3x3 Basketbal

[2019-06-03]
V dňoch 7.6 a 8.6. 2019 sa uskutoční tretí ročník medzinárodného turnaja v 3x3 basketbale „SEREĎ CUP“ na Námestí Slobody. Pre veľký úspech a pozitívne ohlasy ako účastníkov, tak aj predstaviteľov mesta Sereď, sa organizátori rozhodli tento ročník rozdeliť do 2 dní.
V piatok 7.6. od 8,30 do 14,00 budú basketbalové kurty patriť deťom seredských škôl na tzv. „KIDS CUP 3x3“. Od 16,00 hod budú priestory basketbalových ihrísk na námestí k dispozícii širokej verejnosti.
V sobotu 9.6. od 9,00 začne kvalitne obsadený medzinárodný turnaj v 3x3 basketbale, a to v kategóriách U18 Chlapci, U18 Dievčatá, Ženy a Muži.
“Sme veľmi radi, že ďalší ročník mal pozitívne ohlasy. Slovenská basketbalová asociácia (SBA) nás opäť zaradila do programu 3x3 CENTRAL EUROPE TOUR. Táto spoločná tour sa odohrá v Česku, Poľsku a na Slovensku. Zaradením „SEREĎ CUP“-u do tejto medzinárodnej siete turnajov 3x3 dochádza ku podstatným novinkám. Víťazi v kategórii mužov obdržia podľa umiestnenia tzv. prize money a tým aj vyššie hodnotenie do bodového ratingu, čo nepochybne zvýši športovú úroveň celého podujatia“, skonštatoval jeden z organizátorov Roman Adamčík.
“Tretí ročník podujatia sme sa rozhodli znovu „obohatiť“ o turnaj „KIDS CUP“ pre deti od 8 do 14 rokov. Námestie Slobody v Seredi bude tak patriť práve im. Počet detí, ktoré sa zapoja do basketbalových zápolení máme potvrdený na minimálne 120, takže sa všetci máme na čo tešiť. Vďaka samozrejme patrí aj riaditeľom základných škôl za uvoľnenie žiakov počas vyučovania. Sme radi, že zvíťazil športový duch. Vidno, že basketbal má v Seredi svoje miesto. Po „KIDS CUP“-e budú basketbalové kurty sprístupnené širokej verejnosti a verím, že si prídu obyvatelia nášho mesta prídu „ zahádzať“ uviedol druhý z organizátorov Martin Lámala.
Počas obidvoch dní budú vystavené pri basketbalových kurtoch vozidlá značky BMW predajcu BavariaTT nového partnera projektu. Tento partner je aj garantom novej súťaže. V sobotu 8.6.v popoľudňajších hodinách bude na basketbalových kurtoch strelecká súťaž a výherca dostane k dispozćii auto BMW na víkend.
Ambasádorkou turnaja bude aj tento rok bývalá reprezentantka SR a odchovankyňa seredského basketbalu, úspešná hráčka Bronislava Borovičková, v súčasnosti generálna manažérka ambicióznych Piešťanských Čajok.
Rozšírenie MŠ D. Štúra v Seredi
Európsky fond regionálneho rozvoja
Európsky sociálny fond