to takto praktizujú aj iné obce? Zamedzilo by sa tým vytvárania divokých skládok a funkcionári by sa nevyhrážali ale riešili problem. V našom meste je ve?a dôchodcov, ,ktorí sa malou mierou podie?ajú na tvorbe odpadu, pre?o nie sú lístky ktoré si zakúpia a v prípade povesenia tohto lístka na KUKU odpad ASA odvezie? Je spústa miest a obcí kde toto bezpe?ne funguje. Ide predsa aj Vám o socialny program a toto sú veci ktoré ho napl?ajú. Ak mi bude niekto odpoveda? , tak prosím o kvalifikovanú odpove? a nie o ignorovanie názoru.
26.02.2008 10:10 - Kontajnery ano? a kedy? [JUDr. Ladislav Skubeň]
Asi je nie?o nezdravé na našom MsÚ, lebo funkcionári sa vyhrážajú pokutami, pritom neh?adajú možnosti riešenia ku spokojnosti ob?anov, asi zabudli, že na MsÚ sú z vôle ob?anov a majú bezvýhradne slúži? ob?anom, lebo ob?ania tvoria mesto. Pre?o ve?koplošné kontajnery len takú krátku dobu, t.j. 6 pracovných dní? V uvedenej lehote od. 7. do 16.2.08 sú dve soboty a dve nedele, kedy ASA odpad neberie. Mám zato, že za odvoz odpadu platíme príliš ve?kú ?iastku, bez rozdielu akou mierou sa na jeho tvorbe podie?ame. Pre?o nemôžu byž kontajnery 1x v mesiaci po?as celého roka, ke? to takto praktizujú aj iné obce? Zamedzilo by sa tým vytvárania divokých skládok a funkcionári by sa nevyhrážali ale riešili problem. V našom meste je ve?a dôchodcov, ,ktorí sa malou mierou podie?ajú na tvorbe odpadu, pre?o nie sú lístky ktoré si zakúpia a v prípade povesenia tohto lístka na KUKU odpad ASA odvezie? Je spústa miest a obcí kde toto bezpe?ne funguje. Ide predsa aj Vám o socialny program a toto sú veci ktoré ho napl?ajú. Ak mi bude niekto odpoveda? , tak prosím o kvalifikovanú odpove? a nie o ignorovanie názoru.
26.02.2008 10:10 - Kontajnery ano? a kedy? [JUDr. Ladislav Skubeň]
Asi je nie?o nezdravé na našom MsÚ, lebo funkcionári sa vyhrážajú pokutami, pritom neh?adajú možnosti riešenia ku spokojnosti ob?anov, asi zabudli, že na MsÚ sú z vôle ob?anov a majú bezvýhradne slúži? ob?anom, lebo ob?ania tvoria mesto. Pre?o ve?koplošné kontajnery len takú krátku dobu, t.j. 6 pracovných dní? V uvedenej lehote od. 7. do 16.2.08 sú dve soboty a dve nedele, kedy ASA odpad neberie. Mám zato, že za odvoz odpadu platíme príliš ve?kú ?iastku, bez rozdielu akou mierou sa na jeho tvorbe podie?ame. Pre?o nemôžu byž kontajnery 1x v mesiaci po?as celého roka, ke? to takto praktizujú aj iné obce? Zamedzilo by sa tým vytvárania divokých skládok a funkcionári by sa nevyhrážali ale riešili problem. V našom meste je ve?a dôchodcov, ,ktorí sa malou mierou podie?ajú na tvorbe odpadu, pre?o nie sú lístky ktoré si zakúpia a v prípade povesenia tohto lístka na KUKU odpad ASA odvezie? Je spústa miest a obcí kde toto bezpe?ne funguje. Ide predsa aj Vám o socialny program a toto sú veci ktoré ho napl?ajú. Ak mi bude niekto odpoveda? , tak prosím o kvalifikovanú odpove? a nie o ignorovanie názoru.
26.02.2008 10:10 - Kontajnery ano? a kedy? [JUDr. Ladislav Skubeň]
Asi je nie?o nezdravé na našom MsÚ, lebo funkcionári sa vyhrážajú pokutami, pritom neh?adajú možnosti riešenia ku spokojnosti ob?anov, asi zabudli, že na MsÚ sú z vôle ob?anov a majú bezvýhradne slúži? ob?anom, lebo ob?ania tvoria mesto. Pre?o ve?koplošné kontajnery len takú krátku dobu, t.j. 6 pracovných dní? V uvedenej lehote od. 7. do 16.2.08 sú dve soboty a dve nedele, kedy ASA odpad neberie. Mám zato, že za odvoz odpadu platíme príliš ve?kú ?iastku, bez rozdielu akou mierou sa na jeho tvorbe podie?ame. Pre?o nemôžu byž kontajnery 1x v mesiaci po?as celého roka, ke? to takto praktizujú aj iné obce? Zamedzilo by sa tým vytvárania divokých skládok a funkcionári by sa nevyhrážali ale riešili problem. V našom meste je ve?a dôchodcov, ,ktorí sa malou mierou podie?ajú na tvorbe odpadu, pre?o nie sú lístky ktoré si zakúpia a v prípade povesenia tohto lístka na KUKU odpad ASA odvezie? Je spústa miest a obcí kde toto bezpe?ne funguje. Ide predsa aj Vám o socialny program a toto sú veci ktoré ho napl?ajú. Ak mi bude niekto odpoveda? , tak prosím o kvalifikovanú odpove? a nie o ignorovanie názoru.
26.02.2008 10:10 - Kontajnery ano? a kedy? [JUDr. Ladislav Skubeň]
Asi je nie?o nezdravé na našom MsÚ, lebo funkcionári sa vyhrážajú pokutami, pritom neh?adajú možnosti riešenia ku spokojnosti ob?anov, asi zabudli, že na MsÚ sú z vôle ob?anov a majú bezvýhradne slúži? ob?anom, lebo ob?ania tvoria mesto. Pre?o ve?koplošné kontajnery len takú krátku dobu, t.j. 6 pracovných dní? V uvedenej lehote od. 7. do 16.2.08 sú dve soboty a dve nedele, kedy ASA odpad neberie. Mám zato, že za odvoz odpadu platíme príliš ve?kú ?iastku, bez rozdielu akou mierou sa na jeho tvorbe podie?ame. Pre?o nemôžu byž kontajnery 1x v mesiaci po?as celého roka, ke? to takto praktizujú aj iné obce? Zamedzilo by sa tým vytvárania divokých skládok a funkcionári by sa nevyhrážali ale riešili problem. V našom meste je ve?a dôchodcov, ,ktorí sa malou mierou podie?ajú na tvorbe odpadu, pre?o nie sú lístky ktoré si zakúpia a v prípade povesenia tohto lístka na KUKU odpad ASA odvezie? Je spústa miest a obcí kde toto bezpe?ne funguje. Ide predsa aj Vám o socialny program a toto sú veci ktoré ho napl?ajú. Ak mi bude niekto odpoveda? , tak prosím o kvalifikovanú odpove? a nie o ignorovanie názoru.
26.02.2008 10:10 - Kontajnery ano? a kedy? [JUDr. Ladislav Skubeň]
Asi je nie?o nezdravé na našom MsÚ, lebo funkcionári sa vyhrážajú pokutami, pritom neh?adajú možnosti riešenia ku spokojnosti ob?anov, asi zabudli, že na MsÚ sú z vôle ob?anov a majú bezvýhradne slúži? ob?anom, lebo ob?ania tvoria mesto. Pre?o ve?koplošné kontajnery len takú krátku dobu, t.j. 6 pracovných dní? V uvedenej lehote od. 7. do 16.2.08 sú dve soboty a dve nedele, kedy ASA odpad neberie. Mám zato, že za odvoz odpadu platíme príliš ve?kú ?iastku, bez rozdielu akou mierou sa na jeho tvorbe podie?ame. Pre?o nemôžu byž kontajnery 1x v mesiaci po?as celého roka, ke? to takto praktizujú aj iné obce? Zamedzilo by sa tým vytvárania divokých skládok a funkcionári by sa nevyhrážali ale riešili problem. V našom meste je ve?a dôchodcov, ,ktorí sa malou mierou podie?ajú na tvorbe odpadu, pre?o nie sú lístky ktoré si zakúpia a v prípade povesenia tohto lístka na KUKU odpad ASA odvezie? Je spústa miest a obcí kde toto bezpe?ne funguje. Ide predsa aj Vám o socialny program a toto sú veci ktoré ho napl?ajú. Ak mi bude niekto odpoveda? , tak prosím o kvalifikovanú odpove? a nie o ignorovanie názoru.
06.02.2008 13:25 - niklovka + odpad pri vahu, v meste [smiesko]
myslite,ze je realne aby ten bordel z niklovky do 5 rokov zmizol? inak co sa tyka odpadu pri vahu a v meste...nech sa to vsetko odprace, sa spravi vyuctovanie, kolko to stalo, a treba to nauctovat obyvatelom mesta na mesacnej baze...ale zaviest daku odpadovu dan...mozno to nieco s ludmi spravi a najde sa zopar pozornejsich ludi, ktori obcas nejakeho toho znecistovatela aj nahlasia...
06.02.2008 13:25 - niklovka + odpad pri vahu, v meste [smiesko]
myslite,ze je realne aby ten bordel z niklovky do 5 rokov zmizol? inak co sa tyka odpadu pri vahu a v meste...nech sa to vsetko odprace, sa spravi vyuctovanie, kolko to stalo, a treba to nauctovat obyvatelom mesta na mesacnej baze...ale zaviest daku odpadovu dan...mozno to nieco s ludmi spravi a najde sa zopar pozornejsich ludi, ktori obcas nejakeho toho znecistovatela aj nahlasia...
06.02.2008 13:25 - niklovka + odpad pri vahu, v meste [smiesko]
myslite,ze je realne aby ten bordel z niklovky do 5 rokov zmizol? inak co sa tyka odpadu pri vahu a v meste...nech sa to vsetko odprace, sa spravi vyuctovanie, kolko to stalo, a treba to nauctovat obyvatelom mesta na mesacnej baze...ale zaviest daku odpadovu dan...mozno to nieco s ludmi spravi a najde sa zopar pozornejsich ludi, ktori obcas nejakeho toho znecistovatela aj nahlasia...
06.02.2008 13:25 - niklovka + odpad pri vahu, v meste [smiesko]
myslite,ze je realne aby ten bordel z niklovky do 5 rokov zmizol? inak co sa tyka odpadu pri vahu a v meste...nech sa to vsetko odprace, sa spravi vyuctovanie, kolko to stalo, a treba to nauctovat obyvatelom mesta na mesacnej baze...ale zaviest daku odpadovu dan...mozno to nieco s ludmi spravi a najde sa zopar pozornejsich ludi, ktori obcas nejakeho toho znecistovatela aj nahlasia...
06.02.2008 13:25 - niklovka + odpad pri vahu, v meste [smiesko]
myslite,ze je realne aby ten bordel z niklovky do 5 rokov zmizol? inak co sa tyka odpadu pri vahu a v meste...nech sa to vsetko odprace, sa spravi vyuctovanie, kolko to stalo, a treba to nauctovat obyvatelom mesta na mesacnej baze...ale zaviest daku odpadovu dan...mozno to nieco s ludmi spravi a najde sa zopar pozornejsich ludi, ktori obcas nejakeho toho znecistovatela aj nahlasia...
06.02.2008 13:25 - niklovka + odpad pri vahu, v meste [smiesko]
myslite,ze je realne aby ten bordel z niklovky do 5 rokov zmizol? inak co sa tyka odpadu pri vahu a v meste...nech sa to vsetko odprace, sa spravi vyuctovanie, kolko to stalo, a treba to nauctovat obyvatelom mesta na mesacnej baze...ale zaviest daku odpadovu dan...mozno to nieco s ludmi spravi a najde sa zopar pozornejsich ludi, ktori obcas nejakeho toho znecistovatela aj nahlasia...
06.02.2008 13:25 - niklovka + odpad pri vahu, v meste [smiesko]
myslite,ze je realne aby ten bordel z niklovky do 5 rokov zmizol? inak co sa tyka odpadu pri vahu a v meste...nech sa to vsetko odprace, sa spravi vyuctovanie, kolko to stalo, a treba to nauctovat obyvatelom mesta na mesacnej baze...ale zaviest daku odpadovu dan...mozno to nieco s ludmi spravi a najde sa zopar pozornejsich ludi, ktori obcas nejakeho toho znecistovatela aj nahlasia...
06.02.2008 13:25 - niklovka + odpad pri vahu, v meste [smiesko]
myslite,ze je realne aby ten bordel z niklovky do 5 rokov zmizol? inak co sa tyka odpadu pri vahu a v meste...nech sa to vsetko odprace, sa spravi vyuctovanie, kolko to stalo, a treba to nauctovat obyvatelom mesta na mesacnej baze...ale zaviest daku odpadovu dan...mozno to nieco s ludmi spravi a najde sa zopar pozornejsich ludi, ktori obcas nejakeho toho znecistovatela aj nahlasia...
06.02.2008 13:25 - niklovka + odpad pri vahu, v meste [smiesko]
myslite,ze je realne aby ten bordel z niklovky do 5 rokov zmizol? inak co sa tyka odpadu pri vahu a v meste...nech sa to vsetko odprace, sa spravi vyuctovanie, kolko to stalo, a treba to nauctovat obyvatelom mesta na mesacnej baze...ale zaviest daku odpadovu dan...mozno to nieco s ludmi spravi a najde sa zopar pozornejsich ludi, ktori obcas nejakeho toho znecistovatela aj nahlasia...
06.02.2008 13:25 - niklovka + odpad pri vahu, v meste [smiesko]
myslite,ze je realne aby ten bordel z niklovky do 5 rokov zmizol? inak co sa tyka odpadu pri vahu a v meste...nech sa to vsetko odprace, sa spravi vyuctovanie, kolko to stalo, a treba to nauctovat obyvatelom mesta na mesacnej baze...ale zaviest daku odpadovu dan...mozno to nieco s ludmi spravi a najde sa zopar pozornejsich ludi, ktori obcas nejakeho toho znecistovatela aj nahlasia...
03.02.2008 23:02 - Odpoveď Vladovi [zástupca]
1. Kompostáreň sa dostala do prioritných projektov mesta schválených MsZ v decembri 2007 na 14 miesto. Uznesenie o kúpe pozemku pre kompostáreň pre chybné hlasovanie bolo pozastavené a opätovne schválené 29.1.2008. Termín na separáciu bioodpadov, ktorý platí pre samosprávy od roku 2010 chceme dodržať. 2. Hod igelitovým vrecom sa stáva športom spolujazcov vodičov pri vjazde na rýchlostnú komunikáciu R1, čo ma tiež veľmi hnevá podobne ako taký istý hod z balkónov na činžiakoch do verejných priestorov. Toto sa deje havne pod rúškom tmy a kamera možno v poradí 20 - ta by nezabránila tomuto skutku. Skôr by som išiel cestou prevencie , osvety aby si ľudia uvedomili že vyhodené smeti sa im vrátia v kontaminovaných potravinách a v ovzduší. Beriem Tvoj postreh ....
03.02.2008 23:02 - Odpove? Vladovi [zástupca]
1. Kompostáre? sa dostala do prioritných projektov mesta schválených MsZ v decembri 2007 na 14 miesto. Uznesenie o kúpe pozemku pre kompostáre? pre chybné hlasovanie bolo pozastavené a opätovne schválené 29.1.2008. Termín na separáciu bioodpadov, ktorý platí pre samosprávy od roku 2010 chceme dodrža?. 2. Hod igelitovým vrecom sa stáva športom spolujazcov vodi?ov pri vjazde na rýchlostnú komunikáciu R1, ?o ma tiež ve?mi hnevá podobne ako taký istý hod z balkónov na ?inžiakoch do verejných priestorov. Toto sa deje havne pod rúškom tmy a kamera možno v poradí 20 - ta by nezabránila tomuto skutku. Skôr by som išiel cestou prevencie , osvety aby si ?udia uvedomili že vyhodené smeti sa im vrátia v kontaminovaných potravinách a v ovzduší. Beriem Tvoj postreh ....
03.02.2008 23:02 - Odpove? Vladovi [zástupca]
1. Kompostáre? sa dostala do prioritných projektov mesta schválených MsZ v decembri 2007 na 14 miesto. Uznesenie o kúpe pozemku pre kompostáre? pre chybné hlasovanie bolo pozastavené a opätovne schválené 29.1.2008. Termín na separáciu bioodpadov, ktorý platí pre samosprávy od roku 2010 chceme dodrža?. 2. Hod igelitovým vrecom sa stáva športom spolujazcov vodi?ov pri vjazde na rýchlostnú komunikáciu R1, ?o ma tiež ve?mi hnevá podobne ako taký istý hod z balkónov na ?inžiakoch do verejných priestorov. Toto sa deje havne pod rúškom tmy a kamera možno v poradí 20 - ta by nezabránila tomuto skutku. Skôr by som išiel cestou prevencie , osvety aby si ?udia uvedomili že vyhodené smeti sa im vrátia v kontaminovaných potravinách a v ovzduší. Beriem Tvoj postreh ....
03.02.2008 23:02 - Odpove? Vladovi [zástupca]
1. Kompostáre? sa dostala do prioritných projektov mesta schválených MsZ v decembri 2007 na 14 miesto. Uznesenie o kúpe pozemku pre kompostáre? pre chybné hlasovanie bolo pozastavené a opätovne schválené 29.1.2008. Termín na separáciu bioodpadov, ktorý platí pre samosprávy od roku 2010 chceme dodrža?. 2. Hod igelitovým vrecom sa stáva športom spolujazcov vodi?ov pri vjazde na rýchlostnú komunikáciu R1, ?o ma tiež ve?mi hnevá podobne ako taký istý hod z balkónov na ?inžiakoch do verejných priestorov. Toto sa deje havne pod rúškom tmy a kamera možno v poradí 20 - ta by nezabránila tomuto skutku. Skôr by som išiel cestou prevencie , osvety aby si ?udia uvedomili že vyhodené smeti sa im vrátia v kontaminovaných potravinách a v ovzduší. Beriem Tvoj postreh ....
03.02.2008 23:02 - Odpove? Vladovi [zástupca]
1. Kompostáre? sa dostala do prioritných projektov mesta schválených MsZ v decembri 2007 na 14 miesto. Uznesenie o kúpe pozemku pre kompostáre? pre chybné hlasovanie bolo pozastavené a opätovne schválené 29.1.2008. Termín na separáciu bioodpadov, ktorý platí pre samosprávy od roku 2010 chceme dodrža?. 2. Hod igelitovým vrecom sa stáva športom spolujazcov vodi?ov pri vjazde na rýchlostnú komunikáciu R1, ?o ma tiež ve?mi hnevá podobne ako taký istý hod z balkónov na ?inžiakoch do verejných priestorov. Toto sa deje havne pod rúškom tmy a kamera možno v poradí 20 - ta by nezabránila tomuto skutku. Skôr by som išiel cestou prevencie , osvety aby si ?udia uvedomili že vyhodené smeti sa im vrátia v kontaminovaných potravinách a v ovzduší. Beriem Tvoj postreh ....
03.02.2008 23:02 - Odpove? Vladovi [zástupca]
1. Kompostáre? sa dostala do prioritných projektov mesta schválených MsZ v decembri 2007 na 14 miesto. Uznesenie o kúpe pozemku pre kompostáre? pre chybné hlasovanie bolo pozastavené a opätovne schválené 29.1.2008. Termín na separáciu bioodpadov, ktorý platí pre samosprávy od roku 2010 chceme dodrža?. 2. Hod igelitovým vrecom sa stáva športom spolujazcov vodi?ov pri vjazde na rýchlostnú komunikáciu R1, ?o ma tiež ve?mi hnevá podobne ako taký istý hod z balkónov na ?inžiakoch do verejných priestorov. Toto sa deje havne pod rúškom tmy a kamera možno v poradí 20 - ta by nezabránila tomuto skutku. Skôr by som išiel cestou prevencie , osvety aby si ?udia uvedomili že vyhodené smeti sa im vrátia v kontaminovaných potravinách a v ovzduší. Beriem Tvoj postreh ....
03.02.2008 23:02 - Odpove? Vladovi [zástupca]
1. Kompostáre? sa dostala do prioritných projektov mesta schválených MsZ v decembri 2007 na 14 miesto. Uznesenie o kúpe pozemku pre kompostáre? pre chybné hlasovanie bolo pozastavené a opätovne schválené 29.1.2008. Termín na separáciu bioodpadov, ktorý platí pre samosprávy od roku 2010 chceme dodrža?. 2. Hod igelitovým vrecom sa stáva športom spolujazcov vodi?ov pri vjazde na rýchlostnú komunikáciu R1, ?o ma tiež ve?mi hnevá podobne ako taký istý hod z balkónov na ?inžiakoch do verejných priestorov. Toto sa deje havne pod rúškom tmy a kamera možno v poradí 20 - ta by nezabránila tomuto skutku. Skôr by som išiel cestou prevencie , osvety aby si ?udia uvedomili že vyhodené smeti sa im vrátia v kontaminovaných potravinách a v ovzduší. Beriem Tvoj postreh ....
03.02.2008 23:02 - Odpove? Vladovi [zástupca]
1. Kompostáre? sa dostala do prioritných projektov mesta schválených MsZ v decembri 2007 na 14 miesto. Uznesenie o kúpe pozemku pre kompostáre? pre chybné hlasovanie bolo pozastavené a opätovne schválené 29.1.2008. Termín na separáciu bioodpadov, ktorý platí pre samosprávy od roku 2010 chceme dodrža?. 2. Hod igelitovým vrecom sa stáva športom spolujazcov vodi?ov pri vjazde na rýchlostnú komunikáciu R1, ?o ma tiež ve?mi hnevá podobne ako taký istý hod z balkónov na ?inžiakoch do verejných priestorov. Toto sa deje havne pod rúškom tmy a kamera možno v poradí 20 - ta by nezabránila tomuto skutku. Skôr by som išiel cestou prevencie , osvety aby si ?udia uvedomili že vyhodené smeti sa im vrátia v kontaminovaných potravinách a v ovzduší. Beriem Tvoj postreh ....
03.02.2008 23:02 - Odpove? Vladovi [zástupca]
1. Kompostáre? sa dostala do prioritných projektov mesta schválených MsZ v decembri 2007 na 14 miesto. Uznesenie o kúpe pozemku pre kompostáre? pre chybné hlasovanie bolo pozastavené a opätovne schválené 29.1.2008. Termín na separáciu bioodpadov, ktorý platí pre samosprávy od roku 2010 chceme dodrža?. 2. Hod igelitovým vrecom sa stáva športom spolujazcov vodi?ov pri vjazde na rýchlostnú komunikáciu R1, ?o ma tiež ve?mi hnevá podobne ako taký istý hod z balkónov na ?inžiakoch do verejných priestorov. Toto sa deje havne pod rúškom tmy a kamera možno v poradí 20 - ta by nezabránila tomuto skutku. Skôr by som išiel cestou prevencie , osvety aby si ?udia uvedomili že vyhodené smeti sa im vrátia v kontaminovaných potravinách a v ovzduší. Beriem Tvoj postreh ....
03.02.2008 23:02 - Odpove? Vladovi [zástupca]
1. Kompostáre? sa dostala do prioritných projektov mesta schválených MsZ v decembri 2007 na 14 miesto. Uznesenie o kúpe pozemku pre kompostáre? pre chybné hlasovanie bolo pozastavené a opätovne schválené 29.1.2008. Termín na separáciu bioodpadov, ktorý platí pre samosprávy od roku 2010 chceme dodrža?. 2. Hod igelitovým vrecom sa stáva športom spolujazcov vodi?ov pri vjazde na rýchlostnú komunikáciu R1, ?o ma tiež ve?mi hnevá podobne ako taký istý hod z balkónov na ?inžiakoch do verejných priestorov. Toto sa deje havne pod rúškom tmy a kamera možno v poradí 20 - ta by nezabránila tomuto skutku. Skôr by som išiel cestou prevencie , osvety aby si ?udia uvedomili že vyhodené smeti sa im vrátia v kontaminovaných potravinách a v ovzduší. Beriem Tvoj postreh ....
02.02.2008 21:57 - Kedy bude mať Sereď kompostáreň ? [Vladimír Tomčányi]
Takmer polovica!!! odpadu, ktorý produkujú občania sa dá kompostovať. Kedy bude mať Sereď kompostáreň, alebo kompostoviská? Mesto ušetrí poplatky za uloženie odpadu a príroda okolo Serede a zvlášť okolo záhradkárskych oblastí bude krajšia.
02.02.2008 21:57 - Kedy bude ma? Sere? kompostáre? ? [Vladimír Tomčányi]
Takmer polovica!!! odpadu, ktorý produkujú ob?ania sa dá kompostova?. Kedy bude ma? Sere? kompostáre?, alebo kompostoviská? Mesto ušetrí poplatky za uloženie odpadu a príroda okolo Serede a zvláš? okolo záhradkárskych oblastí bude krajšia.
02.02.2008 21:57 - Kedy bude ma? Sere? kompostáre? ? [Vladimír Tomčányi]
Takmer polovica!!! odpadu, ktorý produkujú ob?ania sa dá kompostova?. Kedy bude ma? Sere? kompostáre?, alebo kompostoviská? Mesto ušetrí poplatky za uloženie odpadu a príroda okolo Serede a zvláš? okolo záhradkárskych oblastí bude krajšia.
02.02.2008 21:57 - Kedy bude ma? Sere? kompostáre? ? [Vladimír Tomčányi]
Takmer polovica!!! odpadu, ktorý produkujú ob?ania sa dá kompostova?. Kedy bude ma? Sere? kompostáre?, alebo kompostoviská? Mesto ušetrí poplatky za uloženie odpadu a príroda okolo Serede a zvláš? okolo záhradkárskych oblastí bude krajšia.
02.02.2008 21:57 - Kedy bude ma? Sere? kompostáre? ? [Vladimír Tomčányi]
Takmer polovica!!! odpadu, ktorý produkujú ob?ania sa dá kompostova?. Kedy bude ma? Sere? kompostáre?, alebo kompostoviská? Mesto ušetrí poplatky za uloženie odpadu a príroda okolo Serede a zvláš? okolo záhradkárskych oblastí bude krajšia.
02.02.2008 21:57 - Kedy bude ma? Sere? kompostáre? ? [Vladimír Tomčányi]
Takmer polovica!!! odpadu, ktorý produkujú ob?ania sa dá kompostova?. Kedy bude ma? Sere? kompostáre?, alebo kompostoviská? Mesto ušetrí poplatky za uloženie odpadu a príroda okolo Serede a zvláš? okolo záhradkárskych oblastí bude krajšia.
02.02.2008 21:57 - Kedy bude ma? Sere? kompostáre? ? [Vladimír Tomčányi]
Takmer polovica!!! odpadu, ktorý produkujú ob?ania sa dá kompostova?. Kedy bude ma? Sere? kompostáre?, alebo kompostoviská? Mesto ušetrí poplatky za uloženie odpadu a príroda okolo Serede a zvláš? okolo záhradkárskych oblastí bude krajšia.
02.02.2008 21:57 - Kedy bude ma? Sere? kompostáre? ? [Vladimír Tomčányi]
Takmer polovica!!! odpadu, ktorý produkujú ob?ania sa dá kompostova?. Kedy bude ma? Sere? kompostáre?, alebo kompostoviská? Mesto ušetrí poplatky za uloženie odpadu a príroda okolo Serede a zvláš? okolo záhradkárskych oblastí bude krajšia.
02.02.2008 21:57 - Kedy bude ma? Sere? kompostáre? ? [Vladimír Tomčányi]
Takmer polovica!!! odpadu, ktorý produkujú ob?ania sa dá kompostova?. Kedy bude ma? Sere? kompostáre?, alebo kompostoviská? Mesto ušetrí poplatky za uloženie odpadu a príroda okolo Serede a zvláš? okolo záhradkárskych oblastí bude krajšia.
02.02.2008 21:57 - Kedy bude ma? Sere? kompostáre? ? [Vladimír Tomčányi]
Takmer polovica!!! odpadu, ktorý produkujú ob?ania sa dá kompostova?. Kedy bude ma? Sere? kompostáre?, alebo kompostoviská? Mesto ušetrí poplatky za uloženie odpadu a príroda okolo Serede a zvláš? okolo záhradkárskych oblastí bude krajšia.
02.02.2008 21:47 - Smeti na výjazde smerom na Trnavu [Vladimír Tomčányi]
Viem, že čistenie mesta je syzifovská práca, ale keď sa to dá napr. v Rakúsku, som presvedčený, že to musí ísť aj u nás! Teraz narážam na výjazd zo Serede smerom na Trnavu(pred diaľnicou). Už niekoľko dní je tam pri ceste kopa odpadkov a zdá sa, že to nikomu nevadí. Aby som len nekritizoval: som rád, že mesto dalo vyčistiť priestor pri Zbernom dvore. Chcelo by to tam kameru- lenivých ľudí to zvádza vyhadzovať odpad k Zbernému dvoru, keď ho tam už prinesú, a je náhodou po otváracích hodinách.
02.02.2008 21:47 - Smeti na výjazde smerom na Trnavu [Vladimír Tomčányi]
Viem, že ?istenie mesta je syzifovská práca, ale ke? sa to dá napr. v Rakúsku, som presved?ený, že to musí ís? aj u nás! Teraz narážam na výjazd zo Serede smerom na Trnavu(pred dia?nicou). Už nieko?ko dní je tam pri ceste kopa odpadkov a zdá sa, že to nikomu nevadí. Aby som len nekritizoval: som rád, že mesto dalo vy?isti? priestor pri Zbernom dvore. Chcelo by to tam kameru- lenivých ?udí to zvádza vyhadzova? odpad k Zbernému dvoru, ke? ho tam už prinesú, a je náhodou po otváracích hodinách.
02.02.2008 21:47 - Smeti na výjazde smerom na Trnavu [Vladimír Tomčányi]
Viem, že ?istenie mesta je syzifovská práca, ale ke? sa to dá napr. v Rakúsku, som presved?ený, že to musí ís? aj u nás! Teraz narážam na výjazd zo Serede smerom na Trnavu(pred dia?nicou). Už nieko?ko dní je tam pri ceste kopa odpadkov a zdá sa, že to nikomu nevadí. Aby som len nekritizoval: som rád, že mesto dalo vy?isti? priestor pri Zbernom dvore. Chcelo by to tam kameru- lenivých ?udí to zvádza vyhadzova? odpad k Zbernému dvoru, ke? ho tam už prinesú, a je náhodou po otváracích hodinách.
02.02.2008 21:47 - Smeti na výjazde smerom na Trnavu [Vladimír Tomčányi]
Viem, že ?istenie mesta je syzifovská práca, ale ke? sa to dá napr. v Rakúsku, som presved?ený, že to musí ís? aj u nás! Teraz narážam na výjazd zo Serede smerom na Trnavu(pred dia?nicou). Už nieko?ko dní je tam pri ceste kopa odpadkov a zdá sa, že to nikomu nevadí. Aby som len nekritizoval: som rád, že mesto dalo vy?isti? priestor pri Zbernom dvore. Chcelo by to tam kameru- lenivých ?udí to zvádza vyhadzova? odpad k Zbernému dvoru, ke? ho tam už prinesú, a je náhodou po otváracích hodinách.
02.02.2008 21:47 - Smeti na výjazde smerom na Trnavu [Vladimír Tomčányi]
Viem, že ?istenie mesta je syzifovská práca, ale ke? sa to dá napr. v Rakúsku, som presved?ený, že to musí ís? aj u nás! Teraz narážam na výjazd zo Serede smerom na Trnavu(pred dia?nicou). Už nieko?ko dní je tam pri ceste kopa odpadkov a zdá sa, že to nikomu nevadí. Aby som len nekritizoval: som rád, že mesto dalo vy?isti? priestor pri Zbernom dvore. Chcelo by to tam kameru- lenivých ?udí to zvádza vyhadzova? odpad k Zbernému dvoru, ke? ho tam už prinesú, a je náhodou po otváracích hodinách.
02.02.2008 21:47 - Smeti na výjazde smerom na Trnavu [Vladimír Tomčányi]
Viem, že ?istenie mesta je syzifovská práca, ale ke? sa to dá napr. v Rakúsku, som presved?ený, že to musí ís? aj u nás! Teraz narážam na výjazd zo Serede smerom na Trnavu(pred dia?nicou). Už nieko?ko dní je tam pri ceste kopa odpadkov a zdá sa, že to nikomu nevadí. Aby som len nekritizoval: som rád, že mesto dalo vy?isti? priestor pri Zbernom dvore. Chcelo by to tam kameru- lenivých ?udí to zvádza vyhadzova? odpad k Zbernému dvoru, ke? ho tam už prinesú, a je náhodou po otváracích hodinách.
02.02.2008 21:47 - Smeti na výjazde smerom na Trnavu [Vladimír Tomčányi]
Viem, že ?istenie mesta je syzifovská práca, ale ke? sa to dá napr. v Rakúsku, som presved?ený, že to musí ís? aj u nás! Teraz narážam na výjazd zo Serede smerom na Trnavu(pred dia?nicou). Už nieko?ko dní je tam pri ceste kopa odpadkov a zdá sa, že to nikomu nevadí. Aby som len nekritizoval: som rád, že mesto dalo vy?isti? priestor pri Zbernom dvore. Chcelo by to tam kameru- lenivých ?udí to zvádza vyhadzova? odpad k Zbernému dvoru, ke? ho tam už prinesú, a je náhodou po otváracích hodinách.
02.02.2008 21:47 - Smeti na výjazde smerom na Trnavu [Vladimír Tomčányi]
Viem, že ?istenie mesta je syzifovská práca, ale ke? sa to dá napr. v Rakúsku, som presved?ený, že to musí ís? aj u nás! Teraz narážam na výjazd zo Serede smerom na Trnavu(pred dia?nicou). Už nieko?ko dní je tam pri ceste kopa odpadkov a zdá sa, že to nikomu nevadí. Aby som len nekritizoval: som rád, že mesto dalo vy?isti? priestor pri Zbernom dvore. Chcelo by to tam kameru- lenivých ?udí to zvádza vyhadzova? odpad k Zbernému dvoru, ke? ho tam už prinesú, a je náhodou po otváracích hodinách.
02.02.2008 21:47 - Smeti na výjazde smerom na Trnavu [Vladimír Tomčányi]
Viem, že ?istenie mesta je syzifovská práca, ale ke? sa to dá napr. v Rakúsku, som presved?ený, že to musí ís? aj u nás! Teraz narážam na výjazd zo Serede smerom na Trnavu(pred dia?nicou). Už nieko?ko dní je tam pri ceste kopa odpadkov a zdá sa, že to nikomu nevadí. Aby som len nekritizoval: som rád, že mesto dalo vy?isti? priestor pri Zbernom dvore. Chcelo by to tam kameru- lenivých ?udí to zvádza vyhadzova? odpad k Zbernému dvoru, ke? ho tam už prinesú, a je náhodou po otváracích hodinách.
02.02.2008 21:47 - Smeti na výjazde smerom na Trnavu [Vladimír Tomčányi]
Viem, že ?istenie mesta je syzifovská práca, ale ke? sa to dá napr. v Rakúsku, som presved?ený, že to musí ís? aj u nás! Teraz narážam na výjazd zo Serede smerom na Trnavu(pred dia?nicou). Už nieko?ko dní je tam pri ceste kopa odpadkov a zdá sa, že to nikomu nevadí. Aby som len nekritizoval: som rád, že mesto dalo vy?isti? priestor pri Zbernom dvore. Chcelo by to tam kameru- lenivých ?udí to zvádza vyhadzova? odpad k Zbernému dvoru, ke? ho tam už prinesú, a je náhodou po otváracích hodinách.
18.12.2007 22:11 - Vlado, [Milos Majko]
plne s Tebou suhlasim - napisal si to skutocne dostatocne zrozumitelne. Pridam len, ze ak ten kto je plateny za to aby si plnil povinnosti nie je schopny konat, tak ho treba vymenit. A nesmie mu byt beztrestne tolerovane zjednodusenie si celeho pracovneho dna - teda na naliehanie obcanov objednanie vycistenia externou firmou a zaplatenie sluzby z nasich spolocnych penazi. A to sa zial velakrat deje - prikladom je rekonstrukcia chodnika na Trnavskej ul., ktora mohla a mala byt realizovana v zaruke ako oprava nekvalitnej prace firmy, ktora za pracu zobrala 18 milionov Sk. V tomto pipade je identifikovatelny konkretny vinnik, vedenie mesta nekona a konkretny zamestnanec mzdu pobera kazdy mesiac. Za co, by sa mali pytat obcania. V starom DF bolo podrobne popisanych niekolko pripadov aj z oblasti ZP. Trvam na tom, ze ak budeme sustavne zo spolocnych penazi sanovat skody napachane neprisposobivymi obcanmi a nie cielene ich vychovavat k zodpovednosti, tak nam prerastu cez hlavu a tak to v meste bude vyzerat. Nesuhlasim s rozdavanim penazi tam, kde je povinnostou kompetentnych prevencia - ak nie je uspesna, tak tvrda represia.
18.12.2007 22:11 - Vlado, [Milos Majko]
plne s Tebou suhlasim - napisal si to skutocne dostatocne zrozumitelne. Pridam len, ze ak ten kto je plateny za to aby si plnil povinnosti nie je schopny konat, tak ho treba vymenit. A nesmie mu byt beztrestne tolerovane zjednodusenie si celeho pracovneho dna - teda na naliehanie obcanov objednanie vycistenia externou firmou a zaplatenie sluzby z nasich spolocnych penazi. A to sa zial velakrat deje - prikladom je rekonstrukcia chodnika na Trnavskej ul., ktora mohla a mala byt realizovana v zaruke ako oprava nekvalitnej prace firmy, ktora za pracu zobrala 18 milionov Sk. V tomto pipade je identifikovatelny konkretny vinnik, vedenie mesta nekona a konkretny zamestnanec mzdu pobera kazdy mesiac. Za co, by sa mali pytat obcania. V starom DF bolo podrobne popisanych niekolko pripadov aj z oblasti ZP. Trvam na tom, ze ak budeme sustavne zo spolocnych penazi sanovat skody napachane neprisposobivymi obcanmi a nie cielene ich vychovavat k zodpovednosti, tak nam prerastu cez hlavu a tak to v meste bude vyzerat. Nesuhlasim s rozdavanim penazi tam, kde je povinnostou kompetentnych prevencia - ak nie je uspesna, tak tvrda represia.
18.12.2007 22:11 - Vlado, [Milos Majko]
plne s Tebou suhlasim - napisal si to skutocne dostatocne zrozumitelne. Pridam len, ze ak ten kto je plateny za to aby si plnil povinnosti nie je schopny konat, tak ho treba vymenit. A nesmie mu byt beztrestne tolerovane zjednodusenie si celeho pracovneho dna - teda na naliehanie obcanov objednanie vycistenia externou firmou a zaplatenie sluzby z nasich spolocnych penazi. A to sa zial velakrat deje - prikladom je rekonstrukcia chodnika na Trnavskej ul., ktora mohla a mala byt realizovana v zaruke ako oprava nekvalitnej prace firmy, ktora za pracu zobrala 18 milionov Sk. V tomto pipade je identifikovatelny konkretny vinnik, vedenie mesta nekona a konkretny zamestnanec mzdu pobera kazdy mesiac. Za co, by sa mali pytat obcania. V starom DF bolo podrobne popisanych niekolko pripadov aj z oblasti ZP. Trvam na tom, ze ak budeme sustavne zo spolocnych penazi sanovat skody napachane neprisposobivymi obcanmi a nie cielene ich vychovavat k zodpovednosti, tak nam prerastu cez hlavu a tak to v meste bude vyzerat. Nesuhlasim s rozdavanim penazi tam, kde je povinnostou kompetentnych prevencia - ak nie je uspesna, tak tvrda represia.
18.12.2007 22:11 - Vlado, [Milos Majko]
plne s Tebou suhlasim - napisal si to skutocne dostatocne zrozumitelne. Pridam len, ze ak ten kto je plateny za to aby si plnil povinnosti nie je schopny konat, tak ho treba vymenit. A nesmie mu byt beztrestne tolerovane zjednodusenie si celeho pracovneho dna - teda na naliehanie obcanov objednanie vycistenia externou firmou a zaplatenie sluzby z nasich spolocnych penazi. A to sa zial velakrat deje - prikladom je rekonstrukcia chodnika na Trnavskej ul., ktora mohla a mala byt realizovana v zaruke ako oprava nekvalitnej prace firmy, ktora za pracu zobrala 18 milionov Sk. V tomto pipade je identifikovatelny konkretny vinnik, vedenie mesta nekona a konkretny zamestnanec mzdu pobera kazdy mesiac. Za co, by sa mali pytat obcania. V starom DF bolo podrobne popisanych niekolko pripadov aj z oblasti ZP. Trvam na tom, ze ak budeme sustavne zo spolocnych penazi sanovat skody napachane neprisposobivymi obcanmi a nie cielene ich vychovavat k zodpovednosti, tak nam prerastu cez hlavu a tak to v meste bude vyzerat. Nesuhlasim s rozdavanim penazi tam, kde je povinnostou kompetentnych prevencia - ak nie je uspesna, tak tvrda represia.
18.12.2007 22:11 - Vlado, [Milos Majko]
plne s Tebou suhlasim - napisal si to skutocne dostatocne zrozumitelne. Pridam len, ze ak ten kto je plateny za to aby si plnil povinnosti nie je schopny konat, tak ho treba vymenit. A nesmie mu byt beztrestne tolerovane zjednodusenie si celeho pracovneho dna - teda na naliehanie obcanov objednanie vycistenia externou firmou a zaplatenie sluzby z nasich spolocnych penazi. A to sa zial velakrat deje - prikladom je rekonstrukcia chodnika na Trnavskej ul., ktora mohla a mala byt realizovana v zaruke ako oprava nekvalitnej prace firmy, ktora za pracu zobrala 18 milionov Sk. V tomto pipade je identifikovatelny konkretny vinnik, vedenie mesta nekona a konkretny zamestnanec mzdu pobera kazdy mesiac. Za co, by sa mali pytat obcania. V starom DF bolo podrobne popisanych niekolko pripadov aj z oblasti ZP. Trvam na tom, ze ak budeme sustavne zo spolocnych penazi sanovat skody napachane neprisposobivymi obcanmi a nie cielene ich vychovavat k zodpovednosti, tak nam prerastu cez hlavu a tak to v meste bude vyzerat. Nesuhlasim s rozdavanim penazi tam, kde je povinnostou kompetentnych prevencia - ak nie je uspesna, tak tvrda represia.
18.12.2007 22:11 - Vlado, [Milos Majko]
plne s Tebou suhlasim - napisal si to skutocne dostatocne zrozumitelne. Pridam len, ze ak ten kto je plateny za to aby si plnil povinnosti nie je schopny konat, tak ho treba vymenit. A nesmie mu byt beztrestne tolerovane zjednodusenie si celeho pracovneho dna - teda na naliehanie obcanov objednanie vycistenia externou firmou a zaplatenie sluzby z nasich spolocnych penazi. A to sa zial velakrat deje - prikladom je rekonstrukcia chodnika na Trnavskej ul., ktora mohla a mala byt realizovana v zaruke ako oprava nekvalitnej prace firmy, ktora za pracu zobrala 18 milionov Sk. V tomto pipade je identifikovatelny konkretny vinnik, vedenie mesta nekona a konkretny zamestnanec mzdu pobera kazdy mesiac. Za co, by sa mali pytat obcania. V starom DF bolo podrobne popisanych niekolko pripadov aj z oblasti ZP. Trvam na tom, ze ak budeme sustavne zo spolocnych penazi sanovat skody napachane neprisposobivymi obcanmi a nie cielene ich vychovavat k zodpovednosti, tak nam prerastu cez hlavu a tak to v meste bude vyzerat. Nesuhlasim s rozdavanim penazi tam, kde je povinnostou kompetentnych prevencia - ak nie je uspesna, tak tvrda represia.
18.12.2007 22:11 - Vlado, [Milos Majko]
plne s Tebou suhlasim - napisal si to skutocne dostatocne zrozumitelne. Pridam len, ze ak ten kto je plateny za to aby si plnil povinnosti nie je schopny konat, tak ho treba vymenit. A nesmie mu byt beztrestne tolerovane zjednodusenie si celeho pracovneho dna - teda na naliehanie obcanov objednanie vycistenia externou firmou a zaplatenie sluzby z nasich spolocnych penazi. A to sa zial velakrat deje - prikladom je rekonstrukcia chodnika na Trnavskej ul., ktora mohla a mala byt realizovana v zaruke ako oprava nekvalitnej prace firmy, ktora za pracu zobrala 18 milionov Sk. V tomto pipade je identifikovatelny konkretny vinnik, vedenie mesta nekona a konkretny zamestnanec mzdu pobera kazdy mesiac. Za co, by sa mali pytat obcania. V starom DF bolo podrobne popisanych niekolko pripadov aj z oblasti ZP. Trvam na tom, ze ak budeme sustavne zo spolocnych penazi sanovat skody napachane neprisposobivymi obcanmi a nie cielene ich vychovavat k zodpovednosti, tak nam prerastu cez hlavu a tak to v meste bude vyzerat. Nesuhlasim s rozdavanim penazi tam, kde je povinnostou kompetentnych prevencia - ak nie je uspesna, tak tvrda represia.
18.12.2007 22:11 - Vlado, [Milos Majko]
plne s Tebou suhlasim - napisal si to skutocne dostatocne zrozumitelne. Pridam len, ze ak ten kto je plateny za to aby si plnil povinnosti nie je schopny konat, tak ho treba vymenit. A nesmie mu byt beztrestne tolerovane zjednodusenie si celeho pracovneho dna - teda na naliehanie obcanov objednanie vycistenia externou firmou a zaplatenie sluzby z nasich spolocnych penazi. A to sa zial velakrat deje - prikladom je rekonstrukcia chodnika na Trnavskej ul., ktora mohla a mala byt realizovana v zaruke ako oprava nekvalitnej prace firmy, ktora za pracu zobrala 18 milionov Sk. V tomto pipade je identifikovatelny konkretny vinnik, vedenie mesta nekona a konkretny zamestnanec mzdu pobera kazdy mesiac. Za co, by sa mali pytat obcania. V starom DF bolo podrobne popisanych niekolko pripadov aj z oblasti ZP. Trvam na tom, ze ak budeme sustavne zo spolocnych penazi sanovat skody napachane neprisposobivymi obcanmi a nie cielene ich vychovavat k zodpovednosti, tak nam prerastu cez hlavu a tak to v meste bude vyzerat. Nesuhlasim s rozdavanim penazi tam, kde je povinnostou kompetentnych prevencia - ak nie je uspesna, tak tvrda represia.
18.12.2007 22:11 - Vlado, [Milos Majko]
plne s Tebou suhlasim - napisal si to skutocne dostatocne zrozumitelne. Pridam len, ze ak ten kto je plateny za to aby si plnil povinnosti nie je schopny konat, tak ho treba vymenit. A nesmie mu byt beztrestne tolerovane zjednodusenie si celeho pracovneho dna - teda na naliehanie obcanov objednanie vycistenia externou firmou a zaplatenie sluzby z nasich spolocnych penazi. A to sa zial velakrat deje - prikladom je rekonstrukcia chodnika na Trnavskej ul., ktora mohla a mala byt realizovana v zaruke ako oprava nekvalitnej prace firmy, ktora za pracu zobrala 18 milionov Sk. V tomto pipade je identifikovatelny konkretny vinnik, vedenie mesta nekona a konkretny zamestnanec mzdu pobera kazdy mesiac. Za co, by sa mali pytat obcania. V starom DF bolo podrobne popisanych niekolko pripadov aj z oblasti ZP. Trvam na tom, ze ak budeme sustavne zo spolocnych penazi sanovat skody napachane neprisposobivymi obcanmi a nie cielene ich vychovavat k zodpovednosti, tak nam prerastu cez hlavu a tak to v meste bude vyzerat. Nesuhlasim s rozdavanim penazi tam, kde je povinnostou kompetentnych prevencia - ak nie je uspesna, tak tvrda represia.
18.12.2007 22:11 - Vlado, [Milos Majko]
plne s Tebou suhlasim - napisal si to skutocne dostatocne zrozumitelne. Pridam len, ze ak ten kto je plateny za to aby si plnil povinnosti nie je schopny konat, tak ho treba vymenit. A nesmie mu byt beztrestne tolerovane zjednodusenie si celeho pracovneho dna - teda na naliehanie obcanov objednanie vycistenia externou firmou a zaplatenie sluzby z nasich spolocnych penazi. A to sa zial velakrat deje - prikladom je rekonstrukcia chodnika na Trnavskej ul., ktora mohla a mala byt realizovana v zaruke ako oprava nekvalitnej prace firmy, ktora za pracu zobrala 18 milionov Sk. V tomto pipade je identifikovatelny konkretny vinnik, vedenie mesta nekona a konkretny zamestnanec mzdu pobera kazdy mesiac. Za co, by sa mali pytat obcania. V starom DF bolo podrobne popisanych niekolko pripadov aj z oblasti ZP. Trvam na tom, ze ak budeme sustavne zo spolocnych penazi sanovat skody napachane neprisposobivymi obcanmi a nie cielene ich vychovavat k zodpovednosti, tak nam prerastu cez hlavu a tak to v meste bude vyzerat. Nesuhlasim s rozdavanim penazi tam, kde je povinnostou kompetentnych prevencia - ak nie je uspesna, tak tvrda represia.
18.12.2007 20:22 - Ešte k tým larzenkám... [Vladimír Tomčányi]
Súhlasím s Milošom Majkom. Mám iba jednu pripomienku: platíme dane na to, aby sme tu mali poriadok. Niekto berie peniaze za to, aby ten poriadok urobil, alebo zariadil. Ja, ako občan, čakám výsledky, a nie reči. Chcem sa prechádzať aj s deťmi po čistej prírode a mesto je tu na to, aby sankcionovalo neprispôsobivých ľudí a keď to nedokáže - tak to má vyčistiť vlastnými prostriedkami - má zriadiť nápravu. Ja si svoju prácu robím poriadne.To isté čakám od pracovníkov mestského úradu. ZA TO SÚ PLATENÍ !!!
18.12.2007 20:22 - Ešte k tým larzenkám... [Vladimír Tomčányi]
Súhlasím s Milošom Majkom. Mám iba jednu pripomienku: platíme dane na to, aby sme tu mali poriadok. Niekto berie peniaze za to, aby ten poriadok urobil, alebo zariadil. Ja, ako ob?an, ?akám výsledky, a nie re?i. Chcem sa prechádza? aj s de?mi po ?istej prírode a mesto je tu na to, aby sankcionovalo neprispôsobivých ?udí a ke? to nedokáže - tak to má vy?isti? vlastnými prostriedkami - má zriadi? nápravu. Ja si svoju prácu robím poriadne.To isté ?akám od pracovníkov mestského úradu. ZA TO SÚ PLATENÍ !!!
18.12.2007 20:22 - Ešte k tým larzenkám... [Vladimír Tomčányi]
Súhlasím s Milošom Majkom. Mám iba jednu pripomienku: platíme dane na to, aby sme tu mali poriadok. Niekto berie peniaze za to, aby ten poriadok urobil, alebo zariadil. Ja, ako ob?an, ?akám výsledky, a nie re?i. Chcem sa prechádza? aj s de?mi po ?istej prírode a mesto je tu na to, aby sankcionovalo neprispôsobivých ?udí a ke? to nedokáže - tak to má vy?isti? vlastnými prostriedkami - má zriadi? nápravu. Ja si svoju prácu robím poriadne.To isté ?akám od pracovníkov mestského úradu. ZA TO SÚ PLATENÍ !!!
18.12.2007 20:22 - Ešte k tým larzenkám... [Vladimír Tomčányi]
Súhlasím s Milošom Majkom. Mám iba jednu pripomienku: platíme dane na to, aby sme tu mali poriadok. Niekto berie peniaze za to, aby ten poriadok urobil, alebo zariadil. Ja, ako ob?an, ?akám výsledky, a nie re?i. Chcem sa prechádza? aj s de?mi po ?istej prírode a mesto je tu na to, aby sankcionovalo neprispôsobivých ?udí a ke? to nedokáže - tak to má vy?isti? vlastnými prostriedkami - má zriadi? nápravu. Ja si svoju prácu robím poriadne.To isté ?akám od pracovníkov mestského úradu. ZA TO SÚ PLATENÍ !!!
18.12.2007 20:22 - Ešte k tým larzenkám... [Vladimír Tomčányi]
Súhlasím s Milošom Majkom. Mám iba jednu pripomienku: platíme dane na to, aby sme tu mali poriadok. Niekto berie peniaze za to, aby ten poriadok urobil, alebo zariadil. Ja, ako ob?an, ?akám výsledky, a nie re?i. Chcem sa prechádza? aj s de?mi po ?istej prírode a mesto je tu na to, aby sankcionovalo neprispôsobivých ?udí a ke? to nedokáže - tak to má vy?isti? vlastnými prostriedkami - má zriadi? nápravu. Ja si svoju prácu robím poriadne.To isté ?akám od pracovníkov mestského úradu. ZA TO SÚ PLATENÍ !!!
18.12.2007 20:22 - Ešte k tým larzenkám... [Vladimír Tomčányi]
Súhlasím s Milošom Majkom. Mám iba jednu pripomienku: platíme dane na to, aby sme tu mali poriadok. Niekto berie peniaze za to, aby ten poriadok urobil, alebo zariadil. Ja, ako ob?an, ?akám výsledky, a nie re?i. Chcem sa prechádza? aj s de?mi po ?istej prírode a mesto je tu na to, aby sankcionovalo neprispôsobivých ?udí a ke? to nedokáže - tak to má vy?isti? vlastnými prostriedkami - má zriadi? nápravu. Ja si svoju prácu robím poriadne.To isté ?akám od pracovníkov mestského úradu. ZA TO SÚ PLATENÍ !!!
18.12.2007 20:22 - Ešte k tým larzenkám... [Vladimír Tomčányi]
Súhlasím s Milošom Majkom. Mám iba jednu pripomienku: platíme dane na to, aby sme tu mali poriadok. Niekto berie peniaze za to, aby ten poriadok urobil, alebo zariadil. Ja, ako ob?an, ?akám výsledky, a nie re?i. Chcem sa prechádza? aj s de?mi po ?istej prírode a mesto je tu na to, aby sankcionovalo neprispôsobivých ?udí a ke? to nedokáže - tak to má vy?isti? vlastnými prostriedkami - má zriadi? nápravu. Ja si svoju prácu robím poriadne.To isté ?akám od pracovníkov mestského úradu. ZA TO SÚ PLATENÍ !!!
18.12.2007 20:22 - Ešte k tým larzenkám... [Vladimír Tomčányi]
Súhlasím s Milošom Majkom. Mám iba jednu pripomienku: platíme dane na to, aby sme tu mali poriadok. Niekto berie peniaze za to, aby ten poriadok urobil, alebo zariadil. Ja, ako ob?an, ?akám výsledky, a nie re?i. Chcem sa prechádza? aj s de?mi po ?istej prírode a mesto je tu na to, aby sankcionovalo neprispôsobivých ?udí a ke? to nedokáže - tak to má vy?isti? vlastnými prostriedkami - má zriadi? nápravu. Ja si svoju prácu robím poriadne.To isté ?akám od pracovníkov mestského úradu. ZA TO SÚ PLATENÍ !!!
18.12.2007 20:22 - Ešte k tým larzenkám... [Vladimír Tomčányi]
Súhlasím s Milošom Majkom. Mám iba jednu pripomienku: platíme dane na to, aby sme tu mali poriadok. Niekto berie peniaze za to, aby ten poriadok urobil, alebo zariadil. Ja, ako ob?an, ?akám výsledky, a nie re?i. Chcem sa prechádza? aj s de?mi po ?istej prírode a mesto je tu na to, aby sankcionovalo neprispôsobivých ?udí a ke? to nedokáže - tak to má vy?isti? vlastnými prostriedkami - má zriadi? nápravu. Ja si svoju prácu robím poriadne.To isté ?akám od pracovníkov mestského úradu. ZA TO SÚ PLATENÍ !!!
18.12.2007 20:22 - Ešte k tým larzenkám... [Vladimír Tomčányi]
Súhlasím s Milošom Majkom. Mám iba jednu pripomienku: platíme dane na to, aby sme tu mali poriadok. Niekto berie peniaze za to, aby ten poriadok urobil, alebo zariadil. Ja, ako ob?an, ?akám výsledky, a nie re?i. Chcem sa prechádza? aj s de?mi po ?istej prírode a mesto je tu na to, aby sankcionovalo neprispôsobivých ?udí a ke? to nedokáže - tak to má vy?isti? vlastnými prostriedkami - má zriadi? nápravu. Ja si svoju prácu robím poriadne.To isté ?akám od pracovníkov mestského úradu. ZA TO SÚ PLATENÍ !!!
18.12.2007 17:20 - separacia odpadu [sladkym]
Co kebyze mesto spravi to co Trnava /aj ked to stoji peniaze/. Kazdej domacnosti poslali kalendar, kde boli podrobne rozpisane ktore komodity patria do urcitej skupiny separovaneho odpadu. Co vy na to?
18.12.2007 17:20 - separacia odpadu [sladkym]
Co kebyze mesto spravi to co Trnava /aj ked to stoji peniaze/. Kazdej domacnosti poslali kalendar, kde boli podrobne rozpisane ktore komodity patria do urcitej skupiny separovaneho odpadu. Co vy na to?
18.12.2007 17:20 - separacia odpadu [sladkym]
Co kebyze mesto spravi to co Trnava /aj ked to stoji peniaze/. Kazdej domacnosti poslali kalendar, kde boli podrobne rozpisane ktore komodity patria do urcitej skupiny separovaneho odpadu. Co vy na to?
18.12.2007 17:20 - separacia odpadu [sladkym]
Co kebyze mesto spravi to co Trnava /aj ked to stoji peniaze/. Kazdej domacnosti poslali kalendar, kde boli podrobne rozpisane ktore komodity patria do urcitej skupiny separovaneho odpadu. Co vy na to?
18.12.2007 17:20 - separacia odpadu [sladkym]
Co kebyze mesto spravi to co Trnava /aj ked to stoji peniaze/. Kazdej domacnosti poslali kalendar, kde boli podrobne rozpisane ktore komodity patria do urcitej skupiny separovaneho odpadu. Co vy na to?
18.12.2007 17:20 - separacia odpadu [sladkym]
Co kebyze mesto spravi to co Trnava /aj ked to stoji peniaze/. Kazdej domacnosti poslali kalendar, kde boli podrobne rozpisane ktore komodity patria do urcitej skupiny separovaneho odpadu. Co vy na to?
18.12.2007 17:20 - separacia odpadu [sladkym]
Co kebyze mesto spravi to co Trnava /aj ked to stoji peniaze/. Kazdej domacnosti poslali kalendar, kde boli podrobne rozpisane ktore komodity patria do urcitej skupiny separovaneho odpadu. Co vy na to?
18.12.2007 17:20 - separacia odpadu [sladkym]
Co kebyze mesto spravi to co Trnava /aj ked to stoji peniaze/. Kazdej domacnosti poslali kalendar, kde boli podrobne rozpisane ktore komodity patria do urcitej skupiny separovaneho odpadu. Co vy na to?
18.12.2007 17:20 - separacia odpadu [sladkym]
Co kebyze mesto spravi to co Trnava /aj ked to stoji peniaze/. Kazdej domacnosti poslali kalendar, kde boli podrobne rozpisane ktore komodity patria do urcitej skupiny separovaneho odpadu. Co vy na to?
18.12.2007 17:20 - separacia odpadu [sladkym]
Co kebyze mesto spravi to co Trnava /aj ked to stoji peniaze/. Kazdej domacnosti poslali kalendar, kde boli podrobne rozpisane ktore komodity patria do urcitej skupiny separovaneho odpadu. Co vy na to?
16.12.2007 22:24 - Bordel musi upratat ten, kto ho urobil !! [Milos Majko]
Vlado, nie sme chudobni no napriek tomu by nebolo dobre, keby mesto donekonecna financovalo cistenie bordelu po asocialoch a neprisposobivych obcanoch (je jedno ci su to cigani alebo nie), ktori si myslia (zial bez ucinnych represivnych opatreni maju aj pravdu) ze naveky si mozu vsetko dovolit. Svojou necinnostou mnohych z nich utvrdzujeme v nazore, ze ak chceme mat cisto- tak po nich upraceme, ak chceme klud a nechceme cakat v smrade, tak ich pustime predbehnut sa v rade na poste a ak nechceme problemy, tak budeme tolerovat nepravost a pozitivne diskriminovat aj tam, kde by stacil do ruk krompac a lopata. Oni budu zneuzivat nasu ochotu a zial aj blbost majoritneho obyvatelstva dovtedy, pokym sa situacia uplne nevymkne spod kontroly. Dovtedy, dokedy sa nezruti socialny system statu, nakolko buducnost nasej spolocnosti by som nevidel v detoch vyrastajucich v spine, kope vykalov bez zakladnej potreby vzdelavania sa a s rodicmi iducimi prikladom ako kradnut, zabezpecit financie smelinou ci z este stale stedrych socialnych davok. Nevidim ako realne ocakavat naplnenie kasy socialnej poistovne detmi, ktorych rodicia nikdy nepracovali a v mnohych pripadoch presedeli (pripadne mali presediet) vacsinu zivota v base. Nezvyhodnujme ich za ich nedbanlivost, aroganciu a z pohodlnosti uradnikov. Donutme ich uvedomit si, ze ak chcu byt sucastou nasej spolocnosti - musia prijat jej regule a akceptovat ich tak, ako ich akceptujeme my vsetci.
16.12.2007 22:24 - Bordel musi upratat ten, kto ho urobil !! [Milos Majko]
Vlado, nie sme chudobni no napriek tomu by nebolo dobre, keby mesto donekonecna financovalo cistenie bordelu po asocialoch a neprisposobivych obcanoch (je jedno ci su to cigani alebo nie), ktori si myslia (zial bez ucinnych represivnych opatreni maju aj pravdu) ze naveky si mozu vsetko dovolit. Svojou necinnostou mnohych z nich utvrdzujeme v nazore, ze ak chceme mat cisto- tak po nich upraceme, ak chceme klud a nechceme cakat v smrade, tak ich pustime predbehnut sa v rade na poste a ak nechceme problemy, tak budeme tolerovat nepravost a pozitivne diskriminovat aj tam, kde by stacil do ruk krompac a lopata. Oni budu zneuzivat nasu ochotu a zial aj blbost majoritneho obyvatelstva dovtedy, pokym sa situacia uplne nevymkne spod kontroly. Dovtedy, dokedy sa nezruti socialny system statu, nakolko buducnost nasej spolocnosti by som nevidel v detoch vyrastajucich v spine, kope vykalov bez zakladnej potreby vzdelavania sa a s rodicmi iducimi prikladom ako kradnut, zabezpecit financie smelinou ci z este stale stedrych socialnych davok. Nevidim ako realne ocakavat naplnenie kasy socialnej poistovne detmi, ktorych rodicia nikdy nepracovali a v mnohych pripadoch presedeli (pripadne mali presediet) vacsinu zivota v base. Nezvyhodnujme ich za ich nedbanlivost, aroganciu a z pohodlnosti uradnikov. Donutme ich uvedomit si, ze ak chcu byt sucastou nasej spolocnosti - musia prijat jej regule a akceptovat ich tak, ako ich akceptujeme my vsetci.
16.12.2007 22:24 - Bordel musi upratat ten, kto ho urobil !! [Milos Majko]
Vlado, nie sme chudobni no napriek tomu by nebolo dobre, keby mesto donekonecna financovalo cistenie bordelu po asocialoch a neprisposobivych obcanoch (je jedno ci su to cigani alebo nie), ktori si myslia (zial bez ucinnych represivnych opatreni maju aj pravdu) ze naveky si mozu vsetko dovolit. Svojou necinnostou mnohych z nich utvrdzujeme v nazore, ze ak chceme mat cisto- tak po nich upraceme, ak chceme klud a nechceme cakat v smrade, tak ich pustime predbehnut sa v rade na poste a ak nechceme problemy, tak budeme tolerovat nepravost a pozitivne diskriminovat aj tam, kde by stacil do ruk krompac a lopata. Oni budu zneuzivat nasu ochotu a zial aj blbost majoritneho obyvatelstva dovtedy, pokym sa situacia uplne nevymkne spod kontroly. Dovtedy, dokedy sa nezruti socialny system statu, nakolko buducnost nasej spolocnosti by som nevidel v detoch vyrastajucich v spine, kope vykalov bez zakladnej potreby vzdelavania sa a s rodicmi iducimi prikladom ako kradnut, zabezpecit financie smelinou ci z este stale stedrych socialnych davok. Nevidim ako realne ocakavat naplnenie kasy socialnej poistovne detmi, ktorych rodicia nikdy nepracovali a v mnohych pripadoch presedeli (pripadne mali presediet) vacsinu zivota v base. Nezvyhodnujme ich za ich nedbanlivost, aroganciu a z pohodlnosti uradnikov. Donutme ich uvedomit si, ze ak chcu byt sucastou nasej spolocnosti - musia prijat jej regule a akceptovat ich tak, ako ich akceptujeme my vsetci.
16.12.2007 22:24 - Bordel musi upratat ten, kto ho urobil !! [Milos Majko]
Vlado, nie sme chudobni no napriek tomu by nebolo dobre, keby mesto donekonecna financovalo cistenie bordelu po asocialoch a neprisposobivych obcanoch (je jedno ci su to cigani alebo nie), ktori si myslia (zial bez ucinnych represivnych opatreni maju aj pravdu) ze naveky si mozu vsetko dovolit. Svojou necinnostou mnohych z nich utvrdzujeme v nazore, ze ak chceme mat cisto- tak po nich upraceme, ak chceme klud a nechceme cakat v smrade, tak ich pustime predbehnut sa v rade na poste a ak nechceme problemy, tak budeme tolerovat nepravost a pozitivne diskriminovat aj tam, kde by stacil do ruk krompac a lopata. Oni budu zneuzivat nasu ochotu a zial aj blbost majoritneho obyvatelstva dovtedy, pokym sa situacia uplne nevymkne spod kontroly. Dovtedy, dokedy sa nezruti socialny system statu, nakolko buducnost nasej spolocnosti by som nevidel v detoch vyrastajucich v spine, kope vykalov bez zakladnej potreby vzdelavania sa a s rodicmi iducimi prikladom ako kradnut, zabezpecit financie smelinou ci z este stale stedrych socialnych davok. Nevidim ako realne ocakavat naplnenie kasy socialnej poistovne detmi, ktorych rodicia nikdy nepracovali a v mnohych pripadoch presedeli (pripadne mali presediet) vacsinu zivota v base. Nezvyhodnujme ich za ich nedbanlivost, aroganciu a z pohodlnosti uradnikov. Donutme ich uvedomit si, ze ak chcu byt sucastou nasej spolocnosti - musia prijat jej regule a akceptovat ich tak, ako ich akceptujeme my vsetci.
16.12.2007 22:24 - Bordel musi upratat ten, kto ho urobil !! [Milos Majko]
Vlado, nie sme chudobni no napriek tomu by nebolo dobre, keby mesto donekonecna financovalo cistenie bordelu po asocialoch a neprisposobivych obcanoch (je jedno ci su to cigani alebo nie), ktori si myslia (zial bez ucinnych represivnych opatreni maju aj pravdu) ze naveky si mozu vsetko dovolit. Svojou necinnostou mnohych z nich utvrdzujeme v nazore, ze ak chceme mat cisto- tak po nich upraceme, ak chceme klud a nechceme cakat v smrade, tak ich pustime predbehnut sa v rade na poste a ak nechceme problemy, tak budeme tolerovat nepravost a pozitivne diskriminovat aj tam, kde by stacil do ruk krompac a lopata. Oni budu zneuzivat nasu ochotu a zial aj blbost majoritneho obyvatelstva dovtedy, pokym sa situacia uplne nevymkne spod kontroly. Dovtedy, dokedy sa nezruti socialny system statu, nakolko buducnost nasej spolocnosti by som nevidel v detoch vyrastajucich v spine, kope vykalov bez zakladnej potreby vzdelavania sa a s rodicmi iducimi prikladom ako kradnut, zabezpecit financie smelinou ci z este stale stedrych socialnych davok. Nevidim ako realne ocakavat naplnenie kasy socialnej poistovne detmi, ktorych rodicia nikdy nepracovali a v mnohych pripadoch presedeli (pripadne mali presediet) vacsinu zivota v base. Nezvyhodnujme ich za ich nedbanlivost, aroganciu a z pohodlnosti uradnikov. Donutme ich uvedomit si, ze ak chcu byt sucastou nasej spolocnosti - musia prijat jej regule a akceptovat ich tak, ako ich akceptujeme my vsetci.
16.12.2007 22:24 - Bordel musi upratat ten, kto ho urobil !! [Milos Majko]
Vlado, nie sme chudobni no napriek tomu by nebolo dobre, keby mesto donekonecna financovalo cistenie bordelu po asocialoch a neprisposobivych obcanoch (je jedno ci su to cigani alebo nie), ktori si myslia (zial bez ucinnych represivnych opatreni maju aj pravdu) ze naveky si mozu vsetko dovolit. Svojou necinnostou mnohych z nich utvrdzujeme v nazore, ze ak chceme mat cisto- tak po nich upraceme, ak chceme klud a nechceme cakat v smrade, tak ich pustime predbehnut sa v rade na poste a ak nechceme problemy, tak budeme tolerovat nepravost a pozitivne diskriminovat aj tam, kde by stacil do ruk krompac a lopata. Oni budu zneuzivat nasu ochotu a zial aj blbost majoritneho obyvatelstva dovtedy, pokym sa situacia uplne nevymkne spod kontroly. Dovtedy, dokedy sa nezruti socialny system statu, nakolko buducnost nasej spolocnosti by som nevidel v detoch vyrastajucich v spine, kope vykalov bez zakladnej potreby vzdelavania sa a s rodicmi iducimi prikladom ako kradnut, zabezpecit financie smelinou ci z este stale stedrych socialnych davok. Nevidim ako realne ocakavat naplnenie kasy socialnej poistovne detmi, ktorych rodicia nikdy nepracovali a v mnohych pripadoch presedeli (pripadne mali presediet) vacsinu zivota v base. Nezvyhodnujme ich za ich nedbanlivost, aroganciu a z pohodlnosti uradnikov. Donutme ich uvedomit si, ze ak chcu byt sucastou nasej spolocnosti - musia prijat jej regule a akceptovat ich tak, ako ich akceptujeme my vsetci.
16.12.2007 22:24 - Bordel musi upratat ten, kto ho urobil !! [Milos Majko]
Vlado, nie sme chudobni no napriek tomu by nebolo dobre, keby mesto donekonecna financovalo cistenie bordelu po asocialoch a neprisposobivych obcanoch (je jedno ci su to cigani alebo nie), ktori si myslia (zial bez ucinnych represivnych opatreni maju aj pravdu) ze naveky si mozu vsetko dovolit. Svojou necinnostou mnohych z nich utvrdzujeme v nazore, ze ak chceme mat cisto- tak po nich upraceme, ak chceme klud a nechceme cakat v smrade, tak ich pustime predbehnut sa v rade na poste a ak nechceme problemy, tak budeme tolerovat nepravost a pozitivne diskriminovat aj tam, kde by stacil do ruk krompac a lopata. Oni budu zneuzivat nasu ochotu a zial aj blbost majoritneho obyvatelstva dovtedy, pokym sa situacia uplne nevymkne spod kontroly. Dovtedy, dokedy sa nezruti socialny system statu, nakolko buducnost nasej spolocnosti by som nevidel v detoch vyrastajucich v spine, kope vykalov bez zakladnej potreby vzdelavania sa a s rodicmi iducimi prikladom ako kradnut, zabezpecit financie smelinou ci z este stale stedrych socialnych davok. Nevidim ako realne ocakavat naplnenie kasy socialnej poistovne detmi, ktorych rodicia nikdy nepracovali a v mnohych pripadoch presedeli (pripadne mali presediet) vacsinu zivota v base. Nezvyhodnujme ich za ich nedbanlivost, aroganciu a z pohodlnosti uradnikov. Donutme ich uvedomit si, ze ak chcu byt sucastou nasej spolocnosti - musia prijat jej regule a akceptovat ich tak, ako ich akceptujeme my vsetci.
16.12.2007 22:24 - Bordel musi upratat ten, kto ho urobil !! [Milos Majko]
Vlado, nie sme chudobni no napriek tomu by nebolo dobre, keby mesto donekonecna financovalo cistenie bordelu po asocialoch a neprisposobivych obcanoch (je jedno ci su to cigani alebo nie), ktori si myslia (zial bez ucinnych represivnych opatreni maju aj pravdu) ze naveky si mozu vsetko dovolit. Svojou necinnostou mnohych z nich utvrdzujeme v nazore, ze ak chceme mat cisto- tak po nich upraceme, ak chceme klud a nechceme cakat v smrade, tak ich pustime predbehnut sa v rade na poste a ak nechceme problemy, tak budeme tolerovat nepravost a pozitivne diskriminovat aj tam, kde by stacil do ruk krompac a lopata. Oni budu zneuzivat nasu ochotu a zial aj blbost majoritneho obyvatelstva dovtedy, pokym sa situacia uplne nevymkne spod kontroly. Dovtedy, dokedy sa nezruti socialny system statu, nakolko buducnost nasej spolocnosti by som nevidel v detoch vyrastajucich v spine, kope vykalov bez zakladnej potreby vzdelavania sa a s rodicmi iducimi prikladom ako kradnut, zabezpecit financie smelinou ci z este stale stedrych socialnych davok. Nevidim ako realne ocakavat naplnenie kasy socialnej poistovne detmi, ktorych rodicia nikdy nepracovali a v mnohych pripadoch presedeli (pripadne mali presediet) vacsinu zivota v base. Nezvyhodnujme ich za ich nedbanlivost, aroganciu a z pohodlnosti uradnikov. Donutme ich uvedomit si, ze ak chcu byt sucastou nasej spolocnosti - musia prijat jej regule a akceptovat ich tak, ako ich akceptujeme my vsetci.
16.12.2007 22:24 - Bordel musi upratat ten, kto ho urobil !! [Milos Majko]
Vlado, nie sme chudobni no napriek tomu by nebolo dobre, keby mesto donekonecna financovalo cistenie bordelu po asocialoch a neprisposobivych obcanoch (je jedno ci su to cigani alebo nie), ktori si myslia (zial bez ucinnych represivnych opatreni maju aj pravdu) ze naveky si mozu vsetko dovolit. Svojou necinnostou mnohych z nich utvrdzujeme v nazore, ze ak chceme mat cisto- tak po nich upraceme, ak chceme klud a nechceme cakat v smrade, tak ich pustime predbehnut sa v rade na poste a ak nechceme problemy, tak budeme tolerovat nepravost a pozitivne diskriminovat aj tam, kde by stacil do ruk krompac a lopata. Oni budu zneuzivat nasu ochotu a zial aj blbost majoritneho obyvatelstva dovtedy, pokym sa situacia uplne nevymkne spod kontroly. Dovtedy, dokedy sa nezruti socialny system statu, nakolko buducnost nasej spolocnosti by som nevidel v detoch vyrastajucich v spine, kope vykalov bez zakladnej potreby vzdelavania sa a s rodicmi iducimi prikladom ako kradnut, zabezpecit financie smelinou ci z este stale stedrych socialnych davok. Nevidim ako realne ocakavat naplnenie kasy socialnej poistovne detmi, ktorych rodicia nikdy nepracovali a v mnohych pripadoch presedeli (pripadne mali presediet) vacsinu zivota v base. Nezvyhodnujme ich za ich nedbanlivost, aroganciu a z pohodlnosti uradnikov. Donutme ich uvedomit si, ze ak chcu byt sucastou nasej spolocnosti - musia prijat jej regule a akceptovat ich tak, ako ich akceptujeme my vsetci.
16.12.2007 22:24 - Bordel musi upratat ten, kto ho urobil !! [Milos Majko]
Vlado, nie sme chudobni no napriek tomu by nebolo dobre, keby mesto donekonecna financovalo cistenie bordelu po asocialoch a neprisposobivych obcanoch (je jedno ci su to cigani alebo nie), ktori si myslia (zial bez ucinnych represivnych opatreni maju aj pravdu) ze naveky si mozu vsetko dovolit. Svojou necinnostou mnohych z nich utvrdzujeme v nazore, ze ak chceme mat cisto- tak po nich upraceme, ak chceme klud a nechceme cakat v smrade, tak ich pustime predbehnut sa v rade na poste a ak nechceme problemy, tak budeme tolerovat nepravost a pozitivne diskriminovat aj tam, kde by stacil do ruk krompac a lopata. Oni budu zneuzivat nasu ochotu a zial aj blbost majoritneho obyvatelstva dovtedy, pokym sa situacia uplne nevymkne spod kontroly. Dovtedy, dokedy sa nezruti socialny system statu, nakolko buducnost nasej spolocnosti by som nevidel v detoch vyrastajucich v spine, kope vykalov bez zakladnej potreby vzdelavania sa a s rodicmi iducimi prikladom ako kradnut, zabezpecit financie smelinou ci z este stale stedrych socialnych davok. Nevidim ako realne ocakavat naplnenie kasy socialnej poistovne detmi, ktorych rodicia nikdy nepracovali a v mnohych pripadoch presedeli (pripadne mali presediet) vacsinu zivota v base. Nezvyhodnujme ich za ich nedbanlivost, aroganciu a z pohodlnosti uradnikov. Donutme ich uvedomit si, ze ak chcu byt sucastou nasej spolocnosti - musia prijat jej regule a akceptovat ich tak, ako ich akceptujeme my vsetci.
16.12.2007 19:56 - Nešťastné "larzenky" [Vladimír Tomčányi]
Milí Sereďania, chodievate sa niekedy prechádzať k Váhu na "larzenky"? Pozrite si miesta od "koníkov" až po kataster Dolnej Stredy. Sú tam desiatky obalov od injekcií, veľa špiny a za Cigánmi - tak to už je pomaly Luník IX. Čo keby SEM dalo mesto jednu kameru? Čo keby to mesto konečne vyčistilo?Veľakrát som už povedal o Slovensku: Je smutné,že sme chudobný národ, ale že tu máme špinu - TO JE NAŠA HANBA!!! Čo na to kompetentní v SEREDI? Čakám ( a nie som sám) výsledky a nie zbytočné reči. Vladimír Tomčányi
16.12.2007 19:56 - Neš?astné "larzenky" [Vladimír Tomčányi]
Milí Sere?ania, chodievate sa niekedy prechádza? k Váhu na "larzenky"? Pozrite si miesta od "koníkov" až po kataster Dolnej Stredy. Sú tam desiatky obalov od injekcií, ve?a špiny a za Cigánmi - tak to už je pomaly Luník IX. ?o keby SEM dalo mesto jednu kameru? ?o keby to mesto kone?ne vy?istilo?Ve?akrát som už povedal o Slovensku: Je smutné,že sme chudobný národ, ale že tu máme špinu - TO JE NAŠA HANBA!!! ?o na to kompetentní v SEREDI? ?akám ( a nie som sám) výsledky a nie zbyto?né re?i. Vladimír Tom?ányi
16.12.2007 19:56 - Neš?astné "larzenky" [Vladimír Tomčányi]
Milí Sere?ania, chodievate sa niekedy prechádza? k Váhu na "larzenky"? Pozrite si miesta od "koníkov" až po kataster Dolnej Stredy. Sú tam desiatky obalov od injekcií, ve?a špiny a za Cigánmi - tak to už je pomaly Luník IX. ?o keby SEM dalo mesto jednu kameru? ?o keby to mesto kone?ne vy?istilo?Ve?akrát som už povedal o Slovensku: Je smutné,že sme chudobný národ, ale že tu máme špinu - TO JE NAŠA HANBA!!! ?o na to kompetentní v SEREDI? ?akám ( a nie som sám) výsledky a nie zbyto?né re?i. Vladimír Tom?ányi
16.12.2007 19:56 - Neš?astné "larzenky" [Vladimír Tomčányi]
Milí Sere?ania, chodievate sa niekedy prechádza? k Váhu na "larzenky"? Pozrite si miesta od "koníkov" až po kataster Dolnej Stredy. Sú tam desiatky obalov od injekcií, ve?a špiny a za Cigánmi - tak to už je pomaly Luník IX. ?o keby SEM dalo mesto jednu kameru? ?o keby to mesto kone?ne vy?istilo?Ve?akrát som už povedal o Slovensku: Je smutné,že sme chudobný národ, ale že tu máme špinu - TO JE NAŠA HANBA!!! ?o na to kompetentní v SEREDI? ?akám ( a nie som sám) výsledky a nie zbyto?né re?i. Vladimír Tom?ányi
16.12.2007 19:56 - Neš?astné "larzenky" [Vladimír Tomčányi]
Milí Sere?ania, chodievate sa niekedy prechádza? k Váhu na "larzenky"? Pozrite si miesta od "koníkov" až po kataster Dolnej Stredy. Sú tam desiatky obalov od injekcií, ve?a špiny a za Cigánmi - tak to už je pomaly Luník IX. ?o keby SEM dalo mesto jednu kameru? ?o keby to mesto kone?ne vy?istilo?Ve?akrát som už povedal o Slovensku: Je smutné,že sme chudobný národ, ale že tu máme špinu - TO JE NAŠA HANBA!!! ?o na to kompetentní v SEREDI? ?akám ( a nie som sám) výsledky a nie zbyto?né re?i. Vladimír Tom?ányi
16.12.2007 19:56 - Neš?astné "larzenky" [Vladimír Tomčányi]
Milí Sere?ania, chodievate sa niekedy prechádza? k Váhu na "larzenky"? Pozrite si miesta od "koníkov" až po kataster Dolnej Stredy. Sú tam desiatky obalov od injekcií, ve?a špiny a za Cigánmi - tak to už je pomaly Luník IX. ?o keby SEM dalo mesto jednu kameru? ?o keby to mesto kone?ne vy?istilo?Ve?akrát som už povedal o Slovensku: Je smutné,že sme chudobný národ, ale že tu máme špinu - TO JE NAŠA HANBA!!! ?o na to kompetentní v SEREDI? ?akám ( a nie som sám) výsledky a nie zbyto?né re?i. Vladimír Tom?ányi
16.12.2007 19:56 - Neš?astné "larzenky" [Vladimír Tomčányi]
Milí Sere?ania, chodievate sa niekedy prechádza? k Váhu na "larzenky"? Pozrite si miesta od "koníkov" až po kataster Dolnej Stredy. Sú tam desiatky obalov od injekcií, ve?a špiny a za Cigánmi - tak to už je pomaly Luník IX. ?o keby SEM dalo mesto jednu kameru? ?o keby to mesto kone?ne vy?istilo?Ve?akrát som už povedal o Slovensku: Je smutné,že sme chudobný národ, ale že tu máme špinu - TO JE NAŠA HANBA!!! ?o na to kompetentní v SEREDI? ?akám ( a nie som sám) výsledky a nie zbyto?né re?i. Vladimír Tom?ányi
16.12.2007 19:56 - Neš?astné "larzenky" [Vladimír Tomčányi]
Milí Sere?ania, chodievate sa niekedy prechádza? k Váhu na "larzenky"? Pozrite si miesta od "koníkov" až po kataster Dolnej Stredy. Sú tam desiatky obalov od injekcií, ve?a špiny a za Cigánmi - tak to už je pomaly Luník IX. ?o keby SEM dalo mesto jednu kameru? ?o keby to mesto kone?ne vy?istilo?Ve?akrát som už povedal o Slovensku: Je smutné,že sme chudobný národ, ale že tu máme špinu - TO JE NAŠA HANBA!!! ?o na to kompetentní v SEREDI? ?akám ( a nie som sám) výsledky a nie zbyto?né re?i. Vladimír Tom?ányi
16.12.2007 19:56 - Neš?astné "larzenky" [Vladimír Tomčányi]
Milí Sere?ania, chodievate sa niekedy prechádza? k Váhu na "larzenky"? Pozrite si miesta od "koníkov" až po kataster Dolnej Stredy. Sú tam desiatky obalov od injekcií, ve?a špiny a za Cigánmi - tak to už je pomaly Luník IX. ?o keby SEM dalo mesto jednu kameru? ?o keby to mesto kone?ne vy?istilo?Ve?akrát som už povedal o Slovensku: Je smutné,že sme chudobný národ, ale že tu máme špinu - TO JE NAŠA HANBA!!! ?o na to kompetentní v SEREDI? ?akám ( a nie som sám) výsledky a nie zbyto?né re?i. Vladimír Tom?ányi
16.12.2007 19:56 - Neš?astné "larzenky" [Vladimír Tomčányi]
Milí Sere?ania, chodievate sa niekedy prechádza? k Váhu na "larzenky"? Pozrite si miesta od "koníkov" až po kataster Dolnej Stredy. Sú tam desiatky obalov od injekcií, ve?a špiny a za Cigánmi - tak to už je pomaly Luník IX. ?o keby SEM dalo mesto jednu kameru? ?o keby to mesto kone?ne vy?istilo?Ve?akrát som už povedal o Slovensku: Je smutné,že sme chudobný národ, ale že tu máme špinu - TO JE NAŠA HANBA!!! ?o na to kompetentní v SEREDI? ?akám ( a nie som sám) výsledky a nie zbyto?né re?i. Vladimír Tom?ányi
06.11.2007 19:29 - Anketa nová, správanie sa respondentov rovnaké [Ľubomír Veselický]
Keď na otázku o vzťahu občanov k budovaniu ohrádok okolo kontajnerov odpovedalo 23 % občanov, že nič také si nevšimli, považoval som túto odpoveď za recesiu. V teraz prebiehajúcej ankete opäť 23 % respondentov hviezdi protiotázkou "Čo je to separácia odpadov?" Nuž k tomu iba malá poznámka. Ak sa v prvej ankete viac ako 500 opýtaných tvárilo ako zrakovo postihnutí, tak teraz sa 23 % opýtaných tvári ako úplní idioti. Potom pomôže iba jedno. Modliť sa, aby Boh chránil naše životné prostredie, lebo bezmála štvrtina odpovedajúcich na anketu, súdiac podľa prihláseniu sa k poslednej otázke, ani len netuší, čo to tá separácia môže byť. Ale je tu ešte jedna možnosť. V anketách dávať iba také možnosti odpovedí, ktorých výsledok môže byť braný vážne. Inak budú mať jedinou nevhodnou odpoveďou zdeformované ankety hodnotu relácie Aj múdry schybí.
06.11.2007 19:29 - Anketa nová, správanie sa respondentov rovnaké [Ľubomír Veselický]
Ke? na otázku o vz?ahu ob?anov k budovaniu ohrádok okolo kontajnerov odpovedalo 23 % ob?anov, že ni? také si nevšimli, považoval som túto odpove? za recesiu. V teraz prebiehajúcej ankete opä? 23 % respondentov hviezdi protiotázkou "?o je to separácia odpadov?" Nuž k tomu iba malá poznámka. Ak sa v prvej ankete viac ako 500 opýtaných tvárilo ako zrakovo postihnutí, tak teraz sa 23 % opýtaných tvári ako úplní idioti. Potom pomôže iba jedno. Modli? sa, aby Boh chránil naše životné prostredie, lebo bezmála štvrtina odpovedajúcich na anketu, súdiac pod?a prihláseniu sa k poslednej otázke, ani len netuší, ?o to tá separácia môže by?. Ale je tu ešte jedna možnos?. V anketách dáva? iba také možnosti odpovedí, ktorých výsledok môže by? braný vážne. Inak budú ma? jedinou nevhodnou odpove?ou zdeformované ankety hodnotu relácie Aj múdry schybí.
06.11.2007 19:29 - Anketa nová, správanie sa respondentov rovnaké [Ľubomír Veselický]
Ke? na otázku o vz?ahu ob?anov k budovaniu ohrádok okolo kontajnerov odpovedalo 23 % ob?anov, že ni? také si nevšimli, považoval som túto odpove? za recesiu. V teraz prebiehajúcej ankete opä? 23 % respondentov hviezdi protiotázkou "?o je to separácia odpadov?" Nuž k tomu iba malá poznámka. Ak sa v prvej ankete viac ako 500 opýtaných tvárilo ako zrakovo postihnutí, tak teraz sa 23 % opýtaných tvári ako úplní idioti. Potom pomôže iba jedno. Modli? sa, aby Boh chránil naše životné prostredie, lebo bezmála štvrtina odpovedajúcich na anketu, súdiac pod?a prihláseniu sa k poslednej otázke, ani len netuší, ?o to tá separácia môže by?. Ale je tu ešte jedna možnos?. V anketách dáva? iba také možnosti odpovedí, ktorých výsledok môže by? braný vážne. Inak budú ma? jedinou nevhodnou odpove?ou zdeformované ankety hodnotu relácie Aj múdry schybí.
06.11.2007 19:29 - Anketa nová, správanie sa respondentov rovnaké [Ľubomír Veselický]
Ke? na otázku o vz?ahu ob?anov k budovaniu ohrádok okolo kontajnerov odpovedalo 23 % ob?anov, že ni? také si nevšimli, považoval som túto odpove? za recesiu. V teraz prebiehajúcej ankete opä? 23 % respondentov hviezdi protiotázkou "?o je to separácia odpadov?" Nuž k tomu iba malá poznámka. Ak sa v prvej ankete viac ako 500 opýtaných tvárilo ako zrakovo postihnutí, tak teraz sa 23 % opýtaných tvári ako úplní idioti. Potom pomôže iba jedno. Modli? sa, aby Boh chránil naše životné prostredie, lebo bezmála štvrtina odpovedajúcich na anketu, súdiac pod?a prihláseniu sa k poslednej otázke, ani len netuší, ?o to tá separácia môže by?. Ale je tu ešte jedna možnos?. V anketách dáva? iba také možnosti odpovedí, ktorých výsledok môže by? braný vážne. Inak budú ma? jedinou nevhodnou odpove?ou zdeformované ankety hodnotu relácie Aj múdry schybí.
06.11.2007 19:29 - Anketa nová, správanie sa respondentov rovnaké [Ľubomír Veselický]
Ke? na otázku o vz?ahu ob?anov k budovaniu ohrádok okolo kontajnerov odpovedalo 23 % ob?anov, že ni? také si nevšimli, považoval som túto odpove? za recesiu. V teraz prebiehajúcej ankete opä? 23 % respondentov hviezdi protiotázkou "?o je to separácia odpadov?" Nuž k tomu iba malá poznámka. Ak sa v prvej ankete viac ako 500 opýtaných tvárilo ako zrakovo postihnutí, tak teraz sa 23 % opýtaných tvári ako úplní idioti. Potom pomôže iba jedno. Modli? sa, aby Boh chránil naše životné prostredie, lebo bezmála štvrtina odpovedajúcich na anketu, súdiac pod?a prihláseniu sa k poslednej otázke, ani len netuší, ?o to tá separácia môže by?. Ale je tu ešte jedna možnos?. V anketách dáva? iba také možnosti odpovedí, ktorých výsledok môže by? braný vážne. Inak budú ma? jedinou nevhodnou odpove?ou zdeformované ankety hodnotu relácie Aj múdry schybí.
06.11.2007 19:29 - Anketa nová, správanie sa respondentov rovnaké [Ľubomír Veselický]
Ke? na otázku o vz?ahu ob?anov k budovaniu ohrádok okolo kontajnerov odpovedalo 23 % ob?anov, že ni? také si nevšimli, považoval som túto odpove? za recesiu. V teraz prebiehajúcej ankete opä? 23 % respondentov hviezdi protiotázkou "?o je to separácia odpadov?" Nuž k tomu iba malá poznámka. Ak sa v prvej ankete viac ako 500 opýtaných tvárilo ako zrakovo postihnutí, tak teraz sa 23 % opýtaných tvári ako úplní idioti. Potom pomôže iba jedno. Modli? sa, aby Boh chránil naše životné prostredie, lebo bezmála štvrtina odpovedajúcich na anketu, súdiac pod?a prihláseniu sa k poslednej otázke, ani len netuší, ?o to tá separácia môže by?. Ale je tu ešte jedna možnos?. V anketách dáva? iba také možnosti odpovedí, ktorých výsledok môže by? braný vážne. Inak budú ma? jedinou nevhodnou odpove?ou zdeformované ankety hodnotu relácie Aj múdry schybí.
06.11.2007 19:29 - Anketa nová, správanie sa respondentov rovnaké [Ľubomír Veselický]
Ke? na otázku o vz?ahu ob?anov k budovaniu ohrádok okolo kontajnerov odpovedalo 23 % ob?anov, že ni? také si nevšimli, považoval som túto odpove? za recesiu. V teraz prebiehajúcej ankete opä? 23 % respondentov hviezdi protiotázkou "?o je to separácia odpadov?" Nuž k tomu iba malá poznámka. Ak sa v prvej ankete viac ako 500 opýtaných tvárilo ako zrakovo postihnutí, tak teraz sa 23 % opýtaných tvári ako úplní idioti. Potom pomôže iba jedno. Modli? sa, aby Boh chránil naše životné prostredie, lebo bezmála štvrtina odpovedajúcich na anketu, súdiac pod?a prihláseniu sa k poslednej otázke, ani len netuší, ?o to tá separácia môže by?. Ale je tu ešte jedna možnos?. V anketách dáva? iba také možnosti odpovedí, ktorých výsledok môže by? braný vážne. Inak budú ma? jedinou nevhodnou odpove?ou zdeformované ankety hodnotu relácie Aj múdry schybí.
06.11.2007 19:29 - Anketa nová, správanie sa respondentov rovnaké [Ľubomír Veselický]
Ke? na otázku o vz?ahu ob?anov k budovaniu ohrádok okolo kontajnerov odpovedalo 23 % ob?anov, že ni? také si nevšimli, považoval som túto odpove? za recesiu. V teraz prebiehajúcej ankete opä? 23 % respondentov hviezdi protiotázkou "?o je to separácia odpadov?" Nuž k tomu iba malá poznámka. Ak sa v prvej ankete viac ako 500 opýtaných tvárilo ako zrakovo postihnutí, tak teraz sa 23 % opýtaných tvári ako úplní idioti. Potom pomôže iba jedno. Modli? sa, aby Boh chránil naše životné prostredie, lebo bezmála štvrtina odpovedajúcich na anketu, súdiac pod?a prihláseniu sa k poslednej otázke, ani len netuší, ?o to tá separácia môže by?. Ale je tu ešte jedna možnos?. V anketách dáva? iba také možnosti odpovedí, ktorých výsledok môže by? braný vážne. Inak budú ma? jedinou nevhodnou odpove?ou zdeformované ankety hodnotu relácie Aj múdry schybí.
06.11.2007 19:29 - Anketa nová, správanie sa respondentov rovnaké [Ľubomír Veselický]
Ke? na otázku o vz?ahu ob?anov k budovaniu ohrádok okolo kontajnerov odpovedalo 23 % ob?anov, že ni? také si nevšimli, považoval som túto odpove? za recesiu. V teraz prebiehajúcej ankete opä? 23 % respondentov hviezdi protiotázkou "?o je to separácia odpadov?" Nuž k tomu iba malá poznámka. Ak sa v prvej ankete viac ako 500 opýtaných tvárilo ako zrakovo postihnutí, tak teraz sa 23 % opýtaných tvári ako úplní idioti. Potom pomôže iba jedno. Modli? sa, aby Boh chránil naše životné prostredie, lebo bezmála štvrtina odpovedajúcich na anketu, súdiac pod?a prihláseniu sa k poslednej otázke, ani len netuší, ?o to tá separácia môže by?. Ale je tu ešte jedna možnos?. V anketách dáva? iba také možnosti odpovedí, ktorých výsledok môže by? braný vážne. Inak budú ma? jedinou nevhodnou odpove?ou zdeformované ankety hodnotu relácie Aj múdry schybí.
06.11.2007 19:29 - Anketa nová, správanie sa respondentov rovnaké [Ľubomír Veselický]
Ke? na otázku o vz?ahu ob?anov k budovaniu ohrádok okolo kontajnerov odpovedalo 23 % ob?anov, že ni? také si nevšimli, považoval som túto odpove? za recesiu. V teraz prebiehajúcej ankete opä? 23 % respondentov hviezdi protiotázkou "?o je to separácia odpadov?" Nuž k tomu iba malá poznámka. Ak sa v prvej ankete viac ako 500 opýtaných tvárilo ako zrakovo postihnutí, tak teraz sa 23 % opýtaných tvári ako úplní idioti. Potom pomôže iba jedno. Modli? sa, aby Boh chránil naše životné prostredie, lebo bezmála štvrtina odpovedajúcich na anketu, súdiac pod?a prihláseniu sa k poslednej otázke, ani len netuší, ?o to tá separácia môže by?. Ale je tu ešte jedna možnos?. V anketách dáva? iba také možnosti odpovedí, ktorých výsledok môže by? braný vážne. Inak budú ma? jedinou nevhodnou odpove?ou zdeformované ankety hodnotu relácie Aj múdry schybí.
Rozšírenie MŠ D. Štúra v Seredi
Európsky fond regionálneho rozvoja
Európsky sociálny fond